Хірургічне видалення міоми матки - лапароскопія

Liga-OPA

Малоінвазивні методики застосовуються, щоб знизити ризик ускладнень після оперативного втручання. Одна з таких операцій - лапароскопія міоми матки. Завдяки цій методиці доброякісна пухлина може бути видалена без великих розрізів на шкірі. Крім цього, завдяки малій травматичності, відновлення після операції проходить швидше.

Міома може утворитися у будь-якої жінки. Основна причина - це гормональний збій. Показання до лапароскопічної операції є наступними:

  1. Субсерозні вузли.
  2. Виражене зростання міоми.
  3. Безпліддя, викликане пухлиною.
  4. Здавлювання сусідніх органів.
  5. Вузли на матці, що викликають деформацію органу.

Якщо говорити про відносні протипоказання, то це може бути ожиріння, спайки в очеревині, рак матки, випіт об'ємом більше літра, великий розмір міоми на терміні понад 12 тижнів вагітності.

Якщо є інфекція, то спочатку усувають її, а вже потім приймають рішення про проведення операції малоінвазивним методом. Якщо спостерігається гіпертензія або анемія, то також треба спочатку досягти стійкої ремісії, а вже потім проводити операцію.

Методика оперативного втручання

Перш ніж буде проводитися операція по видаленню міоми матки, лікарі вирішують питання про обсяги операції. Операція може бути консервативною і радикальної, тобто, у другому випадку матка може бути видалена повністю. Іноді може бути видалена частина органу, тоді збережеться менструальний цикл, але народження дитини буде неможливе.

Консервативна хірургія передбачає видалення вузлів. Відновлення проходить в поліклініці, робиться це для того, щоб попередити розвиток ускладнень. Перед операцією лікар:

  • проводить огляд;
  • призначає лабораторні дослідження;
  • призначає інструментальні дослідження (гістероскопія).

За результатами лікар приймає рішення про проведення операції, і виборі кращої методики лікування. У разі вибору малоінвазивного спосібу пацієнту вводиться анестезія, на тілі робиться кілька невеликих розрізів, вводиться камера, інструменти, виконується видалення пухлини. Проводити операцію важливо, так як деякі види міоми, можуть переростати в злоякісну ракову пухлину.

Післяопераційний період - відновлення

Після оперативного втручання можуть спостерігатися незначні кровотечі, особливо, якщо новоутворення мало великий обсяг. Якщо в післяопераційний період спостерігається температура, то це може бути свідченням інфекції. Також може розвинутися підшкірна емфізема, відбувається це через травмування судин.

Так як ускладнення можуть носити серйозний характер, лікарі рекомендують проводити реабілітаційний період в лікарні, під наглядом медичного персоналу. Протягом місяця не рекомендується навантажувати організм, треба оберігатися. Не слід займатися сексом, приймати гарячі ванни і відвідувати сауну, лазню.

Крім цього, лікар призначить гормональну терапію, завдяки якій буде відновлено менструальний цикл. Виношування малюка дозволено тільки через рік, в крайньому випадку, півроку після оперативного лікування.

Уважно треба підходить до питань здорового способу життя та правильного харчування. Потрібно відмовитися від шкідливих звичок і проходити профілактичний огляд у гінеколога. Тільки за умови турботи і уважного ставлення до свого здоров'я, можна уникнути проблем, які, до речі, можуть привести і до найсумніших наслідків - смерті пацієнтки.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00