УЗД органів малого тазу. Підготовка до обстеження

    УЗД - це ультразвукове дослідження організму з метою діагностики недуги і призначення правильного лікування. Даний вид діагностики є допоміжним при постановці вірного діагнозу, однак значно скорочуючи час, що витрачається на процес діагностування. Завдяки коливанню звукових хвиль вдається в найкоротші терміни просканувати проблемні зони в організмі людини і визначити джерело болю або дискомфорту.

    Так, УЗД органів малого таза зазвичай призначають для діагностики різного спектру проблем, як у чоловіків, так і жінок. Наприклад, такі симптоми як хворобливе сечовипускання, наявність крові в сечі або ж різні болі в області малого тазу можуть служити приводом для проведення детального обстеження з використанням УЗД.

     Також УЗД є необхідним методом діагностики ендокринологічних порушень, тобто порушення секреції гормонів. У питаннях репродукції подібні порушення часто проявляються у вигляді безпліддя, порушення менструального циклу, клімактеричних розладів і інших недуг, подальшим дослідженням яких займається центр ендокринології.

 Підготовка до обстеження

     Ультразвукове обстеження має різні види, які єдині по способу діагностики, але відрізняються характером самої процедури. Залежно від переважного виду УЗД, способи підготовки до обстеження відрізняються.

УЗД може бути:

  • трансвагінальним
  • трансректоральним
  • трансабдомінальним

    Перший вид - трансвагінальне обстеження - переважно для жінок і використовується для діагностики органів малого тазу і виявлення вагітності. Для успішного обстеження необхідно, щоб сечовий міхур був порожнім.

    Трансабдомінальне обстеження, навпаки, проводиться на повному сечовому міхурі. Напередодні процедури необхідно випити літр рідини, а також утриматися від відвідування туалету до проведення процедури.

     Трансректоральне УЗД вимагає дотримання невеликої дієти за кілька днів до проведення обстеження. Так, протягом 3-х днів слід обмежити, а краще виключити, вживання такі продукти:

  • алкоголь
  • солоні продукти
  • солодощі всіх видів
  • газовані напої

Бажано також відмовитися від куріння, щоб результати діагностики були максимально точними.

     Як вже говорилося, принципові відмінності між різними видами УЗД відсутні. Вибір же щодо найбільш відповідного варіанту робить лікар, виходячи з індивідуальних особливостей організму пацієнта. Наприклад, для чоловіків лікарі частіше вибирають трансректоральне обстеження, оскільки вважають його більш інформативним для чоловічого організму.

     Тип УЗД - не єдиний критерій, який впливає на точність результатів діагностики. Велике значення також має дотримання всіх правил підготовки до обстеження самим пацієнтом, а також використання сучасної апаратури лікарем.

     Точність результатів обстеження має величезне значення для постановки діагнозу, а також призначення подальших обстежень для його підтвердження. Наприклад, після ультразвукової діагностики органів малого таза лікар, при необхідності, може призначити загальний аналіз сечі, щоб остаточно підтвердити діагноз і призначити оптимальне лікування.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00