Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

КТ грудної клітки в Києві

Комп'ютерна томографія або КТ грудної клітини – метод неінвазивної діагностики, досконаліший і точніший спосіб рентгенографічної візуалізації. Серед переваг – відносна простота та висока швидкість дослідження. За допомогою КТ грудної клітки отримують детальні пошарові 3D-знімки грудини, грудино-ключичних суглобів, ребер, м'яких тканин, судин та органів – легень, трахеї, бронхів, серця. Для кращої візуалізації проводиться КТ ОГК з контрастуванням.

Ціни на КТ грудної клітки

КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) 1300 ₴ записатися
КТ органів грудної порожнини (контраст) 3100 ₴ записатися

Причини та показання для проведення КТ грудної клітки

Комп'ютерна томографія грудної клітини може призначатися як первинний, так і уточнюючий метод після рентгену – якщо причина захворювання неясна і вимагає підтвердження. Також КТ грудної порожнини може бути альтернативою МРТ, якщо магнітно-резонансне дослідження протипоказане (наприклад, за наявності металевих імплантів у тілі).

Основні показання щодо КТ органів грудної порожнини (ОГП):

  • Болі у грудях неясної етіології;
  • Підозра на захворювання легень, плеври, серця, патології грудини, суглобів;
  • Травми, внутрішньогрудна кровотеча;
  • Майбутнє хірургічне втручання та післяопераційний контроль;
  • Визначення області впливу при променевій терапії для лікування злоякісних пухлин: КТ органів грудної порожнини дозволяє визначити чіткі межі пухлинного процесу;
  • Моніторинг динаміки лікування: КТ ОГП проводиться регулярно, раз на 3-4 тижні, і за відсутності позитивної динаміки є причиною зміни лікарської тактики.
  • Забезпечення КТ-контролю при біопсії та/або аспірації (вилученні) рідини з грудної клітки.

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Які патології виявляються на КТ грудної клітки

Метод комп'ютерної томографії органів грудної клітки проводять для діагностики таких захворювань:

  • Запальні захворювання: пневмонія, плеврит, абсцес легень;
  • Новоутворення в легенях, органах середостіння, лімфовузлах (у тому числі злоякісні, з метастазами);
  • Інфекційні захворювання: туберкульоз;
  • Аутоімунні патології: саркоїдоз;
  • Хвороби серця;
  • Захворювання лімфатичної системи: лімфаденопатія, лімфогранулематоз;
  • Грижа, параліч діафрагми;
  • Кісти в легенях внаслідок зараження паразитами.

Протипоказання КТ ОГК

Комп'ютерна томографія грудної клітки на сучасному обладнанні при дотриманні інтервалів між сеансами не завдає шкоди здоров'ю. Обстеження призначається лікарем з урахуванням можливих протипоказань, серед яких:

  • вагітність незалежно від терміну;
  • цукровий діабет;
  • ниркова недостатність;
  • гостра серцева недостатність;
  • тяжкий стан хворого;
  • надмірна маса тіла пацієнта – понад 120-170 кг (залежно від моделі томографа);
  • підвищений рівень креатиніну у крові, алергія на контраст, тиреотоксикоз – при КТ органів грудної клітки з контрастуванням.

Підготовка до КТ грудної клітки

Якщо планується КТ грудної клітини без контрастування, спеціальна підготовка не потрібна. Стандартно перед процедурою порекомендують зняти предмети з металу, зокрема ювелірні вироби, одяг (наприклад, бюстгальтер із металевими кісточками). Метал хоч і не є протипоказанням до процедури КТ ОГП, але може вплинути на якість знімків.

При КТ органів грудної клітки з контрастуванням рекомендують утриматися від їжі та пиття протягом 4-6 годин до томографії – щоб не спровокувати напад нудоти та блювання.

КТ органів грудної порожнини: як проводять процедуру

На сеанс КТ ОГК у Києві рекомендується одягнути зручний, вільний одяг без металевих включень або переодягнутися в одноразовий халат.

При КТ органів грудної клітки з контрастуванням пацієнта внутрішньовенно вводиться речовина-підсилювач. Після цього досліджуваний розташовується столі томографа з піднятими над головою руками. Для максимально чіткої візуалізації під час роботи сканера потрібно лежати нерухомо та періодично на прохання лікаря затримувати дихання. Для забезпечення нерухомості можуть бути використані спеціальні ремені та подушки.

Під час сеансу сканер обертається навколо тіла пацієнта та робить безліч знімків. Робота томографа супроводжується специфічними звуками.

Лікар-радіолог знаходиться в сусідній з апаратом кімнаті, що оснащена блоком управління. Це не повинно викликати занепокоєння: пацієнт і лікар бачать один одного через спеціальне вікно і можуть спілкуватися через вбудований сканер спікерфон. Якщо під час сеансу виникне проблема, досліджуваний зможе подати сигнал лікарю, скориставшись кнопкою.

Процедура КТ грудної порожнини не викликає болю. Якийсь дискомфорт відчувається від перебування в одній позі без руху, особливо після недавньої травми або операції. При КТ ОГК з контрастуванням пацієнт може відчути солоний або металевий присмак у роті, короткостроковий біль голови, нудоту. Ці відчуття в рамках норми та із закінченням сеансу пройдуть.

Після КТ органів грудної клітки в Києві потрібно буде трохи почекати, доки радіолог перегляне відскановану інформацію та переконається як отримані зображення.

Фотографії діагностичного центра

КТ грудной клетки в Киеве
КТ грудной клетки в Киеве
КТ грудной клетки в Киеве
КТ грудной клетки в Киеве

КТ грудної клітки з контрастуванням

Для підвищення інформативності може бути призначена КТ ОГК із контрастуванням. Найчастіше це доцільно при підозрі на новоутворення у легеневій тканині, аденому бронхів. Контраст чіткіше підсвічує межі пухлини, дозволяє визначити розмір осередку, виявити метастази, проростання новоутворення у сусідні тканини та судини.

Також серед показань до дослідження із контрастом:

  • тромбоз легень;
  • збільшення лімфовузлів;
  • паразитарне ураження легеневої тканини;
  • діагностика та контроль лікування при пневмонії, туберкульозі;
  • хронічний плеврит з частими рецидивами, перикардит, вроджена вада серця, діафрагмальна грижа.

У вену пацієнту вводиться препарат на основі йоду. Для цього використовується німецький інжектор Ulrich для точного, дозованого введення рідини. Після дослідження контрастна речовина виводиться із організму природним шляхом (рекомендовано збільшити кількість споживання рідини).

КТ грудної клітки з контрастуванням проводять у діагностичному відділенні клініки Омега-Київ, ціни на томографію – на рівні середніх по Києву.

Переваги КТ органів грудної клітки в МЦ Омега-Київ

У медичному центрі Омега-Київ проводять спіральну КТ ОГК, у тому числі діагностику з контрастуванням. Переваги нашої клініки:

  • Кваліфіковані лікарі-рентгенологи.
  • Сучасне обладнання комп'ютерної томографії – апарат Philips Brilliance. Це 64-зрізовий сканер, що дає чітку візуалізацію будь-якої частини грудної клітки, включаючи м'язову, кісткову, жирову тканину, судини, органи.
  • Бюджетна вартість діагностики. Ціна КТ органів грудної клітки (ОГК), Київ – від 1300 грн, це середній рівень цін діагностики на обладнанні такого класу.
  • Зручне розташування відділень на правому та лівому березі Києва. Адреси філій: вул. М. Максимовича 10 (ст. м. "Васильківська"); вул. А. Малишка, 39 (ст. м. "Чернігівська"). Записатися на КТ грудної порожнини, уточнити деталі підготовки та ціну процедури можна за телефоном кол-центру (044) 333 4 333, 0 800 753 357 або через будь-який месенджер. Форма запису є також на сайті.

Поширені питання

Що показує комп'ютерна томографія грудної клітки?

Діагностику КТ грудної клітки проводять для виявлення захворювань серця, легень, органів середостіння, стравоходу, лімфатичних вузлів, м'яких тканин. На знімках добре видно ознаки запалень, пухлинних процесів, специфічні зміни (туберкульоз), а також ушкодження, аномалії розвитку.

Коли потрібно робити КТ грудної клітки?

Підстави зробити КТ ОГП: біль у грудях; підозра на хвороби легень, плеври, серця; проблеми з хребтом, суглобами в ділянці грудної клітки; наявність травм, ушкоджень, внутрішніх крововиливів; майбутня операція, променева терапія; післяопераційний контроль та моніторинг динаміки лікування; супровід при біопсії, аспірації.

Чим відрізняється КТ органів грудної клітки від КТ легень?

КТ легень – низькодозова діагностична процедура (променеве навантаження нижче, ніж при стандартній КТ органів грудної клітки), призначається для обстеження органів дихальної системи. При звичайній КТ ОГК видно не лише легені, а й серце, м'язи, кістки, судини.

Скільки часу займає КТ грудної клітки?

Тривалість обстеження загалом – від 5 до 10 хвилин, процес сканування грудної клітки займає менше ніж 30 секунд.

Як знімають КТ грудної клітки?

У результаті КТ органів грудної порожнини томограф дуже швидко робить безліч знімків-зрізів, товщина кроку трохи більше ніж 1 мм. Потім скани обробляють на комп'ютері та об'єднують у 3D-модель-реконструкцію досліджуваної ділянки.

Що входить у КТ грудної клітки?

Дослідження органів дихання (трахея, легені, бронхи), серця, аорти та інших судин, внутрішньогрудних лімфатичних вузлів, середостіння, ребер, стравоходу.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

5 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Резникова Юлия Николаевна

Автор статті:

Резнікова Юлія Миколаївна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

  1. Методы визуализации органов грудной клетки – авторы: Rebecca Dezube , MD, MHS, Johns Hopkins University, последнее изменение содержания май 2021
  2. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
  3. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
  4. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
  5. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
  6. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами