КТ навколоносових пазух і порожнини носа

КТ (комп'ютерна томографія) - високоточне діагностичне дослідження, яке за допомогою комп'ютерного томографа виробляє зображення внутрішньої частини тіла.

КТ навколоносових пазух і порожнини носа дозволяє отримати детальні знімки порожнини носа, придаткових пазух, а також прилеглих структур. За допомогою КТ можливо діагностувати поліпи в заповнених повітрям просторах, розташовані в межах кісток обличчя та навколишньої порожнини носа, а також систему повітряних каналів, що з'єднують ніс із задньою частиною горла. Існують чотири пари придаткових пазух носа, кожна з яких з'єднана з носовою порожниною за допомогою маленьких отворів.

Кабінет КТ в діагностичному центрі Омега-Київ оснащений новим сучасним апаратом Philips Brilliance 64. Це комп'ютерний томограф останнього покоління, що дозволяє робити сотні тонких зрізів (пошарових зображень) обстежуваної ділянки тіла. У медичному центрі Омега-Київ можна провести КТ навколоносових пазух у двох проекціях, що дозволить отримати максимально точний результат. На таких знімках легко виявити будь-які деформації, запальні процеси, поліпи і навіть злоякісні новоутворення. Поперечні знімки, зроблені при КТ можна відобразити в декількох площинах і навіть створювати тривимірні моделі. Результати можна переглянути на моніторі комп'ютера, надрукувати на плівці або записати на диск.

Показання до проведення

Можна виділити такі основні причини проведення комп'ютерної томографії навколоносових пазух і порожнини носа:

 • виявлення запальних захворювань;
 • наявність об'ємних утворень у порожнині носа та придаткових пазух носа (кісти, пухлини, поліпи);
 • інфекції в кістках пазух (остеомієліт);
 • планування операцій, визначення анатомії або отримання додаткової інформації про пухлини порожнини носа та придаткових пазух;
 • діагностування синуситу (гайморит, фронтит, сфеноїдит, етмоїдит);
 • травми обличчя; часті носові кровотечі; тривалі головні, зубні болі;
 • наявність гнійного запалення слізного мішка.

Підготовка до проведення

У деяких випадках застосовується спеціальна контрастна речовина, яка вводиться внутрішньовенно перед процедурою. За 4 години до проведення сеансу пацієнтові забороняється приймати їжу і напої. Будь ласка, повідомте лікаря діагностичного центру Омега-Київ, якщо у вас є алергія на йод або молюсків. Можливо, пацієнту призначать ліки, щоб зменшити ризик алергічної реакції. Ці препарати, як правило, приймаються за 12:00 до введення контрасту. Повідомте лікаря про всі медичні препаратах, які ви приймаєте. Крім того, поінформуйте лікаря про всі останні хвороби, в першу чергу про серцеві захворюваннях, астму, діабет, захворюваннях нирок або проблеми з щитовидною залозою. Будь-яка з цих умов може збільшити ризик несприятливого ефекту.

Якщо проведення КТ навколоносових пазух і порожнини носа передбачається без використання контрасту, спеціальна підготовка не потрібна.

Перед проходженням сканування необхідно зняти всі металеві предмети, в тому числі ювелірні вироби, окуляри, зубні протези і шпильки. Так як всі ці предмети можуть вплинути на якість зображення КТ. Вас можуть попросити зняти слуховий апарат і знімні зубні протези. Безпосередньо перед процедурою необхідно переодягнутися в лікарняний одяг.

Процедура проведення КТ навколоносових пазух і порожнини носа

Дослідження починається з розміщення пацієнта на столі комп'ютерного томографа. КТ навколоносових пазух носа проводиться в положенні лежачи на спині. Під час сканування можуть використовуватися ремені і подушки, що допоможе пацієнту підтримувати правильне положення і не рухатися під час процедури. У деяких випадках, для підвищення чіткості відображення деяких тканин або кровоносних судин, використовується контрастну речовину. За допомогою сучасного інжектора Ulrich, барвник вводиться в ліктьову вену. Під час ін'єкції може виникнути відчуття тепла по всьому тілу і металевої присмак у роті. Це нормально і скоро пройде. Далі стіл плавно в'їжджає в камеру, щоб визначити правильне вихідне положення для сканування. Пацієнт слідує інструкціям лікаря-рентгенолога, який знаходиться в сусідньому приміщенні за склом. Сканер оснащений динаміком і мікрофоном, що дозволить їм чути один одного. При виникненні будь-якої проблеми, у пацієнта є спеціальна кнопка виклику лікаря, якою він може скористатися. Пацієнта можуть попросити затримати дихання під час сканування. У зв'язку з тим, що будь-який рух, будь то дихання або руху тіла, можуть негативно вплинути на якість знімків. Фактично сканування займає близько 5 хвилин. Все дослідження займе не більше 30 хвилин.

Протипоказання до КТ навколоносових пазух і порожнини носа

КТ навколоносових пазух і порожнини носа, як і будь-яка інша діагностична методика, протипоказана при вагітності, незалежно від терміну, так як сканування може негативно впливати на плід. Також дослідження не може бути виконано для пацієнтів з надлишковою масою тіла, вагове обмеження для нашого томографа 200 кг.

Комп'ютерна томографія із застосуванням контрастної речовини має додаткові протипоказання:

 • сильна алергія на контраст; цукровий діабет (2 типу);
 • ниркова недостатність; гостра серцева недостатність;
 • важкий стан хворого.

КТ (комп'ютерна томографія) в діагностичному центрі Омега-Київ має цілий ряд переваг:

 • КТ є одним з найбезпечніших видів дослідження голови.
 • це кращий метод візуалізації синуситу.
 • КТ є безболісним і дуже точним видом діагностики.
 • дослідження проводиться з мінімальною кількістю контрастної речовини.
 • Висока швидкість КТ сканування дозволяє за невеликий проміжок часу виявити внутрішні пошкодження і кровотечі, що може врятувати життя.
 • Основною перевагою КТ є її здатність діагностувати в один і той же час кістки, м'які тканини і кровоносні судини.

Зробити КТ (комп'ютерна томографія) в Києві можна в діагностичному центрі Омега-Київ, за адресою вул. М.Максимовича, 10. У нас ви зможете точно і сучасно діагностувати будь-які зміни в порожнині носа. А фахівці вищої категорії призначать правильне лікування. Записатися на прийом можна за телефоном (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ навколоносових пазух і порожнини носа

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00