Герпес - диагностика, профилактика

Ця хвороба була досить точно описана лікарями ще в стародавній Греції. Вона характеризується висипаннями на слизовій і шкірі. Герпес також може проявлятися у вигляді кератиту або кон'юнктивіту.

Існує два види герпесу:

 1.  оперізуючий;
 2. простий.

    Проста варіація захворювання проявляється у вигляді утворення на шкірі невеликих бульбашок, що містять прозору рідину. З герпесом простого типу нерідко стикається гінекологія, адже він може виникати не тільки на губах, носі і в роті, але і на статевих органах. Оперізуючий герпес з'являється в результаті дії вірусу вітряної віспи на організм людини і проявляється виключно у дорослих. Діти з даними захворюванням не стикаються, однак при контакті з хворою людиною можуть захворіти на вітряну віспу, в народі більш відомої як «вітрянка».

Причини виникнення захворювання

    Вірус герпесу передається при контакті із зараженою людиною, на шкірі якої є висипання. У цього вірусу є властивість швидко розмножуватися після потрапляння на клітини епідермісу. Найчастіше він атакує людей з ослабленим імунітетом. Загострення захворювання або його виникнення також супроводжує:

зловживання спиртними напоями;

 • стреси;
 • переохолодження;
 • простудні захворювання.

 Симптоми і діагностика

    Визначити наявність герпесу можна на ранніх стадіях. Характерними симптомами захворювання є пощипування і свербіж окремих ділянок шкіри, поява на ній бульбашок і виразок.
Для лікування герпесу потрібно попередньо підтвердити симптоматичну діагностику. З цією метою лікарі обстежують хворого і проводять ряд аналізів, зокрема, імуноферментний, вірусологічний, цитоморфологический і т.д

Лікування

    На жаль, сьогодні досі не винайдено ліків, які на 100% знищують вірус герпесу, що «ховається» в організмі. Однак медицина може похвалитися рядом хороших препаратів, які не дають йому розмножуватися. Всі вони, як і апарат МРТ, є давно перевіреними і добре себе зарекомендували. Йдеться про такі ліки, як:

 • валацикловир;
 • панавір;
 • валтрекс;
 • зовиракс і т.д.

Профілактика герпесу

    Щоб захиститися від вірусу герпесу, потрібно потурбуватися зміцненням імунітету. Для цього лікарі радять загартовувати організм, позбутися шкідливих звичок, правильно харчуватися. Також важливо дотримуватися режиму відпочинку і сну. Людям з частими загостреннями герпесу варто пройти обстеження на предмет виявлення інших прихованих інфекцій, що негативно впливають на загальний стан організму.

© Автор статьи: врач акушер-гинеколог, главный врач .

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00