УЗД через піхву - сучасний метод дослідження

Liga-OPA

Трансвагинальне ультразвукове дослідження - це діагностичний захід обстеження органів малого тазу, із застосуванням спеціального вагінального датчика. Трансвагинальне УЗД малого тазу призначається, коли є підозра на гінекологічні патології, урологічні захворювання або для обстеження під час вагітності. Цей вид ультразвуку дає більш точну інформацію, ніж УЗД через стінку черевної порожнини.

    Проводиться дослідження при наступних станах:

 1. Раннє діагностування вагітності.
 2. Больовий синдром внизу живота.
 3. Діагностування проблем безпліддя.
 4. Спостереження за фолікулярним апаратом яєчників.
 5. Проблеми з менструальним циклом.
 6. Виявлення запалення.
 7. Діагностування новоутворень.
 8. Контроль встановлених контрацептивів і стану ендометрію.
 9. Супровід ЕКО.
 10. Установка причин патологій урологічного характеру.

    Трансвагинальне УЗД органів малого таза - це часом єдиний варіант діагностування для жінок з позбавимо вагою. При ожирінні стандартний ультразвук не ефективний. Протипоказань до дослідження немає, але і зловживати ним не слід. Дів обстежують через пряму кишку.

Як підготуватися до УЗД

    Якоїсь спеціальної підготовки немає. Єдине, це треба буде взяти з собою рушник або пелюшку, яка стелиться на кушетку перед процедурою. Якщо жінка приходить на обстеження у зв'язку з вагітністю, то її сечовий міхур повинен бути помірно наповнений. Для цього фахівці рекомендують за 60 хвилин до процедури випити півлітра води. Якщо УЗД проводиться через задній прохід, то обов'язковою умовою буде відсутність газів в кишечнику. Тому треба за пару днів обмежити вживання продуктів викликають газоутворення.

    Для зменшення газів можна зробити наступне:

 1. Випити активоване вугілля.
 2. Зробити клізму.
 3. Прийняти Ензістал.

    Робити УЗД рекомендується в першій половині менструального циклу, так воно буде більш інформативним. Лікарі радять звертатися в сучасний клінічний центр, який обладнаний новітньою апаратурою.

Як проводять трансвагінальне УЗД

    Процедура абсолютно безболісна. Пацієнтка лягає на кушетку, фахівець надягає на датчик презерватив і змащує його гелем. Потім датчик вводитися в піхву або в пряму кишку. Час проведення не більше 20 хвилин. Ускладнень при проведенні даного дослідження не буває. Єдиний момент, це сумніви в діагнозі. Іноді лікар може призначити додатково - МРТ. Магнітно-резонансна томографія допомагає поставити точний діагноз. Діагностику рекомендується проводити тільки в спеціалізованих медичних центрах, де встановлено сучасне обладнання і працюють досвідчені фахівці.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00