Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ - ангіографія легеневих артерій

КТ-ангіографія (комп'ютерна томографія) легеневих артерій це процедура, яка використовує спеціальний барвник (контрастна речовина), щоб візуалізувати потік крові в кровоносних судинах легенів.


Отримати КТ-зображення високої якості, у тому числі 3d-зображення легеневих артерій, можна за допомогою сучасного комп'ютерного томографа Philips Brilliance 64. Цей мультидетекторний сканер використовується в діагностичному центрі Омега-Київ і може робити 64 зрізи (пошарового виведення зображень), що є дуже високим показником.

Дослідження проводиться для виявлення тромбів (легенева емболія) і інших проблем в кровоносних судинах легенів.

Показання до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій :

  • розвиток вад легенів;
  • стеноз (звуження кровоносної судини легенів);
  • аневризми легеневих артерій (патологічне збільшення діаметру);
  • легенева гіпертензія – високий кров'яний тиск в артеріях легенів;
  • згустки крові в легенях (легенева емболія);
  • пухлини легенів з проростанням в легеневі судини.

КТ-ангіографія може бути використана для оцінки кровоносних судин і кровотоку в легенях до/після операцій або інших процедур, пов'язаних з кровоносними судинами.

Підготовка до проведення КТ-ангіографії легеневих артерій

Для того, щоб знизити можливу негативну дію контрастної речовини слід вживати якомога більше рідини. Крім того, слід видалити усі ювелірні вироби і інші металеві предмети (годинник, шпильки, зубні протези, і так далі). За 4 години до проведення цієї процедури забороняється їжа.

Ризики і протипоказання КТ-ангіографії легеневих артерій

Якщо ви вагітні або підозрюєте, що можете бути вагітні, обов'язково повідомте про це лікаря, оскільки це дослідження може зашкодити плоду. КТ-ангіографія також не рекомендується при годуванні грудьми.

Існує ризик незначної алергічної реакції, при індивідуальній непереносимості деяких компонентів контрастної речовини. Повідомте нашого лікаря, якщо у вас є алергія на йод. Пацієнтам з нирковою недостатністю або іншими захворюваннями нирок також слід розповісти про свої захворювання лікарю-рентгенологу. Крім того, повідомите його про усі ліки і трав'яні добавки, які ви приймаєте.
КТ протипоказана при підвищеному рівні креатиніну, цукровому діабеті (II типу), тиреотоксикозі, проблемах із здатністю крові згущуватися.

Процедура проведення КТ-ангіографії легеневих артерій

Перед проведенням цієї процедури, в кровоносний потік в області ліктя вводиться контрастна речовина, з йодо-вмістним барвником. У діагностичному центрі Омега-Київ цей процес робиться за допомогою сучасного автоматичного німецького інжектора Ulrich.

При введенні речовини пацієнт може переживати такі відчуття як: тепло по усьому тілу, солоний або металевий присмак у роті, легка нудота. Ці ефекти тривають недовго і швидко проходять.

КТ легеневих артерій виконується в амбулаторних умовах. Пацієнт і лікар знаходяться в різних кімнатах. Тоді як пацієнт лежить на столі комп'ютерного томографа, лікар-рентгенолог управляє апаратом і дає вказівки пацієнтові з сусідньої кімнати. Вони можуть бачити один одного через вікно між приміщеннями і розмовляти через спікерфон, який вбудований в томограф. У разі потреби пацієнт може викликати лікаря. Сканер має форму кільця і відкритий з обох боків, що дозволяє пацієнтові спостерігати за процесом.
Оскільки отримання зображення за допомогою комп'ютерного томографа процес дуже точний, для забезпечення максимальної якості лікар-рентгенолог проситиме пацієнта час від часу не рухатися і затримувати дихання на короткі проміжки часу (декілька секунд).

За часом уся процедура займає менше години.

Після проведення дослідження необхідно пити якомога більше води, щоб запобігти обезводненню організму і прискорити виведення контрастної речовини.

Зробити КТ (комп'ютерну томографію) можна в діагностичному центрі Омега-Київ за адресою: м.Київ вул. Максимовича Михайла 10. Дослідження проводиться відповідно до європейських стандартів якості на новому (сучасному апараті) Philips Brilliance 64. В результаті ви отримаєте якісні зображення легеневих артерій, які будуть проаналізовані лікарями вищої категорії. Процедура безпечна для здоров'я, і проводиться за попереднім записом по телефону (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ - ангіографія легеневих артерій

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00