Томографія головного мозку: КТ чи МРТ?

    Томографія відноситься до числа найбільш важливих діагностичних методів сучасної медицини, які дозволяють просканувати стан внутрішніх тканин організму. Якщо на початку ХХ століття дослідження будь-яких видів неврологічних розладів проводили з використанням молоточка, то сучасна медицина має у своєму розпорядженні більш точні та досконалі метои діагностики.

     До їх числа відноситься томографія як метод скринінгу внутрішніх тканин і органів. За принципом роботи розрізняють комп'ютерну томографію (КТ) та магнітно-резонансну томографію (МРТ). В основі комп'ютерної томографії лежить принцип рентгенівського випромінювання, що дозволяє візуалізувати на екрані комп'ютера внутрішні системи організму. Сучасні томографи використовують невелику дозу рентгенівських променів, що дозволяє мінімізувати променеве навантаження на організм.

     Магнітно-резонансна томографія ґрунтується на зовсім іншому принципі роботи. Це нерентгенологічне дослідження, при якому сканер зчитує інформацію про внутрішні системи організму за рахунок коливань атомів водню під впливом магнітного поля, що генерується сканером.

     Показник точності даних методів досить високий, однак їх можливості до візуалізації отриманої з датчиків сканера інформації мають деякі особливості. Так, МРТ краще візуалізує інформацію про м'яких тканинах, в той час як КТ дозволяє чіткіше побачити кісткові тріщини, переломи, наслідки травм.

     Тому томографія головного мозку може бути проведена з використанням найбільш підходящого з вище названих методів діагностики.

Показанням до проведення МРТ мозку може бути підозра на:

 • рак головного мозку
 • метастази в мозок
 • вроджені аномалії
 • демієлінізацію
 • патологію гіпофіза

     КТ голови є кращим методом діагностики при:

 • геморагічному інсульті
 • абсцес мозку
 • свіжих травмах
 • переломі черепа
 • артеріовенозної мальформації

 Особливості проведення дослідження

     Діагностичне дослідження - томографія - проходить абсолютно безболісно і може бути проведена лише на підставі медичних показань. Напередодні дослідження важливо зняти з себе всі металеві предмети, щоб уникнути спотворення зображення при візуалізації на екрані монітора. Крім цього, під час процедури важливо лежати нерухомо, що також впливає на чіткість результатів діагностики.

     При проведенні КТ або МРТ пацієнт займає горизонтальне положення в рамках томографа. Єдиний дискомфорт, які може відчувати пацієнт - шум під час роботи апарату. При цьому ніяких інших неприємних відчуттів виникати не повинно.

     Під час процедури можна підтримувати зв'язок з лікарем, який буде проводити дослідження. Зв'язок забезпечується роботою сучасної системи радіозв'язку, по якій можна повідомити лікаря про своє самопочуття.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00