Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ суглобів

infogra-kt-02КТ (комп'ютерна томографія) це неінвазивний діагностичний метод дослідження, із застосуванням надточної комп'ютерної апаратури, який дозволяє отримати безліч зображень і надати повну картину сканованої ділянки тіла.

За допомогою комп'ютерної томографії суглобів можна визначити їх розміри, суглобові щілини, кількість рідини в суглобовій сумці, патологічні зміни в суглобах, хрящові розростання, остеофіти, аномалії кістково-суглобового апарату, наявність набряку в суглобі. КТ-знімки незамінні в діагностиці при визначенні стратегії лікування і контролю, ході лікування травм, артритів і артрозу.

В діагностичному центрі "Омега-Київ" дослідження проходить на апараті останнього покоління Philips Brilliance. Це високошвидкісний 64-зрізовий сканер, що дозволяє значно зменшити тривалість сканування, робити сотні тонких анатомічних зрізів, і створювати 3D-зображення.

Новий сучасний апарат Philips Brilliance дозволяє робити якісні КТ-знімки наступних суглобів:

 • плечових;
 • ліктьових;
 • променезап'ясткових суглобів кистей;
 • кульшових;
 • колінних;
 • гомілковостопних суглобів стоп;
 • крижовоздухвинних зчленувань (кістки тазу).

Показання до проведення

Комп'ютерна томографія надає детальні зображення внутрішньої частини суглобів, без хірургічного втручання.

В діагностичному центрі "Омега-Київ" за допомогою комп'ютерної томографії можна визначити безліч захворювань і порушень:

 • доброякісні та злоякісні пухлини в області суглобів;
 • артрити і артрози в суглобах;
 • аномалії розвитку суглобів і прилеглих тканин;
 • остеомієліт (запалення), остеофіти;
 • скупчення рідини в порожнині суглоба;
 • сторонні тіла в суглобах;
 • травматичні пошкодження в області суглобів.

Дослідження незамінний при плануванні хірургічного втручання і контролі ходу процесу одужання

Підготовка до проведення КТ суглобів

У деяких випадках, при дослідженні м'яких тканин, хрящових структур, КТ (комп'ютерна томографія) суглобів передбачає використання йодовмісної контрастної речовини. Перед такою процедурою за 4-6 годин пацієнту слід утриматися від прийому їжі і пиття. Пацієнту необхідно поставити до відома нашого лікаря про всі ліки, які він приймає, а також, якщо є алергія на контрастну речовину. Можливо, пацієнту призначать спеціальні ліки, щоб знизити ризик алергічної реакції.

Також повідомте лікаря про всі останні хвороби та інші медичні умови, такі, як історія хвороби серця, астма, діабет, захворювання нирок, або проблеми з щитовидною залозою. Будь-яка з цих умов може збільшити ризик негативного впливу барвника.

При проведенні КТ без контрастного підсилювача попередня підготовка не потрібна.

Перед скануванням пацієнту слід переодягнутися в медичний халат і зняти з себе всі ювелірні вироби металеві предмети (годинник, ремені, зубні протези, слуховий апарат якщо він є).

Процедура проведення

КТ (комп'ютерна томографія) суглобів проводиться в амбулаторних умовах. При дослідженні з контрастним підсилювачем, барвник вводять внутрішньовенно за допомогою автоматичного німецького інжектора Ulrich. Під час введення контрастної речовини пацієнт може відчувати металевий присмак у роті, легку нудоту, відчуття тепла по тілу. Це нормально, і проходить сама по собі протягом короткого проміжку часу.

Пацієнт лягає на зручний стіл томографа. Дослідження великих суглобів (кульшових, плечових), проводиться в положенні лежачи на спині. При скануванні менших суглобів передбачаються різні варіанти розміщення пацієнта, при яких у кільцеву частина томографа поміщається лише досліджувана кінцівку.

Процесом дослідження керує лікар-радіолог, який під час сканування буде перебувати в сусідній кімнаті. Між кімнатами встановлено вікно, що дозволяє лікарю візуально контролювати весь процес. Для двостороннього зв'язку томограф Philips Brilliance 64 оснащений спікерфоном. Повідомити лікаря про виникнення якоїсь проблеми допоможе спеціальна кнопка екстреного виклику.
Процедура дослідження займає близько 30-45 хвилин, без контрастного підсилювача близько 10 хвилин.

Протипоказання до проведення КТ суглобів

Комп'ютерна томографія суглобів протипоказана при вагітності, оскільки може завдати шкоди плоду. Дослідження також має обмеження для пацієнтів з надлишковою масою тіла, максимальна вага для нашого томографа 200 кг.

КТ із застосуванням контрастної речовини має додаткові протипоказання:

 • алергія на йодовмісну контрастну речовину;
 • ниркова та серцева недостатність;
 • цукровий діабет;
 • підвищений рівень креатиніну в крові;
 • проблеми зі згортанням крові;
 • тяжкий стан хворого;
 • тиреотоксикоз.

Комп'ютерна томографія з контрастуванням не рекомендується при лактації, так як контраст потрапляє в грудне молоко. Після сканування не слід годувати дитину грудним молоком протягом двох діб і вживати багато рідини.

Не знаєте де зробити КТ (комп'ютерну томографію) в Києві? Ви гарантовано знайдете якісне обстеження в діагностичному центрі "Омега-Київ", що знаходиться за адресою: вул. М.Максимовича, 10. Дізнатися всю необхідну інформацію про проведення КТ суглобів, а також записатися на обстеження ви можете за телефоном (044) 333-4-333 або через форму "запис на прийом" на сайті.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ суглобів

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00