Мікрохвильова терапія

    Мікрохвильова терапія є одним з методів фізіотерапевтичного лікування, який полягає у впливі на органи і тканини електромагнітного поля надвисокої частоти (НВЧ).

    Генерація електромагнітного поля виробляється за допомогою спеціального вакуумного приладу магнетрона, який поєднує в собі функціональні можливості коливального контуру і електронної лампи. Між разнозаряженными полюсами магнетрона виникає рух електронів, що виходять від катода. Рух електронів прискорюється за рахунок впливу електричного поля, а магнітне поле, створюване спеціально введеним до складу магнетрона магнітом, направляє рух електронів, завдяки чому вони потрапляють в органи-мішені. Електричні хвилі, потрапляючи в клітини і тканини, перетворюють електричну енергію в теплову, викликаючи таким чином обігрівальний ефект.

    Випромінювачі електромагнітного поля за методикою впливу поділяються на контактні і дистанційні. При дистанційному способі впливу стаціонарний випромінювач розташовують на відстані 3-4 см від ураженої ділянки, звільненого від одягу. Контактна випромінювання проводять шляхом безпосереднього впливу на ділянку тіла. В обох випадках можливі різні дозування випромінювання, що визначаються суб'єктивними відчуттями пацієнта, його віком і станом. В залежності від області додатки хвиль розрізняють зовнішні та порожнинні випромінювачі.

    Мікрохвилі, одержувані в результаті електромагнітного випромінювання, за деякими своїми властивостями близькі до світловим. Як і світловим променям, їм властиве відображення, заломлення, інтерференція і дифракція, також вони здатні збиратися у вузький пучок.

    Використовувані в фізіотерапевтичній практиці мікрохвильові апарати утворюють електромагнітне поле частоти 2375 і 2450 мГц (з відповідною довжиною хвиль 12,6 см і 12,24 см). Ці хвилі відносяться до сантиметровому діапазоні. Інша група апаратів виробляє магнітне поле 450 мГц при довжині хвиль 65 см, такі хвилі відносяться до дециметровому діапазоні. Таким чином, в залежності від довжини випромінюваних хвиль мікрохвильова терапія підрозділяється на сантиметроволновую (СМХ-терапія) і дециметроволновую (ДМХ-терапія).

    Вибір мікрохвильової терапії залежить від необхідної глибини впливу на патологічний процес. Сантиметрові хвилі проникають на глибину 3 см і викликають швидке нагрівання тканин, що при неконтрольованому використанні може призвести до опіку. Дециметрові хвилі проникають у тканини на глибину 8-11 см, прогрів тканин при цьому більш рівномірний.

    Фізіологічний вплив мікрохвиль пов'язано з викликаються магнітним полем невеликими механічними коливаннями тканин (осциляторный ефект) і не специфічним нагріванням тканин. Виділення тепла відбувається переважно в тканинах, багатих водою, за рахунок поглинання молекулами води енергії мікрохвиль.

За рахунок осциляторного ефекту мікрохвилі надають:

 • протизапальну,
 • антиалергічну,
 • імуностимулюючу дію.


    Крім того, мікрохвилі, місцево впливаючи на нервові закінчення, здатні стимулювати роботу парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи, впливаючи таким чином і на функції організму в цілому. При цьому можливий терапевтичний ефект у вигляді зниження артеріального тиску, зменшення частоти серцевих скорочень та сповільнення внутрішньосерцевої провідності.

Під впливом мікрохвиль спостерігається посилення вироблення деяких простагландинів, гормонів.

    Тепловий вплив мікрохвиль (апарат Thermatur m20 (Німеччина) прискорює обмінні процеси, лімфо - і кровообіг. Це значно покращує живлення тканин, сприяє швидкому виведенню продуктів розпаду. Тепловий ефект лежить в основі болезаспокійливого і антиспастичною дії мікрохвиль.

Показаннями до застосування мікрохвильової терапії є наступні стани:

 • Різні запальні процеси (не в стадії нагноєння) — цистити, уретрити, простатити, мастити та ін.
 • Захворювання опорно-рухового апарату — вивихи, артрити, бурсити, радикуліти.
 • Патологічні процеси периферичної нервової системи, що супроводжуються болями — невралгії, запалення трійчастого нерва.
 • Порушення моторики внутрішніх органів (гипермоторные дискінезії) — спазми сечоводу, ниркові коліки.
 • Спазматичні стану периферичних судин — акроціаноз, обмороження.

Мікрохвильова терапія протипоказана:

 • при ішемічній хворобі серця;
 • при гострих порушеннях мозкового кровообігу;
 • при порушеннях температурного сприйняття;
 • при наявності в передбачуваній зоні опромінення металевих предметів, розміром більше 4 см2 (штифтів, протезів);
 • дітям молодше 5 років.


Лікування абсолютно безпечне, безболісне. На курс потрібно від 6 до 12 процедур щодня або через день.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Мікрохвильова терапія

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00