вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

МРТ – історія виникнення та розвитку

    МРТ - це дослідження внутрішніх тканин і органів людини за допомогою електромагнітного відгуку ядер атомів водню. Їх збудження здійснюється при впливі певної комбінації хвиль високої напруженості.

    Історія МРТ почалася в 1973 році. В цей час Пол Лотербур, що працює в області хімічних досліджень, написав статтю, де докладно розповів про отримання зображень певних органів людини за допомогою індукованої локальної взаємодії. Дана стаття отримала резонанс в середовищі медичних фахівців. Примітно, але кілька серйозних робіт, що стосуються магнітно-резонансної терапії, були створені і в СРСР, вченим Івановим Владиславом Олександровичем.

Метод дослідження

    Перед тим, як з'явився перший апарат для магнітно-резонансної терапії, пройшло більше тридцяти років. Метод дослідження полягає в тому, що організм людини насичений воднем. Кожне ядро ​​водню має один протон. При впливі додаткових полів, які носять назву градієнти і зовнішніх імпульсів, вдавалося отримати повну картину того, де в даний момент вони знаходяться.

    Проведені мрт головного мозку, хребта, серця та інших органів здійснювалися на томографах, які мали невисоку індукцію магнітного поля - 0,005 Тл. На жаль, але таке випромінювання не давало можливості отримувати чітку картину. Нині томографи відрізняються високою працездатністю і характеристиками, які дають можливість отримувати повну картину стану того чи іншого органу.

Популярні види аналізів, які проводять з використанням томографів

Якщо стоїть завдання здати аналізи за допомогою томографа, то серед найбільш популярних видів таких процедур можна зустріти наступні:

  • функціональна МРТ. Полягає в картуванні кори головного мозку. Дає можливість отримати відомості про те, де розташовані ділянки мозку, які відповідають за зір, пам'ять, координацію та інші функції, які індивідуальні для кожного пацієнта. Метод полягає в тому, що при функціонуванні певних відділів мозку в них посилюється кровотік. Під час проведення такого МРТ пацієнт виконує нескладні завдання;
  • МРТ хребетного відділу. Дослідити попереково-крижовий відділ можна за допомогою новітньої функції МР-томографії з вертикалізації. Метод полягає в тому, що спочатку дослідження проводиться в горизонтальному положенні тіла пацієнта, а після в вертикальному. За допомогою МРТ хребетного відділу вдається виявити грижу хребта;
  • Вимірювання температури. За рахунок наявності різниці резонансних частот вдається отримати інформацію про температуру тканин. Таким чином, можна лікувати пухлини за допомогою локального нагрівання;
  • магнітно-резонансна перфузія. Дозволяє дізнатися швидкість руху крові в судинах, а також оцінити їх пропускну здатність. За рахунок МР-перфузії вдається визначити ступінь ішемії мозку;
  • мр-спектроскопія. Різні захворювання, які стосуються метаболізму, вдається виявити за допомогою даного методу. Певні порушення метаболізму з'являються до клінічних проявів. Існує два види спектроскопії - біологічних рідин і внутрішніх органів. Наприклад, за допомогою спектроскопії можна отримати аналіз сечі.

Де проводять МРТ

    Томограф - це дуже дороге обладнання, яке можуть собі дозволити лише великі медичні державні та комерційні центри. Однією з таких клінік є заклад Омега-Київ. Тут можна провести будь-яке магнітно-резонансне дослідження і отримати консультацію медичного фахівця.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00