Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

МРТ з контрастом у Києві

Для діагностики деяких захворювань потрібна підвищена чіткість зображення. З цією метою пацієнту перед дослідженням вводиться контрастна речовина – парамагнітний препарат на основі іонів гадолінію, який прискорює та посилює магнітний сигнал. Це “підсвічує” картину діагностики та деталізує її. МРТ з контрастом необхідна, щоб визначити характер ураження м'яких тканин та внутрішніх органів, а також для виявлення новоутворень, оцінки їх розміру та характеру.

Ціни на МРТ-діагностику із контрастом

МРТ головного мозку з контрастом - час виконання 30 хв. 3500 ₴ записатися
МРТ грудного відділу хребта з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 3200 ₴ записатися
МРТ попереково-крижового відділу хребта з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 3200 ₴ записатися
МРТ крижів та куприка з контрастом - час виконання 30 хв. 3200 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання до проведення МРТ із контрастом

Максимально докладна візуалізація органів, для якої застосовується контраст, потрібна у таких випадках:

  • Онкологічні захворювання. МРТ з контрастом дозволяє побачити структуру, форму та межі пухлини.
  • Новоутворення невідомого характеру – для з'ясування, доброякісні вони чи злоякісні.
  • Пухлина або аденома гіпофіза;
  • Пошук метастазів - на МРТ без розмаїття їх завжди видно, і навіть один пропущений “росток” - гарантований рецидив захворювання.
  • Спостереження динаміки, оцінка стану органу після видалення пухлини, діагностика можливого рецидиву.
  • Дослідження внутрішніх органів та м'яких тканин: барвник краще деталізує їхню структуру та докладніше показує можливі зміни.
  • Дослідження порожнистих органів – шлунка, кишечника, стравоходу, трахей, бронхів, легень.
  • Оцінка стану судин.
  • Розсіяний склероз – для оцінки ступеня прогресування хвороби.
  • Після видалення грижі хребта теж показано МРТ із контрастом вивчення структури рубцової тканини. Це необхідно для профілактики рецидиву.

Омега-Київ - це клініка, в якій можна швидко записатися і в той же день зробити МРТ із контрастом у Києві. Ціна процедури у нашому медичному центрі порівняно нижча порівняно з клініками, оснащеними томографами аналогічного класу.

Лікарі-рентгенологи, які проводять МРТ із контрастом

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Протипоказання до проведення

Незважаючи на те, що барвник практично не шкідливий для людини, є деякі хвороби, при яких він протипоказаний. МРТ із контрастом не можна проводити у таких випадках:

  • ниркова та печінкова недостатність;
  • вагітність та годування груддю;
  • серцево-судинні захворювання;
  • гіпертиреоз;
  • бронхіальна астма;
  • індивідуальна нестерпність контрастної речовини.

Крім цього, і ваш лікар, і рентгенолог, що проводить діагностику, повинні знати, які медикаменти ви приймаєте - деякі з них можуть бути несумісні з контрастним барвником. В іншому препарат на основі гадолінію нешкідливий, швидко виводиться з сечею і калом і не надає побічних дій.

Побічні ефекти при контрастному МРТ

У поодиноких випадках побічний ефект може виявлятися набряком чи висипаннями на шкірі, тобто легкою алергічною реакцією. Про неї слід повідомити лікаря. Іноді МРТ з контрастом може викликати легку нудоту після процедури - найчастіше це пов'язано з захворюванням, що діагностується.

Щоб уникнути більш серйозних побічних ефектів, обов'язково з'ясуйте, чи немає алергії на йод, оскільки контрастна речовина його містить. Нез'ясована вчасно непереносимість йоду може спричинити набряк Квінке та анафілактичний шок. Також слід перевірити функціональний стан печінки та нирок.

У чому різниця: МРТ з контрастом і без?

Проводити МРТ без контрасту чи МРТ із контрастом? Київ стабільно показує високий попит на обидва види діагностики. Вибір робить лікар, виходячи зі специфіки та історії хвороби.

Для точної діагностики онкологічних захворювань, а також розсіяного склерозу та інших недуг, пов'язаних з дегенеративними змінами тканин або пухлинними процесами, потрібна чітка відмінність нормальної та аномальної структури тканини. Саме цю функцію виконує контрастний барвник. Якщо ж діагностика цього не вимагає, МРТ із контрастом не потрібно – достатньо процедури без застосування барвника.

Фотографії діагностичного центра

МРТ с контрастом в Киеве
МРТ с контрастом в Киеве
МРТ с контрастом в Киеве
МРТ с контрастом в Киеве

Як проводять МРТ з контрастом (Київ)?

Перед початком діагностики на магнітно-резонансному томографі у вену вводять контрастну речовину за формулою 0,2 мг на 1 кг ваги. Різновид цієї процедури – болюсне контрастування, коли барвник вводять дозовано за допомогою крапельниці. В іншому процес відбувається так само, як і процедура без застосування барвника.

Обов'язково повідомте лікаря про наявність в організмі будь-яких металевих імплантів - зубних коронок, пластин і спиць для репозиції переломів, судинних кліпс, а також імплантованих пристроїв (кардіостимулятор, імплант кохлеарний і т.д.)

Підготовка до МРТ з контрастом

Перед проведенням МРТ з контрастом необхідно зробити тест на переносимість барвника та, у разі потреби, діагностику стану печінки та нирок, щоб уникнути неприємних наслідків для ослаблених чи хворих органів. Перед процедурою обов'язково здаються ниркові чи печінкові проби.

Якщо пацієнт має обстежити черевну порожнину, рекомендується за 3 дні до процедури не вживати газоутворювальні продукти, а за 5 годин до процедури не їсти і не пити.

При обстеженні інших органів це не обов'язково, проте бажано утриматися від їжі за 3-4 години до контрастної речовини. На повний шлунок введення контрасту може спричинити нудоту і навіть блювоту.

Як записатися на МРТ з контрастом у Києві?

Шукаєте, де зробити МРТ із контрастом у Києві? У медичному центрі “Омега-Київ” ви отримаєте найточнішу картину захворювання: МРТ із контрастом дозволяє побачити аномальні зміни тканин та клітин у найдрібніших деталях. Досвідчені і висококваліфіковані рентгенологи дадуть точну розшифровку результатів, що допоможе вашому лікарю зробити правильний висновок і призначити відповідну терапевтичну схему.

Щоб записатись на діагностику, зв'яжіться з нами через форму запису на сайті, за телефоном 044 333 4 333 або 0 800 753 357, а також у будь-якому зручному месенджері.

МРТ із контрастом у Києві в МЦ “Омега-Київ” проводиться за адресою:

  • вул. М. Максимовича, 10 (ст.м. Васильківська, Виставковий центр);
  • вул. А. Малишка, 39 (ст.м. Дарниця, Чернігівська).

Переваги проведення МРТ з контрастом у Києві

  • високоточний 64-канальний магнітно-резонансний томограф, що дає максимально чітку та докладну картинку;
  • можливість записатися на процедуру заздалегідь у будь-який зручний для вас час;
  • зручне розташування клінік.

Поширені питання

Кому не можна робити МРТ із контрастом?

МРТ з контрастним посиленням протипоказана пацієнтам, які страждають нирковою та печінковою недостатністю, гіпертиреозом та алергією на йод.

Як роблять МРТ із контрастом?

Перед процедурою контрастну речовину вводять у вену за допомогою шприца або крапельниці. Далі пацієнт укладається на висувний стіл, де він заїжджає в тунель томографа, де й проходить обстеження.

Чим відрізняється МРТ із контрастом від звичайного?

Процедура МРТ із контрастом триває довше. МРТ із контрастуванням дає більш детальну візуалізацію структури тканин. Препарат на основі гадолінію забарвлює здорову і уражену тканину різним кольором.

Навіщо потрібен МРТ із контрастом?

МРТ із контрастом застосовується в тому випадку, коли потрібно чітко відрізнити здорову тканину від тканини з аномальною структурою або ураженою хворобою – наприклад, під час онкоскрінінгу.

Яку контрастну речовину вводять при МРТ?

Для МРТ із контрастним посиленням застосовуються парамагнітні препарати на основі гадолінію.

Чи небезпечно МРТ із контрастом?

МРТ з контрастом не є небезпечним для здорових людей, які не страждають алергією на йод. Щоб уникнути побічних ефектів, перед обстеженням роблять тест на непереносимість контрастної речовини, а також перевіряють функцію печінки та нирок.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.6 (2 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Василив Ирина Любомировна

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

  1. Контрастні засоби у променевій діагностиці – за матеріалами порталу "Твоя медична енциклопедія".
  2. Eye-specific quantitative dynamic contrast-enhanced MRI analysis for patients with intraocular masses – 2022; 35(2): 311–323, Published online 2021 Oct 13, Myriam G. Jaarsma-Coes, corresponding author, Teresa A. Ferreira, Petra J. van Houdt, Uulke A. van der Heide, Gregorius P. M. Luyten, and Jan-Willem M. Beenakker.
  3. Ultrafast Dynamic Contrast-enhanced MRI of the Breast: How Is It Used? – Magn Reson Med Sci. 2022 Mar 1;21(1):83-94. doi: 10.2463/mrms.rev.2021-0157. Epub 2022 Feb 25, Masako Kataoka, Maya Honda, Akane Ohashi, Ken Yamaguchi, Naoko Mori, Mariko Goto, Tomoyuki Fujioka, Mio Mori, Yutaka Kato, Hiroko Satake, Mami Iima, Kazunori Kubota.
  4. Контрасти для МРТ з гадолінієм: МОЗ дозволить їх використання – Устінов О.В. 2018-03-28: Події та коментар, Прес-служба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами