Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ - ангіографія

Комп'ютерна томографічна ангіографія (КТ-ангіографія, КТА) дозволяє отримати докладне зображення кровоносних судин і оцінити характер кровотоку. Після проведення комп'ютерної томографії з внутрішньовенним контрастним посиленням проводиться аналіз отриманих даних із застосуванням спеціальних алгоритмів реконструкції зображень.

infogra-kt-02 КТ-ангіографія, або комп'ютерно - томографічна ангіографія - це метод візуалізації судин та вивчення їх стану (анатомії). Дана діагностична методика є малоінвазивною, що зводить до мінімуму можливі ризики при проведенні дослідження і дозволяє отримати детальне і чітке зображення кровоносних судин, а також своєчасно виявити можливу патологію.

Діагностичний центр "Омега-Київ" пропонує проведення високоточної КТ-ангіографії на сучасному швидкісному томографі Philips Brilliance 64. Використання сучасної апаратури та інноваційних діагностичних методик виключає ризик ускладнень, що часто виникають при звичайній ангіографії, і істотно зменшує променеве навантаження на організм пацієнта.

КТ-ангіографія за принципом проведення дослідження є звичайною комп'ютерною томографією, різниця полягає лише в тому, що під час проведення сканування у вену вводиться спеціальна контрастна речовина, яка дозволяє візуалізувати судини. При дигітальній ангіографії контрастна речовина вводиться безпосередньо в артерію - це інвазивне і складне втручання, відповідно з більш високим ризиком різних ускладнень. При КТ-ангіографії контрастна речовина вводиться у периферичну вену, а це більш щадна і безпечна методика.

Показання до проведення та можливості методу

 Показаннями до виконання КТ-ангіографії є:

 • Аневризми судин.
 • Стеноз (звуження) або обструкція просвіту артерій.
 • Тромбози судин, в тому числі тромбоемболія легеневої артерії.
 • Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.
 • Аномалії розвитку судин та ін.

Сучасний апарат Philips Brilliance 64 дає можливість детально вивчати анатомію будь-яких судин ступінь звуження їх просвіту, взаємовідношення з оточуючими тканинами. КТ-ангіографія, виконана з його допомогою, дозволяє виявити практично всю можливу патологію судин, визначити ступінь стенозу судини. Також наш томограф дозволяє проводити коронарографію (вивчати стан судин які живлять серцевий м'яз), шунто - і стентографію-прохідність стентів і шунтів після оперативного лікування, вентрикулографію, кальцій-скоринг - кількісна оцінка коронарного кальцію.

КТ (комп'ютерна томографія) у діагностичному центрі Омега-Київ має цілий ряд переваг, завдяки застосуванню сучасного діагностичного апарату:

 • Застосування сучасних неіонних контрастних засобів.
 • Вибір оптимальної методики залежить від поставленої клініцистом діагностичної задачі.
 • Дослідження проводиться з мінімально можливою кількістю контрастної речовини.
 • При введенні контрастної речовини залишкові явища в судинах відсутні.
 • Висока результативність і відтворюваність результатів при подальших дослідженнях.

Протипоказання до КТ-ангіографії

КТ-ангіографія, як і будь-яка інша діагностична методика, має деякі протипоказання до проведення:

 • Алергічні реакції на контрастний препарат (виявляються попередньо шляхом проведення алергопроб).
 • Ряд захворювань ендокринної системи: хвороби щитовидної залози, цукровий діабет у стадії декомпенсації.
 • Вагітність (рентгенівське випромінювання чинить негативний вплив на плід).
 • Хвороби нирок, у тому числі ниркова недостатність.
 • Гостра серцева недостатність.

Якщо мова йде про КТ-ангіографію коронарних судин, протипоказанням до виконання дослідження є порушення ритму серцевої діяльності.

Підготовка до проведення процедури

Методика проведення КТ-ангіографії передбачає спочатку специфічну підготовку. Пацієнт зобов'язаний здати аналізи щоб виключити ймовірність алергічних реакцій на використовуваний контраст. Втім, підготовка буде потрібна в будь-якому випадку, де б пацієнт не проходив КТ-ангіографію. Крім того, пацієнту слід повідомити лікаря, якщо він приймає будь-які медикаментозні препарати, щоб виключити ризик можливих ускладнень. Також при використанні контрастної речовини, необхідно відмовитися від прийому їжі і рідини протягом 6 годин до початку комп'ютерної томографії.

Проведення процедури

КТ-ангіографія виконується в амбулаторних умовах на відміну від дигітально інвазивної, яка проводиться в рентгенопераційній в умовах стаціонару. Пацієнт розташовується на столі комп'ютерного томографа, під час проведення дослідження з допомогою автоматичного інжектора контрастна речовина вводиться в вену. Зазвичай речовина вводиться через венозний катетер, встановлений на ліктьову вену. При введенні контрастної речовини може з'являтися відчуття тепла - це нормальна реакція, яка триватиме невеликий період часу і не вимагає ніяких втручань.

Далі стіл робить плавний рух в камеру, причому зазвичай в камері знаходиться тільки досліджувана частина тіла, щоб мінімізувати променеве навантаження. Рентгенівський випромінювач починає обертатися навколо обстежуваної ділянки тіла пацієнта, при кожному обороті виробляючи поліпозиційне просвічування, при цьому відбувається поступальний рух столу. Отримана інформація надходить на комп'ютер і перетворюється там чітке тривимірне зображення.

Сама процедура сканування як правило займає 20-30 секунд, абсолютно безболісна і комфортна для пацієнта. Важливо, щоб пацієнт під час проведення дослідження не рухався, для попередження динамічної нерізкості, тому лікар обов'язково попросить лежати дуже спокійно, а іноді потрібно буде на час затримувати дихання. Під час процедури лікар знаходиться в іншій кімнаті, зв'язок між ним і пацієнтом здійснюється за спеціальним переговорного пристрою - спікерфона.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ - ангіографія

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00