Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ черевної порожнини

КТ (комп'ютерна томографія) черевної порожнини, зачеревного простору, тазу - це безболісний і неінвазивний метод дослідження організму, який проводиться в амбулаторних умовах і включає : Комп'ютерна томографія черевної порожнини, тазу і заочеревинного простору передбачає пошарове сканування організму для максимально точної візуалізації патологічних змін в органах. Метод є безболісним і безпечним для пацієнтів, адже при скануванні використовується мінімальна променеве навантаження, що не шкодить організму.

В результаті процедури можна отримати двох і тривимірні зображення організму. Вони можуть бути проглянуті на моніторі, роздруковані на папері, перенесені на цифровий носій або відправлені по email. У діагностичному центрі "Омега-Київ" використовується новий сучасний сканер Philips Briliance. Він може робити 64 "зрізи" (шару із зображеннями на заданій відстані один від одного) під різними кутами. В деяких випадках можливе застосування спеціального барвника (контрастної речовини). При КТ ангіографії черевної порожнини в клініці Омега-Київ, контрастна речовина вводиться внутрішньовенно. Це дозволяє сканеру більш детально відстежувати переміщення речовини по судинах. У місцях з патологічними змінами судин розчин починає накопичуватися, що чітко видно на знімках. При використанні контрастної речовини, в нашій клініці використовується німецький інжектор Ulrich, здатний оптимально розраховувати дозу, що вводиться. Він повністю контролює процес введення рідини і виключає варіант введення занадто маленької або занадто великої кількості.

Показання до проведення КТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору

Показаннями до проведення КТ черевної порожнини, зачеревного простору, таза можуть бути різноманітні захворювання і підозри на захворювання вищеперелічених органів і пов'язаних з ними систем. Також КТ може застосовуватися в якості підготовчої процедури перед хірургічною операцією, для уточнення діагнозу, який був отриманий іншим способом і не є досить переконливим.

Метод комп'ютерної томографії органів черевної порожнини може використовуватися для підтвердження або виключення розвитку злоякісних пухлин. Перевага методу полягає в чіткій деталізації процесу - сканер здатний відображати вузли мінімального розміру в початковій стадії пухлинного процесу.

infogra-kt-02

Підготовка до процедури КТ черевної порожнини, зачеревного простору, тазу

Якщо контрастування не застосовується, підготовка до процедури обмежується наступним:

 • слід переодягнутися в медичний халат;
 • зняти з себе усі металеві предмети (ювелірні прикраси, годинник, слуховий апарат, зубні протези і так далі);

КТ черевної порожнини з контрастуванням передбачає більш серйозні методи підготовки. Сама речовина містить йод, на присутність якого в організмі може виникнути алергічна реакція. Якщо пацієнт знає про можливу непереносиміст компоненту, слід заздалегідь попередити про це лікаря.

У разі використання барвника, перед дослідженням також необхідно:

 • повідомити лікаря про усі ліки, які ви приймаєте (а також про харчові добавки і ліки, куплені без рецепту);
 • якщо ви знаєте про наявність алергії на молюсків або йод (інгредієнти контрасту), вам також слід повідомити нашого лікаря. Можливо з метою мінімізації алергічної реакції, вам буде введений спеціальний препарат;
 • дієта перед КТ черевної порожнини (при використанні контрастної речовини, пацієнту необхідно відмовитися від прийому їжі і рідини за кілька годин до процедури, точний час може вказати лікуючий лікар.)

Контрастна речовина самостійно виходить з організму природним шляхом, але медики рекомендують приймати якомога більше рідини.

Процедура проведення КТ черевної порожнини, зачеревного простору, тазу

Після підготовчої процедури ви будете зафіксовані на рухливому столі комп'ютерного томографа (зазвичай на спині з піднятими вгору руками, в деяких випадках на боці або на животі). Якщо контраст використовується, у вену буде введений катетер, через який він поступатиме в кровоносну систему. Тоді як сканер залишається нерухомим, стіл в'їжджає в його центр. Далі сканер швидко обертатиметься і робитиме знімки.

Вам потрібно наслідувати інструкції лікаря-радіолога, який буде вам їх давати через переговорний пристрій, який вбудований в апарат. Зв'язок двосторонній, так що лікар теж зможе вас чути. Він управляє процедурою за допомогою дистанційного пульта з суміжної кімнати, проте ви зможете бачити один одного через вікно. Крім того, у вашому розпорядженні увесь час знаходитиметься кнопка екстреного виклику лікаря. У моменти знімків, лікар попросить вас не рухатися і затримати дихання.

Результати процедури будуть проаналізовані лікарем-радіологом вищої категорії діагностичного центру "Омега-Київ". Якщо використовувався барвник, після дослідження слід пити максимально можливу кількість рідини, щоб вивести його з організму швидше. Як правило, процедура за часом займає до однієї години.

Ризики і протипоказання

У томографі Philips Briliance 64 є присутньою інноваційна технологія Essence. Вона дозволяє використати низькоінтенсивне випромінювання і значно знижує час сканування, що дуже сприяє мінімізації потенційної шкоди для здоров'я. КТ (комп'ютерна томографія) протипоказана у ряді випадків, а саме:

 • при вагітності, підозрі на вагітність і годуванні грудьми;
 • при цукровому діабеті (2 ступеня);
 • при підвищеному рівні креатиніну в крові;
 • при териотоксикозі;

Крім того, КТ може нести певні ризики для людей у яких є присутніми :

 • проблеми із здатністю крові згущуватися;
 • індивідуальна непереносимість інгредієнтів контрасту;
 • проблеми з нирками.

Що в результаті

КТ (комп'ютерна томографія) черевної порожнини, зачеревного простору, таза зроблена в діагностичному центрі "Омега-Київ" несе в собі мінімальні ризики для здоров'я, при максимальній якості дослідження, оскільки у нас використовується тільки нове, сучасне устаткування і тільки висококваліфіковані фахівці. Процедура вимагає запису по телефону (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ черевної порожнини

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00