Чоловіче безпліддя - лікування

    Чоловіче безпліддя - порушення чоловічої репродуктивної функції, яке виражається в неможливості зачаття дитини. Зазвичай патологія розвивається внаслідок якісної та кількісної зміни сперматозоїдів в еякуляті через перенесені раніше запалення статевих органів, інфекції та хронічні захворювання, або через вплив на організм хімічних факторів. За статистикою 50% безплідних пар розпадаються. 1/10 частина всіх пар не можуть привести на світ потомство без допомоги медицини.

    При цьому жіноче безпліддя діагностується в 40% випадків, а чоловіче в 45% випадків. А ось в останніх 15% випадків запліднення яйцеклітини не настає через імунологічну несумісність подружжя або рідкісні форми безпліддя. Сьогодні медицина зробила рішучий крок вперед і безпліддя успішно лікується. Головне вчасно його виявити, пройти повне обстеження і ефективну комплексну терапію.

Форми чоловічого безпліддя

    Медицина виділяє кілька форм захворювання, беручи до уваги причини його розвитку. Секреторна форма полягає в тому, що яєчка майже не виробляють насінну рідину з характеристиками, які необхідні для запліднення або виробляють її в малій кількості. Ця форма може утворитися в результаті гормональних порушень, через спадкові схильності, при деяких хронічних патологіях, після перенесених раніше запалень репродуктивних органів. Підвищують ризик розвитку цієї форми безпліддя і мале споживання білкової їжі, дефіцит вітамінів, травма статевого члена або мошонки, дія високого температурного режиму, опромінення.

    Діагностика чоловічого безпліддя секреторною форми передбачає корекцію харчування, гормонального статусу та інші заходи. Обтураційне чоловіче безпліддя визначається при виявленні під час обстеження механічної перешкоди по ходу просування сперматозоїдів в сечовипускальний канал (при вроджених стенозах уретри і сім'явивідної протоки, спайках, пухлинах статевих органів). Діагностика захворювання обтураційної форми вимагає використання методів, які відновлюють прохідність сім'явивідних проток і уретри. Найбільш складна форма чоловічої патології - імунологічне безпліддя. При цьому в організмі виробляються антитіла безпосередньо до тканин яєчок, в тому числі, до сперматозоїдів, від цього якість сперми погіршується.

Причини

    Причини, які викликають проблеми з чоловічим здоров'ям, включають вроджені дефекти і порушення, спровоковані генетикою, анатомією і фізіологією. Також безпліддя може бути викликане порушенням гормонального статусу (це впливає на якість сперми, утворюються нежиттєздатні або слабкі сперматозоїди), травмуванням зовнішніх статевих органів і органів таза, операцією на грижу в паху, на водянку яєчка і сім'яного канатика. Крім цього, безпліддя може бути викликане наступними причинами:

 1. Гострі і хронічні стреси, які провокують збій в гормональній системі.
 2. Шкідливі умови праці.
 3. Погана екологічна ситуація.
 4. Електромагнітні випромінювання (іонізація).
 5. Робота в умовах гіпертермії, на підприємствах хімічної промисловості.

    До урологічних причин розвитку патології, можливо, віднести і хронічні запалення статевої системи чоловіка. Як показало безліч досліджень, хронічний простатит (запалення простати, що зустрічається у 40-60% представників сильної статі середнього віку) різко негативно позначається на якості сперми і може привести до проблем з зачаттям потомства. Непрохідність сім'явиносних проток теж може привести до розвитку патологічного стану. У медичній практиці увагу віддають і наступним причинам, що впливають на якість активності сперматозоїдів:

 1. Гіпертонічна хвороба.
 2. Надлишкова маса тіла, ожиріння.
 3. Цукровий діабет.
 4. Проблеми з ліпідним обміном.

    Алкогольна залежність - це серйозна проблема. Спиртні напої негативно впливають на людське здоров'я в цілому і на психічний стан зокрема. Під дією алкоголю порушується правильне функціонування яєчок. Число насінної рідини може залишитися незмінним, але буде втрачена рухливість і життєздатність самих сперматозоїдів. Те, що безплідних чоловіків стало останнім часом все більше, медики пов'язують з великим зростанням патологій, які передаються статевим шляхом. А відбувається це через постійну зміну статевих партнерів.

    На жаль, в наші дні все більше людей практикують безладні статеві зв'язки, і молодь, і підлітки, і люди середнього віку. Ще одна причина безпліддя - вірус, який викликає епідемічний паротит чи свинку, негативно впливає на різні залози організму. Перш за все, запалення відбувається в слинних залозах, але буває, що в патологічний процес втягуються яєчка. При дуже сильному запаленні і відсутності інтенсивного лікування може дуже значно погіршитися функція яєчок, що в майбутньому призведе до чоловічого безпліддя.

Діагностика чоловічого безпліддя

Даний вид проблем з репродуктивною функцією діагностується після того, як буде проведено ретельне обстеження і консультація у наступних вузьких фахівців:

 • терапевт;
 • уролог;
 • ендокринолог;
 • генетик;
 • сексопатолог.

    Для того щоб точно поставити діагноз, чоловікові слід пройти загальний та урогенітальний огляд, в обов'язковому порядку здати спермограмму, перевірити цитологію складу насіннєвих пухирців і секрету простати. В діагностування патології у чоловіків важливо включити дослідження пацієнта на такі статеві інфекції як:

 • цитомегаловірус;
 • мікоплазмоз;
 • хламідіоз;
 • уреаплазмоз;
 • вірус генітального герпесу.

    Крім цього, чоловікові у якого підозрюється безпліддя, в обов'язковому порядку призначають проходження гормонального скринінгу. Пацієнта направляють на ультразвукове дослідження органів малого тазу і щитовидки. У важких діагностичних ситуаціях причин розвитку патології, рекомендується ниркова флебографія, рентген або магнітно-резонансна томографія черепа, а також біопсія яєчок. Важливо правильно поставити діагноз. Тільки в цьому випадку можна говорити про ефективне лікування чоловічого безпліддя і відновленні репродуктивної функції, а відповідно можливості відчути радість батьківства.

Лікування чоловічого безпліддя в Києві

Консервативна терапія чоловічої патології гормональної етіології виконується за допомогою спеціальних препаратів:

 • гонадотропіни;
 • антагоністи естрогенів;
 • глюкокортикоїди;
 • тестостерон.

    Вибір ліків знаходиться в прямій залежності від типу захворювання. Ретроградна еякуляція, як один з факторів, здатних викликати хворобу психосексуального характеру, лікується курсами антидепресантів. Чоловіків з порушеною функцією викиду насінної рідини, в чиєму анамнезі було хірургічне втручання в область шийки сечового міхура, лікують інакше. В даному випадку використовуються колагенові ін'єкції безпосередньо в шийку сечового міхура.

    При патології, яку викликала хворобу варикоцеле, за допомогою оперативного втручання покращують відходження венозної крові від яєчок. Завдяки цьому проходить застій, приходять в норму обмінні процеси, і відновлюється сперматогенез. Вени в яєчках або перев'язують, або склерозують, або лігірують. Якщо варикоцеле одностороннє, то прогноз сприятливий, якщо процес має 2-сторонній характер, то може знадобитися терапія медикаментами.

    При крипторхізмі операцію по опущенню яєчок в мошонку проводять в ранньому віці, але потрібно виключити синдром Каллмана та інші вроджені захворювання. Чим раніше буде виконана операція по орхіпексії, тим менше буде ризик отримати безпліддя в майбутньому. Якщо зведення яєчок проводили після досягнення 3-х років, то терапія може бути неефективною, і багато чоловіків лікують безпліддя у свідомому віці. Терапія крипторхізму гонадотропними гормонами дає слабкий ефект.

    При хірургії пахово-мошоночних гриж важливо звести до мінімуму ризик травми сім'яного канатика. Якщо операція проведена успішно, то зазвичай подальше лікування чоловічої патології не потрібно, так як репродуктивна функція повністю відновлюється. Якщо є аномалії сечівника, то пластика по відновленню з формуванням зовнішнього отвору на голівці допоможе, сперма вільно буде виходити під час еякуляції.

    Якщо діагностовано звуження сечовипускального каналу, то хірургія патології полягає в накладенні анастомозів за допомогою ендоскопії. Хірургічне втручання на сім'явиносячих шляхах використовують при обтураційній азооспермії, також ліквідовуючи причину обтурації (кіста, запалена область). Якщо в період терапії жіночого або чоловічого безпліддя лікуватися у психотерапевта, це благотворно вплине на зачаття. Відбувається зсув через те, що часто подружжя тимчасово не можуть зачати дитину тому що спостерігається криза в родині, який заснований на взаємних закидах, втрати ніжності в період сексу і відчутті неповноцінності.

    Сеанси з лікарем-психотерапевтом і психологом допоможуть відродити довіру і пристрасть в сім'ї і знайти вихід з положення. Іноді, парам допомагає усиновлення дитини або використання донорського матеріалу для зачаття. Важливо розуміти, що можливість бути батьком - це не просто внести своє сім'я і запліднити яйцеклітину, це можливість виховувати дитину. І, якщо чоловік з якоїсь причини навіть після якісного лікування не може стати біологічним батьком, то це не означає, що він не повноцінний. Психолог допоможе подолати проблему без додаткових складнощів (депресивний стан, алкогольна залежність, розлучення), бо не рідко, змирившись з неможливістю зробити потомство, і застосувавши альтернативні методики по створенню повноцінної сім'ї, народжується настільки довгоочікуване маля.

Лікування чоловічого безпліддя в медичному центрі Омега-Київ

    Сучасне лікування чоловічого безпліддя проводиться в Україні, в клініці "Омега-Київ". Команда професійних лікарів має багаторічний досвід в даному питанні і використовує в лікуванні тільки сучасні методи, перевірені лікарські препарати. Отже, комплексну терапію слід починати з повного обстеження і вірно поставленого діагнозу. Причому виконати це зможе тільки висококваліфікований фахівець, який має багаторічну медичну практику в даному питанні.

    Вибір методики залежить від діагнозу. Наприклад, при порушеному сперматогенезe, виконується терапія сечостатевих інфекцій, а також корекція порушень в ендокринній системі. Лікування гормонами показано при різних порушеннях сперматогенезу. У разі патології, спровокованої варикоцеле, за допомогою операції покращують відтік крові. Якщо діагностовано вроджені аномалії сечівника, а також пахові грижі та інші, то застосовується хірургія.

Профілактика чоловічого безпліддя

    Профілактика патології - це своєчасне звернення до лікаря, коли помічені проблеми із зачаттям або є негативні симптоми у  здоров']. Лікар може призначити здати аналіз сперми, а також пройти обстеження на наявність хронічних або інфекційних захворювань. Також дуже важливо дотримуватися здорового способу життя. Слід відмовитися від шкідливих звичок (куріння, зловживання алкоголем, заборонені речовини), більше часу проводити на прогулянках, займатися гімнастикою.

    Неправильне харчування теж грає роль, важливо відмовитися від шкідливої ​​їжі. Харчування не повинно включати жирну, гостру їжу. Якщо зачаття не відбувається протягом півроку регулярного статевого життя без застосування контрацептивів - це привід звернутися до лікаря. Обстежуватися завжди треба подружжю. Сьогодні безпліддя успішно лікується.

    У клініці "Омега-Київ" готові провести діагностику, лікування. Записатися на примі можна по телефону /044/257-05-05- це безкоштовно. Досвідчені лікарі готові допомогти закоханій парі стати батьком і матерію чудового, здорового малюка.

 

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00