Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ-волюметрія печінки

КТ-волюметрія печінки – це постпроцесинг на спеціальному програмному забезпеченні із використанням зображень комп’ютерної томографії для вивчення та підрахунку об’єму печінки, з наступною сегментацією та проведенням 3-D моделювання. Проводиться обстеження КТ черевної порожнини із внутрішньовенним контрастуванням за спеціальним протоколом.

Основна ціль даної процедури – надання максимальної інформації для хірурга про анатомічну будову печінки, основних судин, зокрема виділення конкретних анатомічних особливостей для кожного пацієнта індивідуально. Ця інформація є дуже корисною для проведення різноманітних хірургічних втручань, зокрема:

  1. Резекція печінки з приводу первинних пухлин або ж метастатичного ураження печінки. Передопераційна оцінка об’єму печінки є надважливим фактором, зокрема якщо пацієнт хворіє на хронічні захворювання печінки або цироз, що є важливим прогностичним фактором. Важливим є поняття “перспективного залишку печінки”, який являє собою прогнозований функціонуючий об’єм, який залишиться у пацієнта після проведення різноманітних хірургічних втручань. Якщо за даними КТ-волюметрії цей об’єм є недостатнім, може бути проведена процедура емболізація ворітної вени печінки, що стимулює ріст об’єму неуражених сегментів, і тим самим значно покращує післяопераційний прогноз хворого. Після проведення описаної процедури, проводиться контроль приросту об’єму та приймається тактика лікування.
  2. Післяопераційний контроль. КТ-волюметрія після проведення хірургічного лікування є важливою складовою моніторингу для оцінки залишкового об’єму печінки та його збільшення в післяопераційному періоді.
  3. Пересадка (трасплантація) печінки від живого донора. КТ-волюметрія проводиться для вибору підходящого донора для трансплантації, а також для оцінки стану та об’єму печінки донора. Це дуже важливо для того, щоб забезпечити безпечну пересадку для обох людей. Достатній залишковий об’єм печінки донора та підходящий об’єм для пересадки, який має забезпечувати добру функцію печінки у реціпієнта, є ключовими факторами післяопераційного прогнозу.

Є 5 кроків проведення процедури КТ-волюметрії та сегментації печінки:

  1. Замір загального об’єму печінки.
  2. Виділення та сегментація судин. Печінка має дві венозні системи, кожна з яких виділена іншим кольором та виміряна в квадратних сантиметрах та відсотковому співвідношенні. Ключовим аспектом є визначення анатомічної особливості будови судин, про які повинен знати хірург, щоб забезпечити максимально безпечну операцію.
  3. Виділення об’єму пухлин печінки, їх кількості, розміру, а також співвідношення до загального об’єму печінки. Також лікар вказує посегменте розміщення та близькість пухлини до основних судин печінки, жовчних протоків.
  4. Сегментація печінки: виділення 8 сегментів печінки згідно із основною анатомічною моделлю, та 3D відображення у різноманітних реконструкція та моделях, що дає об’ємне уявлення про всі анатомічні особливості будови печінки та її структур.
  5. Передопераційне планування: визначення об’єму уражених сегментів печінки, з їх віртуальним відділенням та підрахунком залишкового об’єму.

Після всіх описаних кроків пацієнт отримує таблицю всіх замірів, детальні 3D реконструкції моделі печінки, та диск із всією необхідною інформацією та проведеним обстеженням.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ-волюметрія печінки

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00