Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Підготовка до аналізів в Києві

Регулярні профілактичні обстеження - це запорука своєчасного початку лікування, а правильна підготовка до здачі аналізів в сучасній лабораторії - це точний діагноз.

Ціни на послуги лабораторії

Тиреотропний гормон (ТТГ) - час виконання 1 дн. 185 ₴ записатися
Тироксин вільний (FТ4) - час виконання 1 дн. 185 ₴ записатися
Тироксин загальний (Т4) - час виконання 1 дн. 185 ₴ записатися
Трийодтиронін вільний (FТ3) - час виконання 1 дн. 185 ₴ записатися
Показати все Сховати

Своєчасна  і точна діагностика різних захворювань неможлива без лабораторних досліджень. Проявів хвороби ще немає, а показники крові вже "сигналізують": "Увага! Тривога!".

За оцінкою Всесвітньої Організації охорони Здоров'я (ВООЗ) лабораторні дослідження дають 60-80% діагностичної інформації про хворого. Звичайно, тільки по одному лабораторному аналізу діагноз не ставлять, його зіставляють з клінічною картиною, з даними інших досліджень і спостережень. Лабораторний аналіз підказує напрямок для подальшого пошуку. Тому регулярні профілактичні обстеження - це запорука своєчасного початку лікування, а правильна підготовка до здачі аналізів в сучасній лабораторії - це точний діагноз.

Лікарі-лаборанти клініки «Омега-Київ» підготували ряд рекомендацій, дотримання яких дозволить отримати максимально точні результати.

  • Підготовка пацієнта до процедури здачі крові.
  • Підготовка пацієнта до процедури здачі сечі.
  • Специфічні гінекологічні дослідження.
  • Цитологічне дослідження урогенітального зішкрябу.
  • Бактеріологічне дослідження (посів, культуральний метод).
  • ДНК-діагностика (ПЦР).
  • Визначення антитіл в крові (серологічний метод).
  • Особливості забору матеріалу у чоловіків.

Лікарі-лаборанти

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка пацієнта до процедури здачі крові 

  • Ряд аналізів роблять строго натщесерце. Наприклад, біохімічні (глюкоза, холестерин, білірубін та ін) і серологічні тести (сифіліс, гепатит В), гормони (ТТГ, паратгормон) та ін. "Натщесерце" - це коли між останнім прийомом їжі і взяттям крові проходить не менше 8 год (бажано - не менше 12 год). Сік, чай, кава, тим більше з цукром - теж їжа, тому доведеться потерпіти. Можна пити воду.
  • Якщо потрібно здавати загальний аналіз крові, останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 1 годину до здачі крові. Сніданок може складатися з несолодкого чаю, несолодкої каші без масла і молока, яблука.
  • Бажано за 1-2 дні до обстеження виключити з раціону жирне, смажене і алкоголь. Якщо напередодні відбулося застілля - перенесіть лабораторне дослідження на 1-2 дні. За годину до взяття крові утримайтеся від куріння.
  • Зміст багатьох аналітів в крові піддається добовим коливанням, тому для ряду досліджень кров треба здавати строго в певний час доби. Так, кров на деякі гормони (ТТГ і паратгормон), а також на залізо здають тільки до 10 ранку.
  • При здачі венозної крові потрібно виключити фактори, що впливають на результати досліджень: фізичне напруження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Тому перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин у адміністратора, заспокоїтися.
  • Кров на аналіз здають до початку прийому лікарських препаратів (наприклад, антибактеріальних та хіміотерапевтичних) або не раніше ніж через 10-14 днів після їх відміни. Виняток становлять випадки, коли хочуть досліджувати концентрацію ліків в крові (наприклад, вальпроєвої кислоти, антиконвульсантів). Якщо ви приймаєте ліки, обов'язково попередьте про це лікаря.
  • Кров не слід здавати після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.
  • При гормональних дослідженнях у жінок репродуктивного віку (приблизно з 12-13 років і до настання клімактеричного періоду) на результати впливають фізіологічні фактори, пов'язані зі стадією менструального циклу. Тому при підготовці до обстеження на гормони ФСГ, ЛГ, пролактин, естріол, естрадіол, прогестерон слід зазначити фазу циклу. При проведенні дослідження на статеві гормони строго дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря про день менструального циклу, в який необхідно здати кров.
  • дослідження ФСГ, ЛГ, пролактин, 17-ВІН прогестерон зазвичай проводиться на початку циклу (на 1-3 день менструального циклу);
  • прогестерон, естрадіол (якщо немає спеціальних вказівок лікаря) за 7 днів до передбачуваного початку чергової менструації;
  • Кров на пролактин необхідно здавати не раніше, ніж через 3 години після пробудження; крім того, рівень пролактину може підвищуватися внаслідок фізичного або емоційного стресу, впливів на молочні залози або операцій на грудній клітці, після перебування в сауні, а також після вживання спиртних напоїв.
  • Ряд лікарських препаратів впливають на рівень гормонів в крові (з цього питання потрібно проконсультуватися з лікарем).
  • Чоловікам дослідження PSA проводиться до огляду уролога або через 10-14 днів після нього. Рекомендується статеве утримання 5-7 днів до дослідження.
  • При виконанні досліджень на наявність інфекцій слід враховувати, що в залежності від періоду інфікування та стану імунної системи у будь-якого пацієнта може бути негативний результат. Але, тим не менш, негативний результат повністю не виключає інфекції. У сумнівних випадках рекомендується провести повторний аналіз.

У різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження і одиниці вимірювання. Щоб оцінка ваших результатів була коректною і була прийнятність результатів, робіть дослідження в одній і тій же лабораторії, в одне і теж час Порівняння таких досліджень буде більш коректним.

Підготовка пацієнта до процедури здачі сечі

Загальний аналіз сечі. Перед збором сечі обов'язкові гігієнічні процедури - ретельне, з милом підмивання, щоб в сечу не потрапили бактерії сальних і потових залоз. Збирають суворо ранкову порцію сечі, виділену відразу ж після сну, бажано середню порцію. В клініку потрібно принести приблизно 200 мл у невеликій стерильної баночці. На баночці повинна бути написана прізвище та ініціали пацієнта. Інтервал між збором сечі і доставкою в клініку повинен бути як можна менше. Для більшої зручності Ви можете безпосередньо в клініці до 9-00 ранку провести збір сечі.

На аналіз сечі по Нечипоренко здається ранкова середня порція.

Біохімічний аналіз сечі. Збирається сеча за добу. Перша ранкова порція сечі видаляється. Всі наступні порції сечі, виділені протягом дня, ночі і ранкова порція наступного дня збираються в одну ємність, яка зберігається в холодильнику (+4+8) протягом усього часу збору (це необхідна умова, так як при кімнатній температурі істотно знижується вміст глюкози). Після завершення збору сечі вміст ємності точно виміряти, обов'язково перемішати і відразу ж вилити в невелику баночку (не більше 5 мл). Цю баночку принести в лабораторію для дослідження. Всю сечу приносити не треба.

Пам'ятайте, що скласти оптимальну програму лабораторного обстеження та оцінити результати аналізів може тільки лікуючий лікар, який має можливість спостерігати за станом пацієнта і пояснити необхідність призначення тих чи інших аналізів.

Специфічні гінекологічні дослідження 

Ви прийшли до гінеколога зі скаргами на виділення. Для того щоб визначити збудника інфекції та вибрати правильне лікування, лікар призначає аналізи. Які та в якій послідовності?

  1. Цитологічне дослідження урогенітального мазка. Береться після вставляння піхвового дзеркала за допомогою одноразового шпателя або зонда. Лікар прицільно бере матеріал з трьох ділянок: з зовнішнього отвору сечівника, піхви і шийки матки. Матеріал, взятий шпателем рівномірно розподіляють по чистому предметному склу широким мазком. Неправильним є нанесення матеріалу товстим шаром, краплею, невеликим мазком – так лікарю-лаборанту набагато важче буде робити свою роботу. Матеріал з різних ділянок поміщається на склі окремо, із зворотного боку скла зазначається місце взяття мазка: "U" – сечовипускальний канал, "C" – шийка матки, "V" – піхва. Після цього скло, висушуються на повітрі і відправляється в лабораторію.

Тільки після цього можливе проведення розширеної кольпоскопії (забарвлення шийки матки розчинами) і дворучне дослідження. Такий порядок пояснюється тим, що розчини, які використовуються для кольпоскопії, вбивають бактерії, роблячи мазок безглуздим, а при дворучному дослідженні відбувається микротравмирование поверхні шийки матки, в мазок потрапляють злущені клітини, клітини крові, і ускладнюють діагностику інфекцій.

В лабораторії мазок забарвлюють і розглядають в мікроскоп. Якість мазка і результат залежать в першу чергу від правильності взяття матеріалу, в другу чергу – від кваліфікації лаборанта. Ефективність лікування, крім цього, залежить також від знань лікаря-гінеколога, який призначає лікувальну схему.

Для підвищення достовірності результатів дослідження мазків рекомендується:

  • виключити застосування внутривлагалищных коштів (свічки, мазі, кульки тощо) і спринцювання за 3 дні до дослідження.
  • виключити статевий акт за 1-2 доби;
  • після застосування антибіотиків здача аналізів не раніше ніж через 2-3 тижні після останнього прийому ліків.
  1. Бактеріологічне дослідження (посів, культуральний метод). Вирощування бактерій на живильних середовищах. Метод набагато більш чутливий, ніж мікроскопія, тому що дозволяє виявити збудника при його невеликій концентрації, коли він не потрапляє в мазок. Аналіз беруть знову ж таки після вставляння дзеркала, під контролем ока з каналу шийки матки спеціальним стерильним тампоном. При Вас розкривають одноразову пробірку з тампоном (вона заклеєна заводським способом) і, нічого не говорячи, вводять тампон в канал шийки матки. Один рух і, нічого не торкаючись тампон повертають у пробірку і наглухо її закривають. Найголовніше при взяття матеріалу для посіву – стерильність, щоб потрапили бактерії саме з досліджуваної області, а не з повітря, шкіри і т. д.

В лабораторії тампоном торкаються живильного середовища (желатин або агар-агар), на якій ростуть і бактерії. Звичайний посів проводиться при доступі повітря, т. е анаеробні (не використовують кисень) бактерії вирости не можуть. Їх посів теж можливий, але це спеціальне дослідження, яке робиться не у всіх лабораторіях. Для вирощування вірусів (герпес), хламідій також потрібні спеціальні умови і середовища, це окремі аналізи.

Подготовка к анализам в Киеве
Подготовка к анализам в Киеве
Подготовка к анализам в Киеве
  1. ДНК-діагностика (ПЛР). Матеріал для ПЛР беруть з каналу шийки матки, іноді - з зовнішнього отвору сечівника спеціальної стерильною одноразовою щіточкою. Перед взяттям матеріалу обов'язково видаляють слиз і виділення ватним тампоном, невиконання цього правила часто веде до помилкових результатів. Більшість досліджуваних мікроорганізмів – внутрішньоклітинні паразити, тому для їх виявлення необхідний зішкріб клітин, а не виділення, які заважають дістатися до епітелію. Потім матеріал зі щіточки поміщають в контейнер з розчином, який до виконання аналізу повинен зберігатися в холодильнику. Головне – дотримання стерильності.

Причиною помилкових результатів ПЛР може бути недотримання правил забору матеріалу – не видалення слизу з каналу шийки матки. Найчастіша причина. Ви не можете її контролювати. Єдине, що Ви можете вибрати лікаря-гінеколога, якому довіряєте.

Пацієнт перед здачею аналізу для ПЛР-діагностики не повинен:

  • Приймати антибактеріальні препарати - за 14 днів до здачі аналізів (реєстр проѕ і місцево);
  • Спиртні напої - за 3 дні до здачі аналізів;
  • Перед взяттям матеріалу пацієнту рекомендується утриматися від сечовипускання протягом 1,5-2 годин.
  1. Визначення антитіл у крові (серологічний метод). Додатковий метод діагностики, що дозволяє відрізнити гостре захворювання, його перший епізод від загострення хронічної інфекції. Особливо часто цей метод використовується у вагітних після виявлення збудника методом ПЛР для визначення ймовірності зараження дитини. Найбільш небезпечна для організму і найбільш часто передається дитині саме первинна інфекція (перше потрапляння збудника), коли імунна система ще не зустрічалася з цим мікроорганізмом і не має досвіду боротьби з ним. У відповідь на потрапляння збудника в кров утворюються антитіла – речовини, які зв'язуються з ним і намагаються вивести з організму. При первинній інфекції виробляються антитіла одного класу – т. зв. імуноглобуліни М. Їх знаходження у крові говорить про те, що організм хворіє, і є показанням для лікування інфекції. Пізніше починають вироблятися інші антитіла – імуноглобуліни класу G. Вони зберігаються і після лікування, для деяких інфекцій (наприклад, краснуха) – назавжди. Знаходження в крові імуноглобулінів G свідчить про те, що організм раніше зустрічався з інфекцією і виробив проти неї імунітет, це добра ознака, він не потребує лікування. Одночасне присутність обох класів імуноглобулінів говорить про загострення хронічної інфекції і потребує лікування. При знаходженні тільки імуноглобулінів G і підозрі на інфекцію (ознаки внутрішньоутробної інфекції плода) через 2 тижні роблять повторний аналіз з визначенням титру (кількості) антитіл. Різке зростання титру говорить про активації інфекції і потребує лікування.

Визначення антитіл в крові до основних збудників (токсоплазма, краснуха, цитомегаловірус, герпес) у вагітних називається TORCH-комплекс. Для всіх цих інфекцій дуже важливо, хворіла жінка ними раніше, тобто є у неї в крові імуноглобуліни G. Якщо ні, то є ймовірність розвитку первинної інфекції під час вагітності і ураження плода. В цьому випадку потрібно більш ретельно берегтися від можливого зараження і регулярно перевіряти вміст антитіл. Для визначення антитіл беруть кров з вени.

Особливості забору матеріалу у чоловіків

Зішкріб (мазок). Забір матеріалу проводиться універсальним зондом з уретри. При необхідності матеріал для дослідження береться з генітальних виразок (дослідження на HSV-II, Haemophilus ducrei).

Робоча частина зонда, що містить досліджуваний матеріал, відрізається або обламується і поміщається в одноразову пробірку типу "Еппендорф" з консервуючим розчином.

Секрет передміхурової залози. Після закінчення масажу передміхурової залози секрет в кількості 0,5-1 мл збирають у одноразову суху пробірку типу "Еппендорф". При неможливості отримати сік, відразу після масажу збирають першу порцію сечі (в якій міститься сік передміхурової залози) в кількості 10 мл (правила забору сечі дивіться вище).

Дослідження еякуляту. Для отримання правильного результату необхідно протягом 3-5 діб (оптимально - 3 діб) перед дослідженням дотримуватися статеве утримання. Якщо в цей період відбулося нічне сім'явипорскування (полюція), то слід перенести час дослідження на більш пізній термін (не менше 3 днів).

Не рекомендується прийом алкогольних напоїв, баня (сауна)

Пам'ятайте! Результати лабораторних досліджень не є діагнозом і повинні бути проаналізовані лікуючим лікарем з урахуванням різних факторів. Діагноз ставиться на підставі скарг і симптомів. Будь-який діагностичний метод – це насамперед допоміжна ланка в процесі встановлення лікарем діагнозу.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.5 (115 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Данилюк Владимир Владимирович

Автор статті:

Данилюк Володимир Володимирович

Заступник генерального директора з лабораторної роботи

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами