КТ головного мозку

КТ (комп'ютерна томографія) головного мозку це діагностичне обстеження мозку людини із застосуванням комп'ютерного томографа, що дозволяє виявити на ранніх стадіях запальні захворювання, а також відстежити мінімальні зміни в тканинах головного мозку.

За допомогою комп'ютерної томографії, можливо, отримати пошарові зрізи головного мозку в різних площинах, з подальшою високорозрішаючою реконструкцією і 3D-моделюванням.

Діагностичний центр Омега-Київ пропонує зробити комп'ютерну томографію головного мозку на новому сучасному апараті Philips Brilliance 64.

Цей надточний мультідетекторний сканер дозволяє значно скоротити тривалість процедури, а також суттєво зменшити променеве навантаження на пацієнта.

Показання до проведення КТ

Діагностична процедура призначається за наявності симптомів, що свідчать про патологічні зміни структур головного мозку. Також проведення КТ необхідно при черепно-мозкових травмах для чіткої візуалізації змін і порушень тканини.

Основними причинами для проведення комп'ютерної томографії головного мозку є:

 • Крововиливи при травмах головного мозку;
 • Ракові пухлини головного мозку;
 • Утворення згустку крові;
 • Виявлення менінгіту і його ускладнень;
 • Інсульт;
 • Черепно-мозкові травми голови;
 • Артеріовенозні мальформації;
 • Розсіяний склероз.

КТ головного мозку що показує?

Перевагою комп'ютерної томографії є ​​пошарове сканування досліджуваної ділянки з використанням рентгенівських променів. Процедура забезпечує максимально точну візуалізацію пухлин, абсцесів, травм, запальних процесів та інших патологічних змін м'яких і кісткових тканин.

Дане дослідження також може бути застосовано при таких симптомах:

 • Помутніння свідомості;
 • Параліч;
 • Раптове погіршення зору;
 • Сильні головні болі;
 • Невиразна мова;
 • Запаморочення;
 • Порушення чутливості;
 • Втрата координації або рівноваги;
 • Напади епілепсії;
 • Підвищення внутрішньочерепного тиску.

Крім того, комп'ютерна томографія застосовується перед проведенням складних операцій і для забезпечення безпечного доступу при проведенні біопсії. Процедура незамінна при контролі ходу лікування різних захворюваннях. На КТ-знімках добре видно кістки черепа, судини і додаткові пазухи носа.

Підготовка до проведення КТ головного мозку

У діагностичному центрі Омега-Київ перед КТ головного мозку зазвичай не потрібно ніякої попередньої підготовки. При необхідності внутрішньовенного введення контрастної речовини, рекомендовано проводити КТ головного мозку натщесерце. Тоді пацієнту перед процедурою слід вживати якомога більше пиття, це дозволить знизити концентрацію  контрасту, який вводиться а також прискорить його виведення з організму. Приблизно за 4 години до процедури із застосуванням контрастної речовини забороняється прийом їжі і пиття. Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати, харчові добавки, трави, про це слід повідомити лікаря. Самостійно відмовлятися від систематично прийнятих медикаментів не рекомендовано, це може порушити процес лікування.
 
Важливими аспектами перед процедурою є позбавлення від предметів, які можуть порушити точність процедури і привести до недостовірного висновку КТ головного мозку. Всі металеві предмети, такі як слухові апарати, окуляри, шпильки для волосся, зубні протези, а також ювелірні вироби повинні бути видалені перед скануванням. При наявності металевих застібок на одязі пацієнта, слід переодягнутися в медичний одяг.

КТ головного мозку як роблять?

Комп'ютерний томограф виглядає як велике кільце, всередині якого розташований спеціальний рухомий стіл. Перед проведенням сканування пацієнт одягає медичний одяг. КТ головного мозку проходить в амбулаторних умовах. Під час процедури пацієнт розміщується на столі томографа, голова фіксується за допомогою ременів. Після цього стіл заїжджає в тунель, а навколо пацієнта обертається сканер. Лікар і пацієнт знаходяться в суміжних приміщеннях, але можуть бачити і чути один одного. В апарат вбудовано двосторонній переговорний пристрій, а між кімнатами є вікно. Крім того, у пацієнта є можливість швидко покликати лікаря (в разі екстреної необхідності) за допомогою спеціальної кнопки.
 
Вся процедура зазвичай займає 30-60 хвилин, з них основний час витрачається на підготовку, а саме сканування проходить за кілька хвилин. Дослідження абсолютно безболісне, єдині незручності може викликати нерухоме положення під час сканування.

КТ головного мозку з контрастом і без

Контрастна речовина при комп'ютерній томографії головного мозку - це спеціальний фармацевтичний розчин з барвниковою дією. Засіб використовується для максимально чіткого визначення локалізації патологічних змін. Контрастна речовина є безпечною для організму, не провокує ускладнень і легко виводиться з організму. Єдиний дискомфорт при використанні контрастної речовини - це легкий присмак металу в роті, який швидко зникає. Якщо для дослідження необхідно застосування контрастної речовини, її вводять у вену пацієнта за допомогою німецького автоматичного інжектора Ulrich. Рішення про використання контрастної речовини приймає лікуючий лікар після первинної візуальної діагностики.

Що видно на КТ головного мозку з контрастом?

КТ головного мозку і турецького сідла з застосуванням контрастної речовини забезпечує максимальну візуалізацію досліджуваних зон. Застосування розчину, який не пропускає рентгенівські промені, дозволяє визначити патологічні процеси в структурах головного мозку і кровоносних судинах (порушення кровообігу), які не видно при звичайному скануванні.

Ризики і протипоказання

При КТ головного мозку побічні ефекти переважно відсутні. У рідкісних випадках, після процедури з введенням контрастної речовини, може виникати металевий присмак у роті на короткий термін. Доза рентгенівських променів при комп'ютерній томографії досить низька і не є небезпечною для людського організму. Для контролю ефективності лікування, КТ головного мозку може призначатися регулярно.

Якщо дослідження проводиться із застосуванням контрастної речовини, основними ризиками і протипоказаннями при КТ головного мозку є:

 • Вагітність (незалежно від терміну, так як процедура може завдати шкоди дитині);
 • Алергічна реакція на контрастну речовину, на йод і молюски;
 • Ниркова недостатність;
 • Діабет II типу;
 • Серцева недостатність;
 • Перевищення пацієнтом максимально допустимої ваги, для нашого томографа це 200 кг.

Перевагами процедури КТ (комп'ютерної томографії) головного мозку в діагностичному центрі Омега-Київ є найсучасніше обладнання і фахівці вищої кваліфікації. В результаті ви гарантовано отримаєте якісні зображення вашого організму.
 
Чекаємо вас за адресою вул. Максимовича Михайла, 10. КТ-ангіографія проводиться за попереднім записом по телефону (044) 333-4-333 або через форму "записи на прийом" на сайті.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ головного мозку

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00