вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Гінеколог • уролог • ендокринолог
УЗД - діагностика • забір аналізів
фізіотерапія
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
МРТ - діагностика • КТ - діагностика
УЗД - діагностика • забір аналізів
гінеколог • терапевт • кардіолог
вертебролог • фізіотерапія • невролог
уролог • проктолог • хірург • стаціонар
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Забір анализів • гінеколог
УЗД - діагностика

КТ легенів

Комп'ютерна томографія (КТ) легенів – це безболісна процедура, за допомогою якої за короткий проміжок часу можна визначити наявність або відсутність у пацієнта цілого ряду захворювань, включаючи онкологічні. За допомогою КТ легенів лікар-радіолог може побачити легені пошарово. Шари, або як їх ще називають зрізи, відображаються на заданій відстані один від одного. Новий сучасний 64-зрізовий сканер Philips Brilliance дозволяє виявляти набагато більш дрібні вузлики і пухлини, ніж стандартний рентген грудної клітки. Пухлина або вузлик - це утворення додаткових клітин, яке наростає на легенях. Воно може бути доброякісним або злоякісним (раковим). Комп'ютерна томографія легенів успішно застосовується для раннього виявлення туберкульозу, пневмонії та злоякісних пухлин, коли їх лікування є максимально ефективним, а шанс на повне одужання максимальний.

Показання до проведення КТ легенів

Комп'ютерна томографія легенів рекомендується в наступних випадках:

 • для діагностики пневмонії;
 • при підозрі на туберкульоз;
 • для моніторингу раку легенів;
 • якщо пацієнт палить;
 • при частому тривалому знаходженні в прокурених приміщеннях (ресторанах, барах і т.д.);
 • при частому контакті з іншими речовинами що викликають рак (такими як, наприклад азбест, рабон).

Пацієнтам, які знаходяться в групі ризику, наступний скринінг рекомендується проводити з інтервалом в 1-2 роки. Це важливо для здоров'я пацієнта, так як відсутність онкологічного захворювання в даний момент не означає, що воно не буде розвиватися в майбутньому і якщо людина продовжує перебувати в групі ризику, то для виявлення захворювання на ранній стадії, необхідно регулярне обстеження.

Підготовка до проведення КТ легенів

У випадках застосування контрастної речовини, вам буде заборонений прийом будь-якої їжі і пиття за кілька годин до процедури. Якщо у вас є алергія на молюсків або йод, можливе застосування антиалергічного засобу. Якщо контраст не застосовується, ніякої особливої підготовки перед проведенням КТ легенів не потрібно. Будь ласка, повідомте лікаря діагностичного центру Омега-Київ, якщо ви вагітні або є підозра що вагітні. Перед процедурою пацієнту слід переодягнутися в спеціальний халат, який вам нададуть і зняти з себе всі металеві предмети, такі як годинники, ювелірні прикраси, шпильки, зубні протези і т.д. Якщо ви користуєтеся слуховим апаратом, його також слід видалити. Процедура проведення комп'ютерної томографії легенів
Під час процедури пацієнт лежить на столі комп'ютерного томографа на спині, як правило з піднятими вгору руками. Рідше пацієнт лежить на животі або на боці. Щоб пацієнту було зручно перебувати в нерухомому стані та необхідному положенні, можуть бути застосовані подушки і ремені. Далі стіл буде рухатися в отвір сканера, який має круглу форму. Новий сучасний комп'ютерний томограф Philips Brilliance оснащений інноваційною технологією Essence, яка суттєво зменшує час обробки зображень і як наслідок час знаходження пацієнта в сканері. Крім того, ця технологія дозволяє використовувати випромінювання низької інтенсивності, що теж сильно знижує ризики для здоров'я. Весь час пацієнт слідує вказівкам лікаря-радіолога. Не дивлячись на те, що лікар і пацієнт будуть перебувати в різних кімнатах, вони зможуть чути один одного через спеціальний переговорний пристрій і бачити через вікно між приміщеннями. Для одержання найбільш якісних зображень в моменти знімків пацієнтові треба буде затримувати дихання на кілька секунд. У перебігу коротких проміжків часу частини тіла пацієнта будуть закриті сканером. Так як він відкритий з обох сторін, пацієнт буде мати можливість бачити все, що відбувається. Зазвичай вся процедура займає не більше п'ятнадцяти хвилин.

Ризики і протипоказання

Так як у нашому діагностичному центрі використовується найсучасніше обладнання, і промені низької інтенсивності, негативний вплив на організм зведено до мінімуму. Можлива незначна алергічна реакція на контрастну речовину, проте вона застосовується не у всіх випадках.

Основними протипоказаннями до проведення КТ легень є:

 • вагітність або годування грудьми. Якщо ви все ж пройшли процедуру при годуванні грудми, не годуйте ними немовля як мінімум добу.
 • підвищений рівень креатиніну в крові;
 • цукровий діабет (II типу);
 • тиреотоксикоз.

Чому своєчасна КТ легенів дуже важлива

Рак легенів є основною причиною смерті від раку в Україні. Від цієї хвороби щороку помирає більше людей, ніж від раку молочної залози і простати разом узятих. Довічний ризик розвитку інвазивного раку легенів досить високий - 1 до 18 у чоловіків і 1 до 19 у жінок.

Підраховано, що понад 80% випадків раку легенів можна вилікувати, якщо виявити його на ранній стадії. На жаль, тільки 15% всіх випадків раку легенів розпізнають на даному етапі, тому дуже важливо виявити хворобу саме на ранній стадії, поки вона локалізується в легенях і не поширилася на інші органи. Якщо пухлина виростає до 3 см. І більше, шанс на одужання різко знижується. Якщо пухлина поширюється на ділянки поза легенями, виживання становить лише 3%, у порівнянні з 48%, якщо пухлина тільки в легенях. Комп'ютерна томографія легенів за допомогою сучасного апарату Philips Brilliance 64 дозволяє виявляти злоякісні утворення розміром істотно менше 3 см. При виявленні пухлини на ранніх стадіях, вона може бути видалена, перш ніж пошириться на інші органи.

Що ви отримаєте від процедури КТ (комп'ютерної томографії) легенів в клініці Омега-Київ

Якщо ви приймете рішення зробити КТ (комп'ютерну томографію) легенів в клініці Омега-Київ, ви гарантовано отримаєте якісне обстеження свого організму на новому і найсучаснішому обладнанні, результати якого будуть ретельно проаналізовані фахівцями вищої категорії. Процедура вимагає попереднього запису по телефону (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті.

 

 

Додати коментар

Коментарі


Анна 14.11.2018, 11:30
Спасибо что тут предоставляется возможность проконсультироваться с профессионалами, получить полную консультацию и прийти к правильному лечению. Мне нужно было сделать КТ легких, но в области нет такой возможности и специалисты отсутствуют. Тут мне седлали все необходимы подготовительные процедуры, диагностику, после чего был назначен курс лечения под присмотром врача, сейчас я иду на поправку.
Переваги: Профессиональная помощь
Недоліки: нет
Відповісти +1
Медицинский центр Омега-Киев 14.11.2018, 11:53
Добрый день, Анна. Благодарим Вас за высокую оценку нашего центра. Мы постоянно работаем над повышением качества наших услуг. Искренне надеемся, что и в дальнейшем будем оправдывать ваше доверие. Будем рады помочь Вам вновь.
Відповісти 0
Вера 13.11.2018, 13:16
Неоднократные бронхиты привели меня в популярную клинику с современным диагностическим оборудованием - Омега-Киев, где и была предложена компьютерная томография легких и всестороннее обследование. Эта процедура не вызвала у меня негативной реакции, так как была проведена на высоком профессиональном уровне с максимально внимательным отношением и разъяснением действий доктора. Я очень довольна, что хорошие врачи стали доступней, а их последующие рекомендации привели к полному выздоровлению.
Переваги: Хорошее обслуживание
Недоліки: Не было
Відповісти 0
Медицинский центр Омега-Киев 14.11.2018, 11:54
Добрый день, Вера. Мы благодарны Вам, что нашли время и написали отзыв и очень рады, что Вам понравилось качество обслуживания и уровень компетентности наших врачей.
Відповісти 0
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00
Записатись на прийом