Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

МРТ суглобів

 

мрт суглобів - Омега-Київ Апарат - PHILIPS ACHIEVA 1.5 Тесла. Пацієнт отримує плівку, заключеня лікаря та DVD-диск

Працюємо без вихідних. Запис за тел.: (044) 333-4-333 Київ, вул. Максимовича Михайла, 10.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) цє метод вибору для діагностики захворювання суглобів.

МРТ суглобів в медичному центрі «Омега-Київ» проводиться на сучасному томографі Philips Achieva 1,5T. Завдяки цьому апарату лікар-радіолог отримує зображення суглобів пацієнтів з високим розрішенням, що забезпечує детальну візуалізацію всіх внутрішніх структур суглобу, а саме, суглобових поверхонь, хрящів, м'язів, сухожиль, зв'язок, а також кістково-мозкових просторів суглобоутворюючих кісток. Отримана максимально точна і детальна інформація про стан суглобів дозволяє лікарю прийняти правильну подальшу тактику лікування.

МРТ має безліч переваг відносно інших способів діагностики. Так, наприклад, магнітно-резонансна томографія не передбачає такого шкідливого впливу на організм людини, як випромінювання, якого ніяк не можна уникнути при рентгенівських методах обстеження. На відміну від ультразвукового дослідження, МРТ є методом діагностики набагато більш інформативним. Крім того, даний спосіб медичної апаратної діагностики є абсолютно безболісним для пацієнта, досить оперативно дозволяє поставити точний діагноз, а також при необхідності надає можливість дообстеження або повторного проведення процедури обстеження.

Підготовка до проведення МРТ суглобів

У нашому центрі пацієнту видається одноразова білизна, або під час МРТ дослідження може бути дозволено перебувати у власному одязі, якщо він вільний і не має металевих застібок. Як правило, прийом їжі не має значення при МРТ дослідженні суглобів. Але якщо планується введення контрасту, то рекомендується за кілька годин до дослідження не їсти, що дозволяє уникнути таких ускладнень, як нудота або блювота після введення контрасту. Крім того, при дослідженні з введенням контрастного препарату лікарю - радіологу необхідна інформація про наявність алергії на контраст або порушення функції нирок.

МРТ не рекомендується проводить вагітним жінкам, особливо в першому триместрі вагітності. Дослідження із застосуванням контрасту вагітним жінкам можливо проводити тільки у виняткових випадках.

процедура МРТ суглобів

Процедура виконання МРТ суглобів

Під час обстеження пацієнт розташовується на зручному столі, при необхідності може бачити медичний персонал і спілкуватися з ним. Так само для психологічного спокою пацієнта під час дослідження з ним може перебувати супроводжуючий. Під час дослідження апарат МРТ сильно шумить, внаслідок чого пацієнтові видаються беруші.

При наявності клаустрофобії можливий прийом легких седативних препаратів. При значній клаустрофобії може бути рекомендовано проведення МРТ на апараті відкритого типу, або з проведенням седатації або анестезії (що так само можливо в нашому центрі). Обстеження дітей, як правило, так само вимагає седатації або анестезії, так як необхідно, щоб пацієнт перебував під час дослідження в нерухомому стані.

Процедура МРТ абсолютно безболісна. У деяких випадках пацієнти можуть відчувати тепло в досліджуваній області, але це є нормальною реакцією тканин організму на магнітне поле. Як правило, процедура МРТ суглобів займає близько 20-30 хвилин. Більший час потрібно при виконанні МРТ з контрастом або при МРТ артрографії, коли контраст вводиться безпосередньо в суглоб.

Показання до МРТ суглобів з введенням контрастного препарату

У більшості випадків МРТ діагностика суглобів проводиться без контрастного посилення. Однак є випадки, коли необхідно посилити контрастність між здоровими і ізмененними тканинами організму, тому проводиться МРТ з введення контрастної речовини (наприклад, при підозрі на пухлинні процеси, тоді завдяки контрастній речовині лікар може більш точно оцінити межі пухлини, її структуру і визначити характер утворення). Для МРТ застосовуються парамагнітні контрастні препарати на основі гадолінію. Випадки виникнення алергічних реакцій на ці речовини вкрай рідкісні.

Протипоказання і ризики:

З огляду на, те що МРТ дослідження проводиться в приміщенні з потужним магнітним полем, перед дослідженням необхідно виключити допуск пацієнта в апаратну МРТ з наступними предметами:

 • Ювелірні вироби, годинники, кредитні картки і слухові апарати, які можуть бути пошкоджені магнітним полем
 • Різні булавки, шпильки, металеві блискавки і аналогічні металеві предмети, які можуть привести до появи артефактів (спотворення зображення) МРТ
 • Знімні зубні протези з наявністю в складі металу
 • Ручки, кишенькові ножі та окуляри

У більшості випадків, МРТ є безпечним для пацієнтів з металевим імплантами, але існують заборонені для проведення МРТ:

 • Кохлеарні імплантати
 • Деякі види кліпс, які використовуються при аневризмах судин головного мозку
 • Деякі види металевих спіралей (стентів), розміщених в кровоносних судинах
 • Штучні клапани серця
 • Імплантовані інфузійні помпи
 • Імплантовані електронні пристрої, в тому числі дефібрилятори, кардіостимулятори
 • Протези (металеві) суглобів
 • Імплантовані стимулятори нервів
 • Металеві штифти, гвинти, пластини, стенти або хірургічні скоби

В даний час сучасні металеві предмети, що використовуються в медицині, не становлять небезпеки під час МРТ. Але при проведенні МРТ дослідженні необхідно попередньо знати з чого складається предмет, який знаходиться в тілі пацієнта (пацієнт повинен надати документацію). У разі знаходження в тілі людини осколків снарядів, куль («брудні метали»), попередньо необхідно проводити рентгенографію, так як потужне магнітне поле може призвести до зміщення, нагрівання осколків і пошкодження тканин. Зубні пломби і брекети зазвичай  істотного не впливають на магнітне поле, але вони можуть привести до появи артефактів (спотворення зображення) лицьової області або мозку. Батьки, які супроводжують дітей у кімнаті, де безпосередньо знаходиться апарат МРТ, також повинні видалити металеві предмети і інформувати рентген-лаборанта про наявність імплантованих або електронних пристроїв в тілі.

проведення МРТ суглобів у Києві

Ризики

 • МРТ не представляє майже ніякої небезпеки для звичайного пацієнта, коли дотримуються відповідні правила техніки безпеки
 • Незважаючи на те, сильне магнітне поле не є шкідливим саме по собі, імплантовані електронні медичні пристрої, які містять метал, можуть працювати неправильно або зламатися під час проведення МРТ дослідження
 • Існує дуже невеликий ризик алергічної реакції, якщо при МРТ дослідженні вводиться контрастна речовина. Такі реакції зазвичай м'які і легко купіруються медикаментозно
 • Виробники внутрішньовенного контрасту рекомендують годуючим матерям не годувати своїх дітей протягом 24-48 годин після введення контрастної речовини
 • Висока якість зображення може бути отримана тільки за умови, якщо пацієнт не рухається під час дослідження. У деяких випадках, коли у пацієнта сильний біль, він не може вилежатися весь час дослідження в нерухомому положенні. Також при великих розмірах пацієнта він може не поміститися в апарат або котушку. Наявність імплантату або іншого металевого об'єкта в тілі так само може створювати проблеми для отримання чіткого зображення.
 • МРТ суглобів необхідно проводити на високопольних апаратах, так як низькопольні томографи не дозволяють якісно візуалізувати дрібні структури. У тих випадках, коли у пацієнта є протипоказання для проведення МРТ на високопольних (закритих) томографах, то рекомендується проведення МРТ на апаратах відкритого типу.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

МРТ суглобів

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00