Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ хребта

infogra-kt-02    КТ (комп'ютерну томографію) хребта ви можете зробити в медичному центрі "Омега-Київ". У нас встановлено новий сучасний томограф Philips Briliance. Процедура абсолютно безболісна і практично нешкідлива. Під час обстеження сканер робить горизонтальні і осьові знімки, отримуючи зображення на заданій відстані і з різних кутів. Даний апарат дозволяє робити 64 так званих «зрізи» (зображення). За допомогою КТ можна отримати зображення з високим рівнем деталізації будь-якої частини обстежуваної області, наприклад органів, м'язів, кісток, жиру і т.д. Результати будуть якіснішими, ніж при стандартній рентгенограмі. Крім того, комп'ютер з отриманих даних може зробити тривимірну модель, що неможливо при звичайному рентгені.

Комп'ютерна томографія хребта включає в себе:

 • КТ шийного відділу хребта;
 • КТ грудного відділу хребта;
 • КТ попереково-крижового відділу хребта;
 • КТ крижів і куприка.

КТ хребта може бути зроблена із застосуванням контрастної речовини і без. Ця рідина вводиться внутрішньовенно або орально. За допомогою неї можна одержувати зображення з підвищеною різкістю. КТ хребта надає більш докладні дані, ніж стандартний рентген, забезпечуючи тим самим додаткову інформацію про травмах і захворюваннях.

Показання до проведення

Комп'ютерну томографію хребта проводять для:

 • пошуку та обстеження грижі міжхребцевого диска;
 • пошуку пухлин та інших уражень; оцінки ступеня травми;
 • діагностики структурних аномалій, таких як ущелина хребта (тип вродженого дефекту хребта);
 • діагностики вад розвитку судин, коли інші види обстеження, такі як рентген або фізичний огляд, не є переконливими.
 • оцінки ефективності лікування хребта, наприклад, хірургічного втручання або іншої терапії.

Можуть бути й інші причини, через які ваш лікуючий лікар може порекомендувати зробити КТ хребта.

Підготовка до проведення

Перед процедурою слід поставити до відома лікаря медичного центру Омега-Київ:

 • про те, що ви вагітні, підозрюєте, що можете бути вагітні або годуєте грудьми;
 • про наявність алергії на йод або молюсків (при застосуванні контрастування). Якщо така є, може бути застосоване антиаллергічний засіб для її нейтралізації.
 • про всі ліки, які ви приймаєте, у тому числі про харчові добавки і трави;
 • про наявність пірсингу.

КТ хребта скільки триває процедура з контрастом?

В середньому процедура комп'ютерної томографії хребта без контрасту займає не більше півгодини. У разі введення специфічної речовини час проведення процедури займає від однієї години. Виведення контрастної речовини з організму відбувається природним способом, рекомендовано приймати якомога більше рідини.

Якщо контраст не використовується, ніякої особливої підготовки не потрібно, в іншому випадку вам будуть запропоновані обмеження по харчуванню (нічого не їсти і не пити за 4-6 годин). Перед процедурою ви переодягнетесь в медичний халат і знімете всі металеві предмети та предмети що містять метал (прикраси, годинники, шпильки, слуховий апарат, зубні протези, пірсинг і т.д.).

КТ хребта опис процедури

Процедура комп'ютерної томографії хребта в медичному центрі Омега-Київ проводиться максимально просто, не вимагаючи зусиль від пацієнта. Медичний персонал допоможе пацієнтові розміститися на рухомому столі комп'ютерного томографа. Так як процедура передбачає максимальну нерухомість пацієнта, для того щоб йому було зручно зафіксуватися в потрібній позі, можуть бути використані ремені і подушки. При застосуванні контрастної речовини, у вену на руці або в області паху буде встановлений катетер. Процес введення барвника повністю контролює автоматичний інжектор Ulrich, німецького виробництва. Він здатний самостійно розраховувати оптимальне дозування. Також, в деяких випадках можливе застосування контрасту шляхом ковтання. Стіл в'їде в великий круглий отвір сканера, який буде обертатися і робити знімки. Лікар-радіолог буде знаходитися в іншій кімнаті, де розташовані елементи управління апаратом. Тим не менш, пацієнт перебувати в постійному полі зору лікаря і чує його інструкції через динаміки, вбудовані в томограф. Зв'язок двостороння, так що лікар теж може його чути. Крім того, у вас буде постійно перебувати кнопка термінового виклику лікаря, якою ви зможете скористатися в будь-який момент у разі виникнення раптової проблеми. При контрастуванні можливі такі побічні відчуття як солоний або металевий присмак у роті, нудота, легке нездужання. Ці відчуття швидко проходять. Пацієнта кілька разів попросять затримати дихання на кілька секунд. У той час як сама процедура КТ хребта не викликає болю, можливі больові відчуття від перебування в нерухомому стані. Співробітники медичного центру Омега-Київ зроблять все можливе, щоб процедура пройшла для вас максимально комфортно і швидко.

Ризики і протипоказання

Якщо передбачається використання контрастної речовини, існує ризик виникнення алергії на його інгредієнти (йод, молюсків). Жінки, які годують грудьми повинні почекати 24 години після застосування контрасту перед поновленням грудного вигодовування. Вагітним КТ протипоказано, оскільки процедура може завдати шкоди плоду. Основними протипоказаннями комп'ютерної томографії хребта є:

 • проблеми з нирками і зі згортанням крові (при контрастуванні);
 • тиреотоксикоз;
 • цукровий діабет (2 типу);
 • підвищений рівень креатиніну в крові.

Якщо вам потрібно зробити КТ хребта в Києві, приходьте до медичного центру Омега-Київ. Нове та сучасне обладнання у поєднанні з висококваліфікованими працівниками гарантовано забезпечать якісне обстеження і достовірну інформацію про ваше здоров'я. Процедура проводиться по запису по телефону (044) 333-4-333 або через форму «запису на прийом» на сайті. Вартість КТ хребта з контрастом трохи вище, ніж ціна звичайної процедури. З точною сумою можна ознайомитись в прайсі на сайті медичного центру Омега-Київ.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ хребта

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00