вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Гінеколог • уролог • ендокринолог
УЗД - діагностика • забір аналізів
фізіотерапія
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
МРТ - діагностика • КТ - діагностика
УЗД - діагностика • забір аналізів
гінеколог • терапевт • кардіолог
вертебролог • фізіотерапія • невролог
уролог • проктолог • хірург • стаціонар
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Забір анализів • гінеколог
УЗД - діагностика

КТ - ангіографія

infogra-kt-02КТ-ангіографія, або комп'ютерно - томографічна ангіографія - це метод візуалізації судин та вивчення їх стану (анатомії). Дана діагностична методика є малоінвазивною, що зводить до мінімуму можливі ризики при проведенні дослідження і дозволяє отримати детальне і чітке зображення кровоносних судин, а також своєчасно виявити можливу патологію.

Діагностичний центр "Омега-Київ" пропонує проведення високоточної КТ-ангіографії на сучасному швидкісному томографі Philips Brilliance 64. Використання сучасної апаратури та інноваційних діагностичних методик виключає ризик ускладнень, що часто виникають при звичайній ангіографії, і істотно зменшує променеве навантаження на організм пацієнта.

КТ-ангіографія за принципом проведення дослідження є звичайною комп'ютерною томографією, різниця полягає лише в тому, що під час проведення сканування у вену вводиться спеціальна контрастна речовина, яка дозволяє візуалізувати судини. При дигітальній ангіографії контрастна речовина вводиться безпосередньо в артерію - це інвазивне і складне втручання, відповідно з більш високим ризиком різних ускладнень. При КТ-ангіографії контрастна речовина вводиться у периферичну вену, а це більш щадна і безпечна методика.

Показання до проведення та можливості методу

 

Показаннями до виконання КТ-ангіографії є:

 • Аневризми судин.
 • Стеноз (звуження) або обструкція просвіту артерій.
 • Тромбози судин, в тому числі тромбоемболія легеневої артерії.
 • Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.
 • Аномалії розвитку судин та ін.

Сучасний апарат Philips Brilliance 64 дає можливість детально вивчати анатомію будь-яких судин ступінь звуження їх просвіту, взаємовідношення з оточуючими тканинами. КТ-ангіографія, виконана з його допомогою, дозволяє виявити практично всю можливу патологію судин, визначити ступінь стенозу судини. Також наш томограф дозволяє проводити коронарографію (вивчати стан судин які живлять серцевий м'яз), шунто - і стентографію-прохідність стентів і шунтів після оперативного лікування, вентрикулографію, кальцій-скоринг - кількісна оцінка коронарного кальцію.

КТ (комп'ютерна томографія) у діагностичному центрі Омега-Київ має цілий ряд переваг, завдяки застосуванню сучасного діагностичного апарату:

 • Застосування сучасних неіонних контрастних засобів.
 • Вибір оптимальної методики залежить від поставленої клініцистом діагностичної задачі.
 • Дослідження проводиться з мінімально можливою кількістю контрастної речовини.
 • При введенні контрастної речовини залишкові явища в судинах відсутні.
 • Висока результативність і відтворюваність результатів при подальших дослідженнях.

Протипоказання до КТ-ангіографії

КТ-ангіографія, як і будь-яка інша діагностична методика, має деякі протипоказання до проведення:

 • Алергічні реакції на контрастний препарат (виявляються попередньо шляхом проведення алергопроб).
 • Ряд захворювань ендокринної системи: хвороби щитовидної залози, цукровий діабет у стадії декомпенсації.
 • Вагітність (рентгенівське випромінювання чинить негативний вплив на плід).
 • Хвороби нирок, у тому числі ниркова недостатність.
 • Гостра серцева недостатність.

Якщо мова йде про КТ-ангіографію коронарних судин, протипоказанням до виконання дослідження є порушення ритму серцевої діяльності.

Підготовка до проведення процедури

Щоб зробити КТ (комп'ютерна томографія) у Києві, в діагностичному центрі "Омега-Київ", необхідна певна попередня підготовка. Втім, підготовка потрібно в будь-якому випадку, де б пацієнт не проходив КТ-ангіографію. Важливим підготовчим етапом при проведенні КТ-ангіографії є обстеження для виявлення можливих протипоказань і проведення алергопроб для виявлення можливої алергії на контрастну речовину. Крім того, пацієнту слід повідомити лікарю, якщо він приймає будь-які медикаментозні препарати, щоб виключити ризик можливих ускладнень. Це попередня підготовка.

Підготовка до власне діагностики така: за 4-5 годин до проведення процедури пацієнт не повинен пити і приймати їжу.

Проведення процедури

КТ-ангіографія виконується в амбулаторних умовах на відміну від дигітально інвазивної, яка проводиться в рентгенопераційній в умовах стаціонару. Пацієнт розташовується на столі комп'ютерного томографа, під час проведення дослідження з допомогою автоматичного інжектора контрастна речовина вводиться в вену. Зазвичай речовина вводиться через венозний катетер, встановлений на ліктьову вену. При введенні контрастної речовини може з'являтися відчуття тепла - це нормальна реакція, яка триватиме невеликий період часу і не вимагає ніяких втручань.

Далі стіл робить плавний рух в камеру, причому зазвичай в камері знаходиться тільки досліджувана частина тіла, щоб мінімізувати променеве навантаження. Рентгенівський випромінювач починає обертатися навколо обстежуваної ділянки тіла пацієнта, при кожному обороті виробляючи поліпозиційне просвічування, при цьому відбувається поступальний рух столу. Отримана інформація надходить на комп'ютер і перетворюється там чітке тривимірне зображення.

Сама процедура сканування як правило займає 20-30 секунд, абсолютно безболісна і комфортна для пацієнта. Важливо, щоб пацієнт під час проведення дослідження не рухався, для попередження динамічної нерізкості, тому лікар обов'язково попросить лежати дуже спокійно, а іноді потрібно буде на час затримувати дихання. Під час процедури лікар знаходиться в іншій кімнаті, зв'язок між ним і пацієнтом здійснюється за спеціальним переговорного пристрою - спікерфона.

Додати коментар

Коментарі


Артем Гришко 14.11.2018, 11:53
Делал тут КТ ангиографию, а не в своей поликлинике. Это мой уже второй визит был в этот МЦ и опять получилось быстро и качественно КТ сделать. Прежде всего мне отношение сотрудников нравится — вежливо и понятно говорят, помогают пройти все от начала подготовки и до конца. И сама скорость процедуры мне нравится. Спасибо в очередной раз за проф. отношение и качественное КТ.
Переваги: Вежливый персонал, хорошо КТ делают
Недоліки: Нет
Відповісти +2
Медицинский центр Омега-Киев 14.11.2018, 11:58
Добрый день, Артем. Спасибо Вам за Ваш отзыв, мы всегда стараемся повышать качество нашего обслуживания. И клиент для нас на первом месте,
Відповісти 0
Алла 12.10.2018, 15:03
Мужу срочно понадобилась КТ-ангиография сосудов - сделать её в нашей области вообще нереально - ни одна больница не готова была предоставить подобную процедуру. Спасибо, что в Омега-Киев есть такая возможность - тут вообще се есть и даже специалисты которые предоставляют полную консультацию до и после проведения процедуры.
Переваги: Есть все оборудование
Недоліки: Нет
Відповісти +1
Медицинский центр Омега-Киев 09.11.2018, 14:31
Добрый день, Алла. Благодарим Вас за высокую оценку работы клиники. Мы постоянно работаем над повышением качества наших услуг. Искренне надеемся, что и в дальнейшем будем оправдывать ваше доверие. Будем рады помочь Вам вновь!
Відповісти 0
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00
Записатись на прийом