Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Розшифровка МРТ головного мозку

Особливості проведення МРТ

    З введенням в світову медицину магнітно - резонансної томографії зроблено істотний ривок в діагностиці захворювань головного мозку. В першу чергу, це обумовлено безпечністю застосування, а також високою інформативністю отриманих даних. Нешкідливість МРТ обумовлена ​​тим, що при такому обстеженні на організм не впливає іонізуюче випромінювання.

 Для чого проводять МРТ

    МРТ головного мозку широко застосовується для оцінки стану структури головного мозку, а також виявлення тканинних характеристик. Завдяки цьому вдається вивчати різні патологічні процеси, вірно і своєчасно поставити діагноз, призначати правильне лікування і стежити за динамікою його розвитку.

     Завдяки досить високій інформативності на сьогоднішній день МРТ є одним з найбільш точних методів діагностики широкого спектру захворювань головного мозку. Обстеження проводиться в наступних випадках:

 • при атеросклерозі судин головного мозку;
 • інсульті;
 • васкулиті;
 • розсіяному склерозі;
 • аневризмі;
 • при черепно - мозкових травмах.

     Також проведення такої процедури рекомендується при сильних головних болях, непритомності, запамороченні, різкому погіршенні зору, зниженні уваги і пам'яті, при порушеннях здатності концентрації, а також при психічних розладах і ускладненнях мови. Особливе значення МРТ грає при діагностиці інсульту. Вона дозволяє розрізняти види ураження судин, визначати точний прогноз розвитку захворювання і подальші перспективи його лікування. У більшості випадків паралельно фахівці дають направлення на загальний аналіз сечі і крові.

Можливості МРТ

     Можливості такого виду томографії є ​​практично безмежними. Результати досліджень дають можливість лікарю:

 • отримати інформацію про кровотоці;
 • виявити існуючі вроджені аномалії головного мозку;
 • візуалізувати область ураження черепа при травмі;
 • застосовувати МРТ в ході підготовки до хірургічного втручання.

     Контрастність і високу якість зображення дає можливість фахівцеві досліджувати структуру мозку пацієнта у всіх подробицях. МРТ томографія несе відповідальності за достовірність отриманих даних.

Як протікає МРТ

    Діагностика виконується на високотехнологічному пристрої. В процесі пацієнт знаходиться в горизонтальному положенні. При цьому голова розташована всередині спеціального апарату (сканера з магнітним полем). МРТ здатна визначати пошкодження, запалення, інфекції, а також пухлини. Інформація, що отримується в якості дослідження, зберігається на комп'ютері. Таким чином, фахівці мають можливість оцінити отримані дані більш детально. Потрібно відзначити, що в більшості випадків консультація хірурга проводиться з проходженням МРТ.

    Після цього отримані знімки роздруковуються і складається одна анімація. При цьому зберігається чітка послідовність всіх зображень. Нерідко при проведенні МРТ фахівці намагаються додати в зображення контраст, який дає можливість краще розглянути кровоток, вогнища запалення і окремі види пухлин. Така томографія необхідна для лікування зорових нервів, очей. Вона дозволяє точно визначати місцезнаходження водянки мозку (гідроцефалії).

     Діагностика, яка проведена своєчасно, є на сьогоднішній день найбільш вірним і точним методом визначення захворювань на самих різних стадіях. Багато захворювань піддаються лікуванню тільки після проходження пацієнтом томографії. Лікування чоловічого безпліддя, пухлин і слухових нервів проводиться тільки на підставі даних, отриманих в результаті такого обстеження.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00