Як проводиться видалення апендициту за допомогою лапароскопії

Liga-OPA

    Лапароскопія - це абсолютно нова методика видалення апендициту, що має безліч переваг перед звичайною відкритою порожнинної операцією.

Переваги проведення лапароскопії апендициту

    Запалення апендициту завдає больових відчуттів і в деяких випадках загрожує життю пацієнта. Ця хвороба не лікується консервативним способом, а проводиться термінове оперативне втручання, після якого на животі залишається злегка помітний шрам. Після класичної операції потрібно багато часу для відновлення працездатності, тому багато пацієнтів вважають за краще більш сучасний метод - лапароскопію.

    Великою перевагою лапароскопії є те, що для проведення оперативного втручання та видалення хворого органу не потрібно робити великий розріз на шкірі. Щоб провести видалення апендициту досить тільки зробити два невеликих отвори на черевній стінці. Через один отвір вводиться камера на оптичному гнучкому кабелі, що дозволяє хірургу повністю контролювати весь процес.

Через другий отвір вводяться хірургічні інструменти, необхідні для видалення запаленого відростка. За допомогою лапароскопії можливо не тільки видалення апендициту, але проведення діагностики.

Лапараскопічної видалення апендициту має безліч різних переваг, зокрема таких як:

 • скорочений післяопераційний період;
 • мінімум хворобливих відчуттів;
 • зменшення кількості ускладнень;
 • не потрібно довго перебувати в стаціонарі;
 • не залишається шрамів.

Основними показаннями для проведення лапароскопії при апендициті служать:

 • складності з постановкою діагнозу;
 • ожиріння високого ступеня;
 • цукровий діабет.

Подібний метод оперативного втручання застосовується у разі наявності бажання пацієнта, який не хоче, щоб залишалися шрами на черевній порожнині.

Особливості проведення лапароскопії апендициту

Видалення апендициту лапароскопією проводиться під загальним наркозом. Підготовка до проведення оперативного втручання займає близько двох годин. За цей час пацієнтові:

 • проводять інфузійну терапію;
 • готують потрібну ділянку шкіри;
 • вводять заспокійливі препарати і антибіотики.

Якщо у пацієнта гострий апендицит і немає сумнівів в поставленому діагнозі, то підготовчий період максимально скорочується.

Під час проведення лапароскопії пацієнт лежить на спині, трохи повернувшись вліво. Це положення досить зручне, тому що сліпа кишка трохи зміщується в бік печінки і стає більш доступною для проведення маніпуляцій.

Поверхня живота попередньо обробляється дезінфікуючими розчинами і виконується два невеликі надрізи невеликого розміру. Один отвір робиться в правому підребер'ї, а друге в області лобка.

Додатково в область близько пупка вводиться голка, через яку в черевну область надходить вуглекислий газ. Це дає можливість лікарю бачити все, що відбувається під час проведення операції.

Якщо проводиться, таким чином, видалення апендициту, післяопераційний період значно скорочується. Після проведення лапароскопії через добу можна вставати з ліжка і вільно рухатися без хворобливих відчуттів.
На наступний день дозволяється вживати їжу, але у відновлювальний період обов'язково потрібно дотримуватися спеціальної дієти.

Важливо! У перший день після проведення операції не можна навіть пити воду.

Через три доби пацієнт може покинути стаціонар, але фізичне навантаження потрібно обмежувати ще протягом двох місяців.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00