вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

комп'ютерна томографія хребта

    З часом томографи почали обростати більш складним функціоналом, пройшовши довгий шлях від однотрубного апарату, спірального і мультиспірального томографа до його сучасного варіанта.

    Сьогодні за допомогою невеликого опромінення потрібної ділянки тіла лікар може отримати комплексне уявлення про проблему. Радіоактивні частинки проникають крізь тканини і передають інформацію на спеціальні датчики, завдяки чому комп'ютерний томограф може скласти потрібне зображення на підставі величезного пласту інформації. В результаті, лікар отримує детальне об'ємне зображення, яке може бути збільшено і представлено в тривимірному форматі.

 Застосування КТ для діагностики захворювань хребта

    КТ хребта дозволяє з максимальною точністю побачити зміни на рівні хрящової і кісткової тканини, а також обстежити спинний мозок. Важливим аспектом правильного обстеження є нерухомість самого пацієнта. Навіть найменший рух під час даної процедури може спотворити результати дослідження.

    Тому в окремих випадках, лікар може вдатися до знеболення. Це застосовується тоді, коли пацієнт не може нерухомо лежати через різного типу больові відчуття.

    Крім цього, на результати дослідження також можуть вплинути металеві предмети і аксесуари, які пацієнт може просто забути зняти. Зазвичай присутність предметів з металу значно спотворює результати КТ.

 Навіщо потрібен контраст?

    Для проведення такого роду досліджень лікарі нерідко вдаються до використання додаткових контрастних речовин. Їх медики і називають контрастом. Зазвичай ця речовина з вмістом сполучень йоду, який дозволяє «підсвітити» проблемні ділянки і поліпшити їх видимість.

    Зазвичай пацієнта завжди попереджають про необхідність введення додаткового контрасту, оскільки поєднання йоду можуть викликати у деяких пацієнтів алергічну реакцію. Тоді застосування контрасту неприпустимо. Більш того, контрастна речовина часто саме по собі викликає небажані наслідки, наприклад, блювоту, головний біль, неприємний присмак у роті. Такі симптоми є індивідуальними для кожного пацієнта, тому їх складно передбачити.

 Комп'ютерна томографія або звичайний рентген?

    Багато пацієнтів з обережністю ставляться до нових методів діагностики, побоюючись різних медичних маніпуляцій. Проте, звичного для всіх рентгена часто буває недостатньо. Так, дані рентгенології часом вимагають уточнення за допомогою КТ в разі міжхребцевої грижі, пухлини з метастазами, зажиманні нервів, компрессійні переломи. Більш того, існують частини тіла, для діагностики яких даних рентгенології дуже мало, наприклад, КТ голови надасть набагато більше інформації, ніж просто рентген.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00