вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Як роблять МРТ?

    МРТ (магнітно-резонансна томографія) відноситься до сучасних неінвазивних методів діагностики патології внутрішніх органів. В її основі лежить явище магнітного ядерного резонансу. Перебуваючи в постійному магнітному полі, на атоми водню впливають певними електромагнітними хвилями. "Відповіді" на ці сигнали і фіксує МРТ-томограф. Так як в різних тканинах і органах людини зміст атомів водню відрізняється, що передаються ними сигнали мають різні характеристики. Це і дозволяє візуалізувати структуру внутрішніх органів.

Можливості МРТ і його переваги.

    У сучасній медицині МРТ є одним з найбільш високоінформативних і безпечних методів виявлення патології внутрішніх органів, спинного і головного мозку, хребта, органів малого таза, черевної порожнини (виключаючи кишечник і шлунок), а також судин і серця.

    Перевагами даного методу є відсутність променевого навантаження для пацієнта в ході проведення досліджень, а також значна інформативність методу, заснована на високій контрастності м'яких тканин, що дозволяє в ряді випадків проводити діагностику без введення додаткового контрастної речовини.

Підготовка до проведення дослідження.

    Як правило, даний вид діагностики не передбачає спеціальної підготовки, якщо у вас заплановано, наприклад, МРТ головного мозку, суглобів та хребта. У більшості випадків немає також обмежень на прийом їжі. Винятком може бути виконання МР-холангіографії (дослідження жовчних проток і міхура), яке виконується на голодний шлунок, а також діагностика захворювань органів малого таза, яку краще здійснювати з наповненим сечовим міхуром. У будь-якому випадку, погоджуючи заздалегідь дату проведення дослідження з лікарем, варто уточнити, чи існує необхідність в попередній підготовці.

    Абсолютним протипоказанням до проведення МРТ є наявність водія ритму або іншого кардіостимулятора, а також наявність будь-якого імплантованого металу в області головного мозку або очей. У будь-якому випадку, якщо ви ствердно можете відповісти хоча б на одне із зазначених нижче питань, вам слід повідомити про це лікаря.

  • Чи є у вас штучний водій ритму, імплантовані протези суглобів, клапанів серця, дужки або інші металеві предмети в тілі?
  • Чи присутні в вашому тілі металеві предмети немедичного походження (осколки, стружки)?
  • Чи робили вам коли-небудь операції на серці, головному мозку або інших органах?
  • Чи страждаєте ви нападами втрати свідомості, епілепсією або судорожними припадками?
  • Вагітні ви?

 Як проходить МРТ-дослідження.

    Перед тим як увійти в зал для досліджень, вам необхідно зняти з себе весь одяг, що містить металеві елементи (кнопки, гачки, гудзики, блискавки), вийняти з кишень ключі, картки, монети, а також залишити годинник і прикраси, що містять метал. Бажано також змити косметику, в якій є частки металу.

    У залі вас попросять лягти на стіл, після чого ви будете поміщені в тунель великого магніту, відкритий з двох сторін. В ході дослідження лікар спостерігає за пацієнтом за допомогою відеокамери, і при необхідності ви зможете використовувати переговорний пристрій, щоб зв'язатися з ним.

    Проведення деяких видів МР-діагностики вимагає внутрішньовенного введення контрастної речовини. Як правило, така процедура не викликає побічних реакцій і будь-яких неприємних відчуттів.

    Головне завдання пацієнта - лежати нерухомо протягом усього дослідження, яке може тривати від 20 до 30 хвилин. Протягом усього цього часу лікар отримує зображення досліджуваних органів на екран, вибираючи проекції, на яких можна візуалізувати наявність патології з максимальною точністю. Наприклад, якщо у пацієнтки діагностовано дисплазію шийки матки, лікарю необхідно отримати відразу декілька "зрізів" органу, щоб визначити обсяг і характер ураження.

    В процесі своєї роботи МР-томограф видає ритмічні звуки різної інтенсивності і тональності. Це пов'язано з нормальним функціонуванням апарату, тому лякатися не варто.

    Результати дослідження будуть передані вам у вигляді знімків на рентгенологічній плівці, записів на жорсткому диску, а також висновку лікаря, який проводив діагностику.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00