Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

КТ крижів і куприка

КТ (комп'ютерна томографія) крижів і куприка - це надточний метод діагностики із застосуванням комп'ютерного томографа, що дозволяє визначити стан крижів, куприка, а також тканин, що знаходяться навколо нижнього відділу хребта. В результаті дослідження, можливо отримати пошарові зображення у двох проекціях: спереду і збоку.

Дана процедура дозволяє якісно оцінити стан кісткової тканини, а також рідинних включень.

В діагностичному центрі "Омега-Київ" КТ виконується на мультиспіральному 64-зрізовому комп'ютерному сканері. Новий Philips Brilliance 64 дозволяє вирішувати безліч діагностичних завдань і істотно зменшує променеве навантаження на організм пацієнта. Надточний комп'ютерний томограф дозволяє отримати зображення з високою мірою деталізації, з подальшою високоразрешающей реконструкцією і 3D-моделюванням.

Показання до проведення

Показаннями до проведення КТ крижів і куприка можуть бути:

 • Доброякісні пухлини (при кісті куприка КТ допомагає визначити патологію до початку запального процесу. Також метод точної візуалізації незамінний для визначення кількості уражених тканин і визначення меж кісти перед хірургічним втручанням);
 • Злоякісні пухлини крижів, куприка і кінцевої частини хребта;
 • аномалії розвитку крижово-куприкової області;
 • травматичні ушкодження і переломи хребта в області крижів і куприка
 • кісткові метастази (простати у чоловіків);
 • підозра на наявність патологій в крижах і куприку;
 • розрідження кісткової тканини (остеопороз);
 • остеохондроз;
 • підготовка до складних операцій крижово-куприкової області;
 • спостереження за станом після проведеного хірургічного лікування

Травматичні пошкодження в зоні крижів і куприка є поширеними причинами для проведення діагностики. При підвивихах куприка КТ візуалізує патологічні зміни, рівень складності травми, проводять оцінку стану хрящів, які розташовані поруч з місцем локалізації травми.

Крім того, комп'ютерна томографія може бути проведена при наступних симптомах:

 • гострий біль у спині невідомого походження;
 • болі в ногах, відчуття оніміння, «простріли»;
 • порушення функцій тазових органів.

Підготовка до проведення

Комп'ютерна томографія без контрастного підсилення не потребує особливої попередньої підготовки. Перед скануванням пацієнту слід змінити свій одяг на лікарняний халат, а також видалити з тіла всі ювелірні вироби металеві предмети, у тому числі зубні протези, слуховий апарат і т. д.

При використанні контрастної речовини, пацієнту необхідно утриматися від прийому їжі і пиття за 4-6 годин до сканування.

Повідомте лікаря діагностичного центру " Омега-Київ про всі лікарські препарати, в тому числі і про трави, які приймаєте в даний момент. Якщо ви знаєте про можливої алергічної реакції на контраст, поставте до відома нашого лікаря. Можливо, вам призначать спеціальне ліки, які мінімізують алергічні прояви.

Контрастна речовина при проведенні томографії використовується при вивченні м'яких тканин, а також визначенні онкологічного захворювання.

Процедура проведення КТ крижів і куприка

КТ (комп'ютерна томографія) у діагностичному центрі "Омега-Київ" проводиться в амбулаторних умовах. Якщо при скануванні необхідний контрастний підсилювач, засіб вводять внутрішньовенно, за допомогою німецького інжектора Ulrich. Ін'єкція безболісна і абсолютно безпечна для здоров'я пацієнта. Під час введення барвника в кровоносну систему, пацієнт може відчути легку нудоту, металевий присмак у роті, відчуття тепла по всьому тілу - це нормально і пройде за кілька секунд.

КТ крижів і куприка виконується в положенні лежачи на спині, пацієнт розміщується на пересувному столі томографа. Після чого стіл в'їжджає на територію основний кільцевої частини томографа. Під час сканування лікар-радіолог може застосовувати спеціальні ремені і подушки, що б забезпечити не рухливість пацієнта.

Радіолог діагностичного центру "Омега-Київ" керує процесом з сусідньої кімнати, де знаходяться елементи управління. Бачити один одного дозволяє вікно, встановлене між кімнатами. В томографі є двосторонній переговорний пристрій, який дозволяє учасникам процесу вільно спілкуватися. У пацієнта буде спеціальна кнопка виклику, яка дає можливість сповістити лікаря при виникненні будь-якої проблеми. Як правило сканування займає не більше 5 хвилин, а з контрастною речовиною - 30-40 хвилин.

Комп'ютерна томографія не супроводжується ніякими відчуттями. Після процедури пацієнту слід пити якомога більше рідини, оскільки це сприяє виведенню контрасту з організму.

Ризики та протипоказання до проведення КТ крижів і куприка

Комп'ютерна томографія протипоказана при вагітності, так як сканування може завдати шкоди плоду.

Для апарату Philips Brilliance 64 існує обмеження в 200 кг. для маси тіла пацієнта.
КТ з контрастуванням протипоказана при:

 • алергічної реакції на контрастну речовину, в тому числі на що міститься в ньому йод;
 • ниркової недостатності;
 • цукровому діабеті II типу;
 • підвищений рівень креатиніну в крові;
 • грудному вигодовуванні;
 • захворюваннях щитовидної залози;
 • загальному тяжкому стані пацієнта.

Зробити КТ (комп'ютерну томографію) в Києві можна в діагностичному центрі "Омега-Київ", який знаходиться за адресою вул. М.Максимовича, 10. Уточнити додаткову інформацію та записатися на прийом можна за телефоном (044) 333-4-333 або через форму «запис на прийом» на сайті.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

КТ крижів і куприка

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00