Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Порушення менструального циклу

Порушення менструального циклу

Ановуляторний цикл - менструальний цикл без овуляції і розвитку жовтого тіла при збереженні регулярності кровотеч.

Зустрічається у період становлення менструального циклу (менархе), клімаксу і рідше в дітородному віці. Ановуляторний цикл зумовлений недостатньою гонадотропною стимуляцією яєчників, а також іноді підвищеною продукцією пролактину гіпофізом. Діагноз ставлять на підставі тестів функціональної діагностики (монофазна базальна температура, позитивний симптом зіниці, КПІ 30-40% у другій фазі циклу). При гістологічному дослідженні зіскрібка ендометрію, зробленого за 2-3 дні до менструальної кровотечі, відсутні ознаки секреції. В сечі визначається малий вміст прегнандіолу (менше 1 мг/добу).

Аменорея - відсутність менструацій протягом 6 місяців і більше.

Розрізняють справжню і помилкову аменорею.

При справжній аменореї відсутні циклічні зміни в яєчниках, ендометрії і в усьому організмі. Справжня фізіологічна аменорея спостерігається в дитячому віці, під час вагітності і лактації, під час менопаузи. Патологічна аменорея може бути первинною (менструацій ніколи не було) і вторинної (припинення менструацій).

Первинна аменорея часто виникає у зв'язку з генетично обумовленою патологією внаслідок затримки статевого розвитку (тяжкі інфекційні захворювання, інтоксикація)

Вторинна аменорея спостерігається при загальних інфекційних і соматичних захворюваннях (туберкульоз, ревматизм, тифи, вади серця, захворювання печінки та ін), тяжких інтоксикаціях (отруєння свинцем, ртуттю, алкоголізм), аліментарних розладів (неповноцінне харчування), нервово-психічних порушеннях і гормональних розладах (ураження гіпоталамуса, гіпофіза, яєчників, наднирників, щитовидної залози).

При помилковій аменореї циклічні зміни є, але менструальна кров назовні не виділяється через перешкоди в області шийки матки, піхви, дівочої пліви.

Діагностика представляє значні труднощі. Діагноз ставлять на підставі даних детально зібраного анамнезу, загального обстеження хворої, гінекологічного дослідження, тестів функціональної діагностики (ректальна температура, цитологія піхвового мазка, симптом зіниці). Біопсії ендометрію (діагностичне вишкрібання), спеціальних методів дослідження (ЕЕГ, вивчення колірних полів зору, рентгенографія області турецького сідла, пневмоперитонеум, генікографія), гормональних методів дослідження (наявність в крові та сечі гонадотропінів, естрогенів, гестагенів, концентрація в сечі 17-кетостероїдів, оксикортикостероїдів та ін), генетичних методів (статевий хроматин, кариотин). Необхідно обстеження хворих в умовах спеціалізованого гінекологічного стаціонару.

Провідна роль у діагностиці порушень функції яєчників (одна з головних причин виникнення аменореї) належить тестам функціональної діагностики. Базальна (ректальна температура - один з найбільш точних тестів на овуляцію. При нормальному (дві фази) циклі базальна температура під час першої половини циклу знаходиться на рівні нижче 37°С. Безпосередньо після овуляції відбувається підйом базальної температури на 0,4-0,6°С, і вона залишається на такому рівні аж до наступної менструації. При ановуляторних циклах (часто при різних формах аменореї) базальна температура залишається менофазною протягом усього періоду дослідження. Базальну температуру вимірюють у прямій кишці щодня вранці (до спорожнення кишечника і сечового міхура) протягом 10 хв. Паралельно визначають температуру в пахвовій області, при підвищенні якої тест базальної температури втрачає діагностичну цінність.

Цитологічне дослідження піхвового мазка дає уявлення про естрагенну насиченості організму (при багатьох формах аменореї спостерігається гіпоестрогенемія). Мазки для дослідження беруть з допомогою спеціальної груші або шпателя із заднього склепіння піхви (обережно!), наносять на предметне скло і фарбують звичайними барвниками. При мікроскопії підраховують кількість різних клітин піхвового епітелію (ороговіваючі, проміжні, парабазальні, базальні) і обчислюють каріопікнотичний індекс (КПІ). Показники КПІ відображають естрогенну насиченість організму. При нормальному менструальному циклі КПІ в першу фазу циклу коливається від 30 до 40%, у момент овуляції складає 50-60% і потім знижується до 20-30%. При аменореї КПІ зазвичай низький (5-10%), при цьому в мазку з'являються у великій кількості парабазальні та базальні клітини, що вказують на атрофічний процес у вагінальному епітелії. При нормальному менструальному циклі з 5-6-го до 20-го дня відзначається збільшення діаметра зовнішнього маточного зіва, заповненого прозорим слизом; при освітленні розширений матковий зів, заповнений слизом, має деяку схожість із зіницею (симптом зіниці). При ановуляторних циклах (часто при аменореї) зів розкривається незначно, а кількість слизу недостатня (симптом зіниці негативний).

В медичному центрі «Омега-Київ» зроблять все необхідне:

  • Точну діагностику
  • Ефективне лікування
  • Розроблять ефективні заходи профілактики

Обстеження і лікування в клініці «Омега-Київ» Ви можете пройти в зручний для Вас час за попереднім записом. Для звернення в клініку вам не потрібні ніякі документи або направлення.

 

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Порушення менструального циклу

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00