Що показує мрт малого тазу

Liga-OPA

     Для чого призначається і що показує МРТ малого тазу? МРТ-сканування органів малого тазу - це супер точне, інформативне і безпечне обстеження певної області тіла, яке використовується для людей, будь-якої вікової та статевої приналежності. Дана методика в медичній практиці, має важливе, значення для діагностики різних чоловічих і жіночих хвороб при дослідженні сечової і статевої сфери.

    Неінвазивне МРТ-сканування абсолютно не викликає болю, тобто в період виконання дослідження не відбувається проникнення в шкіру і тіло обстежуваного. Виняток становить МРТ з контрастом, коли спеціальну речовину вводять внутрішньовенно. Точність цієї процедури дає можливість розглянути органи і тканини в різних площинах і зрізах до міліметра, що є важливим моментом для планування лікування, в тому числі призначення хірургії або променевої терапії.

    Що показує МРТ-сканування малого таза? Магнітна томографія малого тазу застосовується для виявлення і діагностики патологій: пухлини на ранніх стадіях, гострі і хронічні запалення, наслідки травм, хвороби судин, дає можливість виявити причини больового синдрому в тазової області. Завдяки своїм перевагам МРТ-скан таза сьогодні вільно конкурує з іншими методиками, наприклад, з гістероскопією і лапароскопією, які пацієнт переносить хворобливо.

На МР-томографії у жінок обстежуються:

  1. Матка.
  2. Яєчники.
  3. Маткові труби.
  4. Піхва.
  5. Зона за маткою.
  6. Попереково-крижовий відділ хребта.
  7. Січовий міхур.

У чоловіків на сеансі вивчаються протоки, простата, придатки.

Магнітно-резонансна терапія з контрастною речовиною

    З метою поліпшення видимості органів, тканин і судинної системи і отримання найбільш точних даних про патологічний процес, виконують МР-сканування малого тазу з контрастом, тобто в організм обстежуваного ін'єкційно вводиться спеціальний матеріал.

    У випадках підозри на онкологію застосовується контраст на основі гадолінію. Ця речовина перед сеансом вводиться внутрішньовенно і, накопичуючись, дозволяє при зйомці виявити злоякісний процес, так як новоутворення васкуляризовані. Межі та розміри їх чітко видно, фахівці можуть виявити і метастазування. Дану процедуру призначають хворому і після виконаної хіміотерапії, для того щоб проконтролювати динаміку розвитку новоутворення.

Як підготуватися до процедури

    Підготовка до МР-сканування органів малого таза включає в себе деякі підготовчі заходи. Людина повинна особливим чином харчуватися за 2-3 дні до візиту до лікаря. Дієта передбачає відмову від продуктів, що провокують підвищене утворення газів в кишці.

    Забороняється їсти фрукти і овочі, «кондитерку», к/м продукти, пити газовану воду і мінералку з газом. Рекомендується пити чисту воду, це допоможе очистити кишечник. На ніч, перед походом до лікарні треба випити активоване вугілля, а для очищення кишковника правильно буде зробити очисну клізму.

    У ранковий час не можна снідати, а за 6 годин постаратися відмовитися від пиття. Для МРТ-сканування небажано сильне наповнення сечового міхура, інакше людина буде відчувати дискомфорт, а результати вийдуть не точним. У крайніх випадках магнітну томографію роблять без підготовки. Обстежитися слід у вільному і зручному одязі без вставок з металу. Перед входом до кабінету необхідно буде залишити всі предмети з металевими включеннями. Треба повідомити фахівця про наявність в організмі імплантів, кардіостимуляторів т.п.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00