вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Що таке МРТ головного мозку

Liga-OPA

    Що таке МРТ головного мозку і як воно проводиться? Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це неінвазивне дослідження, яке дозволяє лікарям встановити точний діагноз хвороби і виконати ефективну терапію. МРТ-сканування передбачає застосування найпотужніших магнітних полів, імпульсів високої частоти і комп'ютерної системи, яка дає можливість отримати пошарове зображення:

 • органів;
 • м'яких тканин;
 • кісткової тканини;
 • майже всіх структур людського тіла.

    Знімки, які отримані, можливо, розглядати на моніторі спеціального обладнання, передавати в електронному вигляді, друкувати, копіювати, зберігати. Опромінення рентгенівськими або радіопроменями при скануванні не застосовується. Детальні зображення дають можливість радіологам і лікарям дати оцінку стану різних органів, систем і виявити патології, які при використанні інших діагностичних методик, наприклад, рентгена, УЗД або КТ, можуть бути невиразні. На сьогоднішній день МРТ-сканування є найбільш інформативною методикою, особливо щодо головного мозку.

Де може бути застосована магнітна томографія голови?

МРТ-скан головного мозку використовують для визначення наступних патологічних станів і хвороб:

 1. Новоутворення.
 2. Порушення розвитку.
 3. Аномалії судин, наприклад, аневризми.
 4. Вивчення проблем з очима і внутрішнім вухом.
 5. Крововилив в мозок.
 6. При травмуванні (за призначенням лікаря).
 7. Патології гіпофіза.
 8. Хронічні хвороби ЦНС, наприклад, розсіяний склероз.
 9. Виявлення причини головного болю.

Також МР-дослідження застосовується для виявлення патологічних змін в тканинах головного мозку у людей з деменцією.

Підготовка до процедури

    На період діагностування медсестра може попросити пацієнта одягнути спеціальний стерильний одяг. Якщо свій одяг вільний і на ній немає елементів з металу, то дозволяється обстежитися і в ньому. Поради з приводу прийому їжі і рідини перед томографією залежать від правил, які встановлені в клініці.

    Зазвичай, досліджуваному дозволено дотримуватися звичайного розпорядку і приймати їжу і ліки в установленому порядку, якщо тільки лікар не скаже протилежне. Так як МР-сканування може передбачати введення в кров контрастної речовини, то радіолог або медсестра завжди запитує людину про наявність будь-якої алергічної реакції, в тому числі на йод або інші матеріали для рентгену, медикаменти, харчові продукти або зовнішні фактори , і про наявність бронхіальної астми.

    Зазвичай при проведенні процедури з контрастом застосовують гадоліній, який не містить йоду, і рідше викликає алергію. Крім того, лікарю-радіологу потрібно знати про будь-які захворювання, якими страждає людина, а також про недавнє хірургічне втручання. Деякі захворювання, такі як важкі хвороби нирок, виключають застосування контрасту. При наявності проблем з нирками перед МРТ-дослідженням, потрібно здати аналіз крові, який покаже, в якому стані находится орган.

    Жінка завжди повинна попереджати радіолога про можливість вагітності. МРТ-обстеження вагітним жінкам треба проводити тільки тоді, коли можлива користь від процедури переважує можливі ризики. Вагітним протипоказано введення контрастної речовини.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00