вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Що таке МРТ хребта

Liga-OPA

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) дозволила медицині перейти на новий рівень діагностування різних недуг. Що таке МРТ хребта - це неінвазивний метод, який дає можливість отримати тривимірний знімок досліджуваної області. За допомогою МРТ реально вивчати прогресування патологічних процесів в організмі в динаміці. Процедура заснована на застосуванні найпотужнішого магнітного поля, високих радіочастот і комп'ютера, який обробляє інформацію і відправляє картинку на екран. МРТ-сканування дає можливість:

 1. Побачити вроджені проблеми хребетного стовпа.
 2. Виявити проблему міжхребцевих дисків.
 3. Визначити, чи є тиск від пошкодженого диска на нерви.
 4. Побачити стеноз спинномозкового каналу.
 5. Розпізнати пухлину, що вразила кістки або нервові волокна. Побачити метастазування в грудну клітку або легені.
 6. Зрозуміти, в якому місці хребта порушено згортання крові.
 7. Виявити пошкодження нервових волокон при травмуванні або спровоковані такою недугою як розсіяний склероз.
 8. Знайти місце інфекції.
 9. Визначити запалення суглобів або остеопороз.

    Завдяки магнітному скануванню лікар може поставити точний діагноз і призначити дієву терапію. Також лікарі проводять контроль процесу терапії і подальше спостереження, щоб уникнути рецидиву захворювання. Процедура абсолютна безпечна, найбільш інформативна на сьогоднішній день.

Як підготуватися до сеансу

Особливих підготовчих заходів процедура не вимагає. Однак перед скануванням людина повинна зняти з себе все, що може містити метал:

 1. Годинники.
 2. Кільця, сережки, браслети.
 3. Брошки, прикраси для волосся.
 4. Окуляри.
 5. Зубні протези.
 6. Слуховий апарат.

    Потрібно залишити в іншій кімнаті мобільник, плеєри, дискети, флешки, карти банку, так як все це може зіпсуватися або травмувати. При наявності татуювання або татуажу з включенням частинок металу, може утворитися почервоніння шкіри. Якщо людина носить лікувальний пластир, то місце може бути обпалено. У кожній клініці діють свої правила підготовки до МРТ. Якихось обмежень в їжі і воді немає. Натщесерце проводять тільки МР-дослідження черевної порожнини.

Як проводять МРТ

    Обстежуваного укладають на кушетку, верхні кінцівки, голову та грудну клітку фіксують ременями. Стіл заїжджає в апарат, який нагадує трубу. Людина повинна лежати, не рухаючись. Процедура може зайняти від 30 і до 2 годин, все залежить від клінічного випадку.

    Якщо обстежуваний переживає і хвилюється, йому запропонують заспокійливі засоби. Сучасні апарати широкі і просторі і зазвичай знаходитися в них не страшно. Усередині з'являється шум від працюючого агрегату, тому використовуються спеціальні навушники. Для зв'язку з радіологом є спеціальний переговорний пристрій.

    У трубу подається кисень, який створює додатковий комфорт. Болі під час сеансу немає. Єдиний відносний мінус - це потреба довго лежати на твердій поверхні нерухомо. Якщо закрутиться голова, з'явиться нудота, блювота, проблеми з диханням слід тут же повідомити про це фахівцеві.

    Може відчуватися тепло в області обстеження і легке пощипування - це нормально. Якщо буде потрібно введення контрасту, то треба буде повідомити лікаря про наявність алергії.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00