вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Чи небезпечне МРТ?

    Багато пацієнтів, яким була призначена магнітно-резонансна томографія, або МРТ, тривожаться, а чи не є небезпечним даний метод дослідження? На відміну від КТ (комп'ютерної томографії), при якій використовується рентгенівське випромінювання, МРТ - це метод, побудований на принципі магнітного поля. Спрощено його можна описати так:

 1. Усередині замкнутого простору апарату створюється постійне магнітне поле високої потужності. Є апарати з різною потужністю. У найслабших магнітне поле не вище 0,1 Тл. Найбільша потужність використовується в апаратах МРТ п'ятого класу (понад 2 Тл).
 2. Перпендикулярно магнітному полю надсилаються електромагнітні імпульси.
 3. Дані імпульси викликають резонанс атомів водню в тканинах людського тіла.
 4. Апарат МРТ фіксує цей відгук, обробляє його і перетворює в тривимірне зображення, яке і бачить лікар на екрані томографа.

    Оскільки ніяке рентгенівське випромінювання в даному випадку не використовується, то і ніякої шкоди МРТ не несе. Хоча деякі скептики вказують на те, що дія магнітного поля на організм людини досі до кінця не вивчена, все ж користь від магнітно-резонансного дослідження набагато значніше, ніж будь-які гіпотетично негативні впливи. Тим більше, що цей метод у багатьох випадках є єдино можливим для постановки правильного діагнозу. Нерідко від цього навіть залежить людське життя. Так що боятися МРТ не слід. Це сучасний метод діагностики, заснований на самих передових розробках.

Коли рекомендують МРТ

    Перш ніж відправити пацієнта на МРТ, лікар проводить детальне дослідження його стану за допомогою інших методик діагностування. Пацієнту пропонується здати аналізи в Києві (перелік залежить від можливого захворювання). МРТ прекрасно зарекомендував себе при вивченні внутрішніх органів, які приховані глибоко під кістковими тканинами. Є ряд захворювань, при яких МРТ найбільше підходить. Це підозри на всілякі пухлини та інші подібні відхилення. Досліджуються органи малого тазу, головний і спинний мозок, хребет, суглоби та ін.

    Зазвичай перед МРТ рекомендується пройти повне обстеження у фахівця. Саме івін призначає даний спосіб дослідження. Наприклад, чоловіче безпліддя вимагає системного підходу, який може здійснити тільки лікар уролог. Може знадобитися лікування аденоми простати або інших захворювань. Спочатку слід виключити статеві інфекції, адже нерідко саме венеричні захворювання (ЗПСШ) сильно впливають на дітородну функцію. При виявленні подібних проблем потрібно провести лікування трихомоніазу, мікоплазмозу та інших статевих інфекцій. Перед дослідженням органів малого тазу у жінок рекомендується відвідування гінеколога; саме цей фахівець може направити на МРТ на підставі проведеного обстеження.

Протипоказання

МРТ не є небезпечним або шкідливим видом обстеження, але воно має свої протипоказання. До них відносяться:

 • Металеві предмети, що знаходяться в тілі (наприклад, незнімні зубні коронки або штучні суглоби);
 • Кардіостимулятори, штучні клапани серця;
 • Затискачі судин головного мозку;
 • Перший триместр вагітності;
 • Наявність на тілі пацієнта татуювань, які нанесені за допомогою барвників з металевими складовими;
 • Неадекватне психічний стан хворого.

    У будь-якому випадку, можливість проведення МРТ визначає тільки лікар. Ще одним протипоказанням може бути страх замкнутого простору, або клаустрофобія. Якщо у пацієнта спостерігається такий тривожний стан або він схильний до панічних атак, але обстеження провести потрібно обов'язково, то може виникнути питання про те, щоб зробити МРТ під загальним наркозом. Під час перебування в апараті пацієнт повинен лежати спокійно, не рухаючись. Процедура триває за часом від 20-ти до 90-а хвилин, тому для неспокійних хворих (і дітей) є сенс використовувати саме наркоз. Якщо ж ніяких протипоказань для МРТ немає, то і боятися його не слід. Ніякої шкоди дана процедура заподіяти не може.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00