Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ скроневих кісток

КТ (комп'ютерна томографія) скроневих кісток - це високоточний метод дослідження, з використанням комп'ютерного томографа для детального огляду всіх структур, що знаходяться всередині скроневої кістки. Дана процедура дозволяє отримати пошарові зображення важливих структур голови, а саме, середнє і внутрішнє вухо, комірки соскоподібного відростка, піраміди скроневих кісток.

Комп'ютерна томографія дає можливість діагностувати запальні та пухлинні процеси, пошкодження, аномалії розвитку, та інші патологічні зміни, які можуть говорити про наявність захворювань в даній області.

Зробити КТ (комп'ютерну томографію) скроневих кісток в Києві можна в діагностичному центрі Омега-Київ. Тут встановлено новий сучасний апарат Philips Brilliance. Це томограф нового покоління, що дозволяє зробити 64 зрізи (шари) із зображеннями в різних площинах, з подальшою реконструкцією з високою роздільною здатністю і 3D-моделюванням.

Показання до проведення

Основними показаннями до проведення комп'ютерної томографії скроневих кісток є:

 • доброякісні та злоякісні пухлини в кістках, середньому або внутрішньому вусі;
 • мастоїдит (запалення осередків соскоподібного відростка);
 • отити;
 • черепно-мозкові травми;
 • запальні захворювання;
 • аномалії розвитку скроневої кістки;
 • отосклероз;
 • втрата слуху;
 • невідомі утворення в скроневої кістки;
 • підготовка перед операцією імплантації електрода;
 • кров'яні та гнійні виділення вуха.

Підготовка до проведення КТ скроневих кісток

Якщо дослідження припускає використання контрастної речовини, пацієнту необхідно не їсти і не пити за 4 години до процедури. КТ проводиться з підсилювачем, якщо необхідно виявити пухлину внутрішнього вуха. Контраст покращує якість зображення, виділяючи певні структури, такі як артерії, і робить їх більш помітними при скануванні. Поставте до відома лікаря діагностичного центру Омега-Київ про всі ліки які ви приймаєте. Якщо у вас є алергія на йод або молюсків, вам можуть приписати антиалергенні препарати.

Обстеження без контрастування не вимагає ніякої попередньої підготовки.

Перед скануванням необхідно переодягнутися в лікарняний халат, а також зняти з себе всі прикраси і металеві предмети, у тому числі зубні протези, слуховий апарат, шпильки для волосся і т.д.

Процедура проведення

КТ (комп'ютерна томографія) скроневих кісток в діагностичному центрі Омега-Київ проводиться в амбулаторних умовах. Пацієнт розміщується на столі томографа. Якщо дослідження відбуватиметься із застосуванням контрастної речовини, радіолог вводить в ліктьову вену катетер від автоматичного інжектора Ulrich, німецького виробництва. Цей прилад здатний точно розраховувати дозу барвника, яка вводиться. Під час ін'єкції пацієнт може відчувати легку нудоту, відчуття тепла по всьому тілу, металевий присмак у роті. Це нормально і незабаром пройде.

Потім стіл плавно в'їжджає в круглий отвір скануючого пристрою. У камері знаходиться тільки досліджувана частина тіла. Сканер нагадує кільце, відкритий в задній і передній частині, що дозволяє пацієнтові спостерігати за всім процесом.

Сканування робиться в двох положеннях. В обох випадках голова фіксується спеціальними ременями і пацієнту слід лежати не рухомо. У першому випадку пацієнт лежить на спині з руками по боках, у другому необхідно лягти на живіт.

Під час дослідження радіолог буде перебувати в сусідній кімнаті, де розташовуються елементи управління сканером. Тим не менш, лікар буде спостерігати за всім процесом через вікно. Сканер оснащений динаміком і мікрофоном, що дозволить чути один одного. Крім того, у пацієнта буде знаходиться кнопка екстреного виклику, яка дасть знати лікарю про виникнення будь-якої проблеми. Процедура займає близько 30 хвилин.

Після закінчення сканування із застосуванням контрастної речовини, пацієнту необхідно пити якомога більше рідини, щоб посприяти швидкому виведенню барвника з організму.

Протипоказання до КТ скроневих кісток

КТ скроневих кісток не проводиться при вагітності, так як сканування може зробити негативний вплив на плід.

Дослідження не може бути виконано при надмірній масі тіла, вагове обмеження для нашого апарату становить 200 кг.

Комп'ютерна томографія з контрастуванням має додаткові протипоказання до проведення:

 • алергічна реакція на контрастну речовину;
 • хвороби нирок, у тому числі ниркова недостатність;
 • цукровий діабет II ступеня;
 • гостра серцева недостатність;
 • важкий фізичний стан пацієнта;
 • годування груддю.

Зробити КТ (комп'ютерну томографію) скроневих кісток в Києві ви можете за адресою вул.М.Максимовича,10. Записатися на прийом можна за телефоном (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті. У діагностичному центрі Омега-Київ ви гарантівроано отримаєте якісні знімки досліджуваної частини тіла, які проаналізують фахівці вищої категорії.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ скроневих кісток

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00