Чи безпечне МРТ при вагітності?

    Магнітно-резонансна томографія відноситься до числа найбільш сучасних методів діагностики різного виду захворювань. Головним принципом отримання даних в разі МРТ є використання потужного магнітного поля від 0,5 до 3 Тесла. Завдяки такому сильному магнітному впливу, апарат МРТ дозволяє буквально просканувати людину, показавши навіть найменші зміни і відхилення від норми.

Головними перевагами магнітно-резонансної терапії є:

 • неінвазивний характер дослідження
 • висока інформативність
 • безпека методу діагностики

    Якщо КТ дослідження проводять на основі іонізуючого випромінювання, то МРТ є абсолютно безпечним методом діагностики навіть при вагітності. В останньому випадку приводом для призначення магнітно-резонансного дослідження служать попередні дані УЗД органів малого тазу. МРТ ж дає на 55% більше точні дані, які можуть виявитися вагомими для визначення більш актуальної тактики лікування при вагітності.

 МРТ в першому триместрі вагітності

    Перші три місяці вагітності вважаються основними для формування внутрішніх органів і систем плода. У цей період, як вагітна жінка, так і сама дитина, залишаються дуже чутливими до впливу тератогенних факторів. Це різного виду фізичні, хімічні та біологічні фактори, які здатні викликати порушення процесу ембріогенезу.

    Більш того, під час процесу діагностики сам томограф виділяє певний відсоток тепла і створює невеликий шумовий фон, що також може потенційно вплинути на плід на ранніх термінах вагітності. На думку більшості лікарів, перші три місяці самі знімки плода виходять недостатньо чіткими через незначні розміри.

    Щоб уникнути навіть мінімального ризику, лікарі все ж рекомендують відмовитися від МРТ в період перших трьох місяців вагітності. По закінченні цього терміну подібні дослідження є абсолютно безпечними, а часом необхідними для діагностики стану плода, а також спостереження частих жіночих недуг, таких як ерозія шийки матки та інших.

До показань проведення МРТ під час вагітності відносять:

 • тяжкі пороки розвитку плоду
 • ожиріння матері
 • неправильне положення плода

    Останні два показання до проведення МРТ обумовлені неможливістю провести достовірну УЗД-діагностику. З цієї причини магнітно-резонансна томографія виявляється більш кращою.

    Однак МРТ, будучи одним з найбільш високо технологічних і сучасних методів діагностики, також має ряд протипоказань. У разі вагітності вони аналогічні стандартним протипоказань до проведення магнітно-резонансної діагностики:

 • прийом кардіостимуляторів
 • наявність металевих протезів
 • вага пацієнта понад 200 кг
 • клаустрофобія

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00