Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Методики контрастного посилення при КТ та МРТ

    Сучасна медицина широко використовує різні методи візуалізації з метою діагностики і спостереження за характером перебігу певної хвороби. До числа найбільш поширених методів візуалізації можна віднести комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію.

     Особливістю даних діагностичних досліджень є сканування внутрішніх систем організму і візуалізація їх стану у вигляді знімка. КТ дозволяє отримати тривимірний знімок досліджуваної області, а МРТ - пошаровий знімок проблемної зони.

     У деяких випадках в рамках дослідження допустимо застосування спеціальної контрастної речовини з вмістом йоду. Контрастне посилення дозволяє більш чітко диференціювати органи, патологічні порушення, структурну будову.

     Слід зазначити, що застосування йодовмісних препаратів має ряд протипоказань, до числа яких належить:

  • вагітність
  • алергія на йод
  • цукровий діабет
  • порушення функцій щитовидної залози
  • мієломна хвороба

 Методики введення контрасту

     Сучасній медицині відомо два способи введення контрастної речовини - перорально і внутрішньовенно. Пероральне введення йодовміщуючої препарату передбачає, що пацієнт попередньо дотримується певний режим харчування, щоб перед дослідженням випити контраст. Такий метод зараз користується меншою популярністю, проте залишається досить інформативним для досліджень шлунково-кишкового тракту.

     Другий метод введення контрасту - внутрішньовенний - припускає, що медичний працівник вводить препарат в вену. У міру насичення тканин контрастом шляхом циркуляції крові в організмі, вдається «просвітити» будь-яку область дослідження. Внутрішньовенне введення контрасту особливо актуально при проведенні МРТ або КТ голови.

     Внутрішньовенне введення препарату можливо двома способами - ручним і болюсним. У першому випадку препарат вводять внутрішньовенно за допомогою стерильного шприца. Дану процедуру зазвичай проводить досвідчена медсестра, проте такий метод введення все ж вважається застарілим. На думку більшості лікарів, ручне введення препарату найчастіше практикує центр ендокринології, де встановлені апарати КТ і МРТ попереднього покоління.

     Тому найчастіше віддають перевагу болюсному контрастированию, де препарат вводять в організм за допомогою спеціального інжектора. Завдяки цьому, контраст надходить в організм поступово і час його дії відповідає фазам і швидкості сканування тканин сучасними томографами.

     Так, до числа досліджень, проведення яких без контрасту значно ускладнює діагностику, можна віднести КТ-ангіографію (дослідження кровоносних судин) і КТ-перфузію (аналіз прохідності крові).

     Методи комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії дозволяють уявити повну клінічну картину наявності і течії певного недуги. Проте, показаннями до проведення таких комплексних досліджень повинен бути попередній огляд у лікаря, складання анамнезу захворювання, списку скарг, також можуть бути актуальні додаткові дослідження, наприклад загальний аналіз сечі або крові. Якщо отриманих в результаті досліджень даних недостатньо для точної діагностики, лікар може вдатися до методів візуалізації

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00