Операційне видалення грижі

Liga-OPA

Грижа живота може бути паховою, пупковою, поперековою, післяопераційною та ін. Грижею в медицині називається патологія, під час розвитку якої, внутрішні органи черевної порожнини виходять назовні черевної стінки і потрапляють в так звану грижову кишеню.

Причин для розвитку патології кілька. Фактори можуть бути сприятливими і виробляючими. Сприятливі фактори - це спадковість, аномалії будови тіла, типові, статеві та вікові відмінності в будові тіла. Так, наприклад, захворювання нерідко можна зустріти у вагітних, у людей зайнятих важкою фізичною працею, у хворих на ожиріння.

До виробляючих факторів належать ті, що сприяють перепадам або різкому підвищенню тиска в черевній порожнині. Це запори, крик в дитинстві, утруднене сечовипускання. Патологію можна розділити на наступні види:

 • пахова;
 • пупкова;
 • білої лінії живота;
 • поперековий;
 • стегнова;
 • післяопераційна.

В переважній більшості випадків слід проводити комплексне лікування і видалення грижі. Самостійно патологія проходить дуже рідко, лише у новонароджених. Категорично заборонено вправляти випадаючі органи самостійно, це може призвести до ущемлення і страшних наслідків.

Пахова грижа - діагностика

Операція з видалення грижі паховойжі пахової проводиться в медичній установі бригадою досвідчених лікарів, під керівництвом хірурга. Основна ознака даного виду захворювання - це випинання в області живота. Проявлятися захворювання може і тупим больовим синдромом в паху, в попереку. Діагностика нескладна. Діагноз ставиться на підставі:

 • скарг пацієнта;
 • візуального огляду;
 • обстеження.

   Лікар вводить палець в область зовнішнього кільця. Норма - входить тільки кінчик пальця, якщо палець занурюється глибше, можна діагностувати патологічний стан. Також проводиться кашлевая проба, щоб відчути поштовхи при кашлі. З інструментальних досліджень призначається УЗД.

Хірургія при патології

Як уже зазначалося, хвороба консервативним методом не лікується, обов'язково потрібна операція. Нерідко операція проводиться під місцевим наркозом, пластика має на увазі розрізання шкірних покривів, знаходження грижі, відсікання або вправлення грижового мішка.

Місцева анестезія не застосовується по відношенню до дітей і психічно неврівноважених людей. Їм призначається короткочасний загальний наркоз. Операція складна, вимагає підготовки.

Відновлювальний період не швидкий, іноді буває з ускладненнями. Отже, операція може бути смуговою, але сьогодні нерідко застосовується безкровний метод хірургічної терапії - лапароскопія.

Під час операції, на тілі пацієнта робиться 3 невеликих розрізи, в них вводяться інструменти, і виконується вправлення випнутого органів, закриття грижових воріт. Операція проходить під загальним наркозом, швидко. Відновлювальний період також більш швидкий, ніж при смуговій, традиційній операції. Вставати можна вже на 2 день, не рекомендується піднімати тяжкості, курити, вживати алкоголь. Лікарі радять дотримуватися правильного спосібу життя і дієти.

Незважаючи на позитивні моменти, після будь-якого операційного втручання можуть виникнути ускладнення. Це може бути інфекція, гематома, ураження нервів, водянка яєчка, тромбоз глибоких вен, рецидив грижі. Всі ці патології усуває лікуючий лікар. Треба відзначити, що в 95% випадків ускладнень виходить уникнути.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00