КТ голови

infogra-kt-02У діагностичному центрі Омега-Київ можна зробити КТ (комп'ютерну томографію) голови за допомогою нового сучасного апарату Philips Briliance. Перевагами цього обладнання є можливість робити 64 пошарових зображення (зрізу) і інноваційна технологія Essence, за допомогою якого витрачається істотно менше часу на реконструкцію зображення і з'являється можливість використовувати низкоінтенсивне випромінювання. Все це робить КТ максимально нешкідливою і ефективною. Цей вид діагностичної процедури проводиться амбулаторно і має значні переваги перед звичайною рентгенограммою (такі тривимірні зображення є меншї шкідливими для здоров'я, , тоді як рентгенограма дозволяє одержати тільки двомірні і т.д.).

Комп'ютерна томографія головного мозку включає в себе:

 • КТ головного мозку;
 • КТ навколоносових пазух і порожнини носа;
 • КТ орбіт;
 • КТ скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібного відросток);
 • КТ щелепноліцьової області,- дентальне КТ.

У деяких випадках може бути використано контрастну речовину, яка вводиться в вену і дозволяє сканеру томографа відслідковувати його переміщення по крові і більш чітко побачити досліджувані органи і структури. Як правило, контрастування застосовується для перевірки кровотоку, пошуку пухлин, вогнищ запалення і пошкоджень нерва.

КТ голови що показує

Комп'ютерна томографія голови призначається для максимально чіткої візуалізації внутрішніх органів, відображає патологічні зміни в м'яких тканинах і кісткових структурах. Комп'ютерна томографія голови допомагає визначити захворювання на ранній стадії і вплинути на розробку результативної тактики лікування.

У яких випадках роблять КТ голови

Перевагою комп'ютерної томографії є ​​швидкість проведення процедури і детальна інформація про органи, які діагностуються. Проведення томографії голови особливо важливо перед хірургічним втручанням, за рахунок створення зображень з об'ємними моделями досліджуваних органів.
Так як КТ голови може дати інформацію про перераховані вище органи і структури, зазвичай робиться КТ конкретної області, яка цікавить. КТ голови застосовується для пошуку причин головних болів невідомого походження. Крім того, це дослідження проводиться для:

 • пошуку причин таких симптомів, як помутніння свідомості, параліч, оніміння, проблеми із зором, запаморочення, головний біль, викликані імовірно травмою головного мозку, аневризми або кровотечі в голові;
 • пошуку проблем зі слуховими кісточками і слуховим нервом;
 • підготовки до операції;
 • пошуку наслідків від інсульту, його лікування і попередження;
 • пошуку причини втрати або помутніння свідомості;
 • перевірки успіху хірургічного втручання для видалення пухлини головного мозку;
 • забезпечення керівництва для біопсії головного мозку.

КТ орбіт, лицьової області та навколоносових пазух зазвичай проводиться з метою:

 • пошуку проблем з очима і зоровим нервом. Дослідження може допомогти знайти переломи кісток навколо очей або сторонні предмети;
 • пошуку проблем і захворювань заповнених повітрям навколоносових пазух;
 • пошуку проблем з кістками і суглобами щелепи, обличчя і черепа, такими як скроневі розлади при хворобі Педжета;
 • пошук тріщин і переломів кісток;
 • пошук сторонніх предметів в області голови і обличчя;
 • складання плану операції по відновленню частини обличчя, яка була пошкоджена.

Підготовка до проведення КТ голови

Якщо дослідження проводиться без застосування контрастної речовини, особлива підготовка не потрібна. Пацієнт буде переодягнений в медичний халат і його попросять видалити всі предмети з вмістом металу (ювелірні прикраси, годинник, шпильки, слуховий апарат, зубні протези і т.д.). У разі використання контрастування, можливе проведення попередніх досліджень, таких як ЕКГ, вимірювання тиску, рівня цукру в крові. Якщо у пацієнта є алергія на йод або молюсків, які містяться в барвнику, для того щоб її уникнути може бути використано спеціальні ліки.

Як роблять КТ голови

Фахівці діагностичного центру Омега-Київ допоможуть вам зручно розташуватися на столі томографа в необхідній позі, яку назве лікар-радіолог. Якщо контрастна речовина використовується, в вену на руці або в області паху буде вставлений катетер. Його зворотна сторона підключається до автоматичного сучасного інжектора Ulrich. Цей німецький апарат здатний вибирати оптимальну кількість речовини, що вводиться. Це виключає ризик того що введена доза буде надмірної або недостатньої. Далі стіл разом з вами переміститься в центр обертового сканера. У сусідній кімнаті встановлений пульт, за допомогою якого лікар-радіолог керує всім процесом дистанційно. Залежно від типу КТ сканер зробить один або кілька підходів сканування. Будь-який рух, будь то рух тіла або дихання, може спричинити плями на зображенні, тому лежати потрібно нерухомо. Вас попросять затримати подих на кілька секунд. Між кімнатами є вікно, а в комп'ютерний томограф вбудовано переговорний пристрій з двостороннім зв'язком, тому між лікарем і вами буде постійний зоровий і вербальний контакт. Після процедури результати будуть ретельно проаналізовані лікарем вищої категорії діагностичного центру Омега-Київ. Зазвичай КТ голови триває не більше 20 хвилин.

Ризики і протипоказання

Комп'ютерна томографія головного мозку протипоказана при вагітності і підозрі на вагітність. Тому якщо існує можливість того що ви вагітні, повідомте про це лікаря-радіолога діагностичного центру Омега-Київ, щоб не завдати шкоди здоров'ю плода.

Протипоказання комп'ютерної томографії голови:

 • цукрових діабет (2 ступеня);
 • теріотоксікоз;
 • підвищений рівень креатиніну в крові;
 • годування грудьми;\
 • проблеми з нирками;
 • проблеми зі згортанням крові;
 • індивідуальна непереносимість складових контрастної речовини.

КТ голови з контрастом не викликає побічних ефектів і ускладнень, єдиний дискомфорт, який може виникнути після процедури - присмак металу в роті і легке тепло в тілі. Застосування контрастної речовини вимагає попереднього обстеження пацієнта на відсутність можливих протипоказань.

При використанні контрасту існує слабкий ризик виникнення алергії на йод або молюсків, проте вона може бути знівельована при її своєчасному виявленні, за допомогою потрібного антиалергічного препарату.

Що ви отримаєте, зробивши КТ голови в нашому медичному центрі

Медичний центр Омега-Київ обладнаний за останнім словом медичної техніки, яка обслуговується медичним персоналом вищої категорії. Все це є запорукою того що ви і ваш лікуючий лікар отримаєте достовірну інформацію про ваш організм. Перед процедурою необхідний попередній запис за телефоном (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ голови

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00