Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Комбінований скринінг в Києві

Записатись на консультацію лікаря

У буквальному перекладі з англійської слово «скринінг» означає «просівання», в медицині ж під ним розуміють проведення діагностичних заходів серед певних груп людей для виявлення груп ризику по можливості розвитку патології.

Ціни на комбінований скринінг

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 700 ₴ записатися
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог) 500 ₴ записатися
Консультація акушера-гінеколога, що оперує 900 ₴ записатися
Показати все Сховати

У буквальному перекладі з англійської слово «скринінг» означає «просівання», в медицині ж під ним розуміють проведення діагностичних заходів серед певних груп людей для виявлення груп ризику по можливості розвитку патології. Пренатальний скринінг проводиться серед вагітних жінок і дозволяє визначити якусь групу жінок, серед яких можуть бути пацієнтки, найбільш схильні до порушень розвитку плода.

Комбінований скринінг включає в себе не тільки ультразвукове дослідження плоду, але і проведення біохімічних досліджень крові вагітної жінки. Основним напрямком пренатального скринінгу є максимально рання діагностика можливих патологій. Оцінка скринінгу здійснюється шляхом тонких математичних розрахунків за допомогою спеціальної комп'ютерної програми PRISKA. Для оцінки ризику розвитку аномалій плода в розрахунок приймаються результати УЗД, отримані тільки в кінці першого триместру (10-13 тижнів вагітності), і дані біохімічного аналізу крові, обумовленого подвійним тестом (діагностика в крові бета-хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) та плазменного протеїну (ПАПП-А). Даний комплекс досліджень визначають як комбінований з дослідженням товщини комірцевого простору (ТКП) подвійний тест називають потрійним тестом першого триместру вагітності. Розрахунок ризиків за результатами комплексу досліджень є набагато більш точною методикою, що дає можливість оцінити різні маркери патології і зробити більш точні висновки, лише на підставі УЗД або тільки аналізу крові.

За результатами скринінгу першого триместру лікарем-гінекологом визначається подальша тактика ведення вагітності. При наявності підозр на генетичну патологію плода пацієнтка може бути направлена на госпіталізацію з метою проведення біопсії хоріона.

Яким чином розраховуються ризики?

Для точного виявлення груп ризику серед вагітних недостатньо тільки лабораторних досліджень. В даний час для цього використовуються спеціальні сертифіковані комп'ютерні програми з метою пренатального скринінгу. Первинні дані лабораторних досліджень вводяться в програму для установки так званого МоМ (кратне медіани). Ці дані потрібні для визначення похибки даної досліджуваної групи від загальноприйнятих середніх показників. Далі для виявлення похибки враховуються різні екзогенні (позалабораторні) фактори (наявність різних хронічних захворювань у жінки, шкідливі звички, надмірна вага, куріння, багатоплідні вагітності та інше). Отримані таким чином МоМ і використовуються програмою для розрахунку можливих груп ризику.

В даній комп'ютерній програмі використовуються налаштування, отримані тільки в умовах певної лабораторії. Тому додавання до неї відомостей, отриманих за участю інших реактивів, може зробити розрахунки недостовірними.

Лікарі акушери-гінекологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Програмою PRISCA приймається в розрахунок безліч лабораторних, об'єктивних і екзогенних факторів, що виявляються при обстеженні вагітних жінок.

У першому триместрі вагітності враховуються наступні дані:

  1. Результати ультразвукового дослідження (на даному терміні предметом обстеження є термін вагітності і товщина шийної складки).
  2. Показники біохімічного аналізу крові:
  • показники вільного хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ),
  • показники плазмового протеїну А.

У другому триместрі для визначення груп ризику проводяться такі обстеження:

  1. Ультразвукове дослідження, яке проводиться у терміни 20-24 тижні (на цих термінах можливе виявлення більшості грубих порушень розвитку внутрішніх органів, а також особових ущелин).
  2. Лабораторна діагностика, що включає в себе визначення в крові:
  • альфа-фетопротеїну (АФП),
  • ХГЛ,
  • вільного бета-ХГЛ,
  • некон'югованого естріолу.

Найбільш достовірний розрахунок ризиків передбачає також облік таких об'єктивних даних:

  • віку вагітної;
  • терміну вагітності;
  • маси тіла;
  • наявності багатоплідній вагітності;
  • наявність важких хронічних захворювань, що ускладнюють перебіг вагітності;
  • складнощів при розвитку вагітності (безпліддя в анамнезі, ЕКО та інше).

У результаті обробки отриманих даних комп'ютерна програма PRISCA вже на ранніх термінах вагітності здатна діагностувати:

  • можливий розвиток синдрому Дауна (трисомія 21 пари хромосом);
  • можливий розвиток синдрому Едвардса (трисомія 18 пари хромосом);
  • можливість розвитку дефекту нервової трубки (ДНТ).

Комплексна оцінка лабораторних, інструментальних і об'єктивних досліджень дозволяє домогтися практично 70% виявлення синдрому Дауна у I триместрі вагітності (при цьому похибка методу у вигляді хибно-позитивних результатів знаходиться на рівні 5%). Подібний результат дає і «потрійний тест», виявлення патологій при ньому близька до 60-70%, в той час як є обов'язковим дослідження АФП набагато менш достовірно, ніж комплексний скринінг.

Виявлення ризиків розвитку генетичної патології плоду

Для визначення патології хромосом у першому триместрі вагітності досліджують показники бета-ХГЛ і ПАПП-А. Оптимальний період для оцінки даних показників знаходиться між 9-м і 14-м тижнями вагітності. У випадках внутрішньоутробного розвитку плода з синдромами Дауна, Едвардса або з синдромом Тернера (відсутність однієї Х-хромосоми) буде спостерігатися зменшення в крові рівнів АФП і НЄ (некон'югованого естріолу), в той час як рівень бета-хоріонічного гонадотропіну буде перевищувати норму. Ці ж показники є ефективними даними, що дозволяють виявити хромосомні аномалії у другому триместрі. У даному випадку мається на увазі повторне тестування на термін 15-20 тижнів (кращим строком взяття аналізу є проміжок між 16 і 18 тижнями).

Первинні і повторні результати «потрійного тестування» вводяться в комп'ютерну програму, яка порівнює їх з прийнятими даними норми, а також встановлює відхилення від медіани. Повна оцінка даних проводиться з урахуванням результатів УЗД (гестаційний вік, розміри плоду, товщина шийки матки) і збору даних анамнезу (вік матері, вага, шкідливі звички та інше).

Раннє виявлення генетичних патологій плоду є вкрай важливим діагностичним заходом, що дозволяє вчасно вжити необхідних заходів щодо подальшого ведення вагітності. Комплексність діагностики і в теж час її значна простота і відсутність травматичності не тільки роблять її значно дешевшою, але і знижують кількість небезпечних для плода процедур.

 

Комбинированный скрининг в Киеве
Комбинированный скрининг в Киеве
Комбинированный скрининг в Киеве
Комбинированный скрининг в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

5 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Пономаренко Олександра Василівна

Лікар акушер-гінеколог першої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами