Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

МРТ стопи в Києві

Перевагою магнітно-резонансної томографії стопи є її здатність показувати найдрібніші структурні порушення, і з точністю визначати їх просторову локалізацію.

Ціни на діагностику МРТ стопи

МРТ ступні + гомілково-ступеневого суглобу - час виконання 20 хв. 3700 ₴ записатися
МРТ ступні + гомілково-ступеневого суглобу з контрастним посиленням - час виконання 40 хв. 6100 ₴ записатися
МРТ ступні - час виконання 20 хв. 2200 ₴ записатися
МРТ ступні з контрастом - час виконання 40 хв. 3400 ₴ записатися

Стопа є частиною нижньої кінцівки, яка служить опорою при ходьбі і в стані спокою. При своїх невеликих розмірах, вона несе значне навантаження, часом, приймаючи на себе вагу всього людського тіла. Стопа відрізняється складною будовою. Скелет стопи складається з 26 кісток, з'єднаних між собою зв'язками, сухожиллями, хрящової і м'язової тканиною.

На відміну від рентгенографії та комп'ютерної томографії, МРТ націлена на створення детального зображення не тільки кісток, але і м'яких тканин, які в будові стопи відіграють вирішальну роль. Томографія безпечна для здоров'я і може проводитися багаторазово через будь-які проміжки часу. Саме МРТ грає ключову роль у виявленні травматичних пошкоджень, запальних процесів а також доброякісних і злоякісних новоутворень.

Коли призначається МРТ стопи

Найчастішими ушкодженнями тканин стопи, при яких лікарем призначається МРТ стопи і гомілковостопного суглоба, є різного роду травми. Практично кожен в своєму житті стикався з поширеним видом травмування, описуваному двома словами «підвернув ногу». Дана травма по тяжкості може бути:

  • легкою - так зване «розтягнення» зв'язок (розрив окремих волокон);
  • середньою - розрив великого числа волокон, але збереження функціональності зв'язки;
  • важкою - повний розрив зв'язок або їх відрив від місця кріплення.

МРТ стопи дозволяє швидко визначити ступінь пошкоджень, перевірити цілісність кісток, що оточують місце травми суглобів і кровоносних судин. Точне діагностування дозволить уникнути невірно призначеного лікування та значною мірою скоротити процес одужання і реабілітації.

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання

Значна частина показань до проведення МРТ стопи пов'язана саме з перенесеною травмою. Їх перелік включає в себе:

  • біль, набряки, обмежену рухливість суглобів;
  • підозри на наявність пухлин і новоутворень;
  • травми гомілки;
  • переломи, розтягнення, деформації, розрив зв'язок,
  • артрит і артроз на початкових стадіях;
  • защемлення нерва, порушення кровообігу;
  • травми із запаленнями в області стопи (після глибоких порізів, проколів, ударів);
  • нестабільність суглобів;
  • запальні процеси з гострим перебігом;
  • часто виникає відчуття оніміння.

Також МРТ стопи проводиться для уточнення результатів вже проведених досліджень (рентген, комп'ютерна томографія).

Протипоказання

Магнітно-резонансна томографія по праву вважається одним з найбезпечніших досліджень для здоров'я людини. При цьому, томографія неймовірно інформативна і дозволяє досвідченому лікарю-радіологу виявити  проблему, що зароджується, на самому початку процесу її розвитку. Незважаючи на всі переваги, МРТ стопи також має ряд протипоказань, які розділені на відносні і абсолютні.

Абсолютні протипоказання забороняють проводити МРТ пацієнтові через наявність загрози його здоров'ю або через неможливість проведення процедури через фізичні причини. Число таких протипоказання невелике:

  • встановлений кардіостимулятор, водій ритму серця або імплантат середнього вуха;
  • феромагнітні металеві уламки;
  • вагітність першого триместру;
  • серйозні психічні розлади.

Також існує перелік протипоказань, які дозволяють проводити МРТ, але при дотриманні деяких умов і попередньої підготовки.

  • встановлені зубні протези і брекет-системи;
  • гіперкинез (надмірна рухова активність і втрата контролю над власними рухами);
  • алергічна реакція на контрастну речовину;
  • татуювання, виконані фарбами з вмістом металів;
  • клаустрофобія.

Для нівелювання ефекту деяких розладів можливе призначення седативних засобів або загальної анестезії.

Як роблять

МРТ стопи відрізняється своїми особливостями, частина з яких помітно спрощує проходження процедури для пацієнтів. На відміну від більшості магнітно-резонансних досліджень, в даному випадку в томограф поміщається тільки нога пацієнта. Вона фіксується в спеціальному пристрої, який приймає і відправляє радіохвилі, забезпечуючи детальне і якісне зображення досліджуваної області. Решта частини тіла залишаються зовні апарату і пацієнт відчуває себе максимально вільно. Тривалість процедури залежить від того, використовується контрастне підсвічування чи ні. В середньому МРТ стопи займає від 20 до 40 хвилин.

Лікар -радіолог під час обстеження знаходиться в сусідньому приміщенні і стежить за процесом. Для зв'язку з лікарем використовується вбудований гучний зв'язок. Якщо пацієнт відчуває дискомфорт, він може повідомити про це лікаря.

З контрастом

Використання контрастної речовини для підсвічування досліджуваних зон знаходиться цілком у веденні лікаря. Для більшості випадків проведення МРТ стопи застосування контрасту не потрібно. Рішення про його застосування приймається на основі наявної симптоматики. Контраст необхідний, якщо є підозри на розвиток пухлин і виникнення новоутворень. Також контрастна речовина допомагає візуалізувати пошкодження кровоносних судин при великих пошкодженнях м'яких тканин.

На відміну від комп'ютерної томографії, для підсвічування використовуються препарати, що не містять в собі йоду. В їх основі лежать солі металу гадолінію, що відрізняється вкрай низьким ступенем алергенність.

Контрастне речовина вводиться внутрішньовенно з точним дотриманням дозування і швидкості введення. Речовина не впливає на різні органи і виводиться нирками.

Пацієнтам з діагностованою гострою нирковою недостатністю проведення МРТ з контрастом забороняється. Якщо у пацієнта раніше спостерігалася алергія на лікарські препарати, слід завчасно провести тестову пробу. Це можна зробити в нашій лабораторії медичного центру «Омега-Київ».

Підготовка до процедури

До скануванню за контрастом необхідно готуватися заздалегідь. Пацієнту слід:

  • утриматися від прийому їжі і води впродовж 5 годин перед проведенням МРТ стопи;
  • зняти всі металеві прикраси;
  • надати лікарю інформацію про наявність алергії на певні лікарські засоби, наявності електронних або металевих імплантатів, зубних протезів.

У нашому медичному центрі пацієнт отримує одноразовий одяг для проведення МРТ. Під час магнітно-резонансного дослідження стопи можна перебувати в своєму одязі, якщо в ньому немає ніяких металевих частин.

Перед проведенням МРТ стопи без контрасту, пацієнт може вести звичний спосіб життя. Процедура триває близько 20 хвилин, після чого можна повертатися до повсякденних справ.

Де зробити МРТ стопи

Наш діагностичний центр «Омега-Київ» розташований за адресою: м Київ, вул. М. Максимовича, 10. У нашому медичному центрі ви зможете пройти МРТ стопи, а також записатися на інші дослідження. Це можна зробити за призначенням лікаря або за власним бажанням. Наша лабораторія здатна провести всі необхідні додаткові аналізи, щоб лікар міг в найкоротші терміни призначити відповідне лікування.

Запис на прийом проводиться за номерами телефонів: (044) 333-4-333 або (0800) 75-33-57 (безкоштовно з мобільного), а також за допомогою мережі інтернет - на головній сторінці нашого сайту. Дані контакти також можна використовувати для консультації з фахівцем. Ви можете отримати відповіді щодо нюансів роботи нашого центру, а також дізнатися всі ваші подробиці. Прямий письмовий зв'язок з лікарем можливий за допомогою спеціальної форми, розміщеної на нашому сайті.

Що показує

МРТ стопи дозволяє локалізувати і впевнено діагностувати ряд захворювань нижніх кінцівок. Томограф з високою потужністю магнітного поля здатний робити зрізи товщиною 1 мм в різних проекціях. Це дозволяє досвідченому фахівцеві побачити найменші тріщини кісток і мікротравми сполучних і м'яких тканин. МРТ стопи показує структурні порушення, характерні для таких захворювань:

  • підошовний фасцій, п'яткова шпора;
  • онкологічні процеси на ранніх стадіях, метастази;
  • інфекційні захворювання кісток і м'яких тканин;
  • плоскостопість;
  • неврома Мортона;
  • ураження суглобів пальців і пллеснових кісток (артрит і артроз);
  • епіфіз п'яткової кістки (хвороба Півночі);
  • діабетична стопа;
  • вроджені аномалії в будові пальців і п'яткової кістки;
  • наявність сторонніх тіл в тканинах (томограф не застосовується для пошуку металевих осколків).
МРТ стопы в Киеве
МРТ стопы в Киеве
МРТ стопы в Киеве
МРТ стопы в Киеве

Вартість обстеження

Вартість магнітно-резонансної томографії в нашому діагностичному центрі «Омега-Київ» залежать від ряду факторів:

  • необхідності застосування контрастного підсилення;
  • кількості обстежуваних зон;
  • необхідності додаткових послуг.

Розшифровка: оцінка результатів аналізу

Розшифровка результатів МРТ стопи входить в безпосередні обов'язки кваліфікованого лікаря-радіолога. Професійна інтерпретація Знімки можна друкувати виключно при наявності значного досвіду читання рентгенограм і профільного медичної освіти. Видача результатів в нашому діагностичному центрі відбувається через кілька годин або на наступний день після завершення МРТ.

Фахівці проводять ретельне дослідження знімків. Після цього надаються підсумкові результати. Пацієнт отримує на руки знімки, а також відеозапис дослідження, збережену на DVD. Дані матеріали будуть використовуватися лікарем для постановки остаточного діагнозу і призначення відповідного лікування

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.7 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами