Комп'ютерна томографія: можливості та переваги метода

    Комп'ютерна томографія або ж скорочено КТ є одним з найбільш поширених і популярних в медицині методів діагностики і візуалізації. Даний метод грунтується на використанні рентгенівського випромінювання, що дозволяє за кілька хвилин отримати чіткий знімок проблемної області.

    Багато пацієнтів вважають, що томографія при всій своїй ефективності не є достатньо безпечним для здоров'я методом діагностики. Слід визнати, що рентгенівське випромінювання завжди несе певний ризик для людини, проте використання сучасного обладнання зводить цей ризик до мінімуму. Сучасна доза променевого опромінення, яка використовується для обстеження, суворо контролюється функціоналом томографа, що робить процедуру безпечною.

Метод КТ: його історія і спектр застосування

    Вперше метод комп'ютерної томографії був винайдений в 1972 році, а за його створення група творців та ідейних натхненників отримала Нобелівську премію. Цікавий факт полягає в тому, що саме винахід даного методу став основоположним для розвитку методів пошарової діагностики в медицині.

    Початковим етапом дослідження була тільки томографія головного мозку, однак з часом метод діагностики розширив спектр своєї дії. Сьогодні в медичному центрі можна зробити повне обстеження всього тіла.

    При всіх перевагах комп'ютерної томографії, все ж таки є деякі протипоказання. Традиційно через наявність хоч і невеликої частки рентгенологічного випромінювання даний вид діагностики не рекомендують проводити вагітним жінкам і дітям.

 Як проходить процедура комп'ютерної томографії?

    Процес діагностики абсолютно безболісний для пацієнта, проте вимагає деякої підготовки до обстеження. Так, рекомендують виконувати обстеження натщесерце, приблизно за 3 години до процедури не їсти.

    Іноді для отримання більш точних результатів медики внутрішньовенно вводять спеціальну контрастуючу речовину, що дозволяє краще «просвітити» проблемну зону. До складу контрастуючої речовини входять сполуки йоду, тому важливо, щоб у пацієнта не було алергії на йодовмісні речовини.

    Принцип проведення КТ однаковий для різних зон обстеження. Так, при КТ голови пацієнт лягає на спину на спеціальний пересувний стіл томографа. Потім медик вводить при необхідності контрастну речовину, вибирає потрібний режим роботи томографа і проводить обстеження. При цьому пацієнт буде перебувати в кімнаті один.

    Процедура КТ хребта також відбувається в аналогічній черговості, однак в даному випадку медик визначить інший режим роботи томографа і зафіксує в фокусі томографа не тільки голову, але і все тіло.

Після проходження процедури пацієнтові видадуть висновок з результатами обстеження. З розвитком сучасних технологій ці результати записують на електронний носій для подальшого використання в процесі постановки діагнозу.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00