Що таке неврологія: суть та методи обстеження

Liga-OPA

    Неврологія - наука і розділ медицини, які досліджують хвороби і порушення центральної нервової системи. Як наука, неврологія включає кілька напрямків:

 1. анатомія;
 2. біохімія;
 3. нейрогенетика;
 4. ембріологія;
 5. невропатология.

     Багато захворювань неврологічного характеру є спадковими, але також не виключені випадки, коли вони виникають після травм або як ускладнення від інфекційних хвороб. Перевтома і нездоровий спосіб життя, надмірне фізичне або моральне навантаження, збої в режимі сну - можуть стати джерелом розвитку неврологічних захворювань.

Серед захворювань центральної нервової системи, найбільш часто діагностуються такі:

 • Остеохондроз. Захворювання, при якому хребет стискається і руйнує диски, що знаходяться між хребцями;
 • Радикуліт. Поразка корінців спинного мозку;
 • Викривлення хребта;
 • Артроз. Захворювання, яке провокує руйнування внутрішньосуглобового хряща;
 • Вегето-судинна дистонія. Комплексне захворювання організму. Провокується на тлі порушень центральної нервової системи, ендокринної системи, порушень серцевої діяльності;
 • Дитячий церебральний параліч. Комплексне порушення роботи опорно-рухового апарату, утруднення в розумової діяльності. Вроджене захворювання викликане патологією в корі, підкіркових областях або стовбурі головного мозку;
 • Епілепсія. Неврологічне захворювання, яке супроводжується раптовими нападами судом і епілептичних психозом;
 • Мігрень.

Які загальні симптоми є причиною звернутися до лікаря-невролога?

    Практично всі хвороби центральної і периферичної нервової системи, носять схожу симптоматику. Це пояснюється тим, що тіло людини містить величезну кількість нервів. Саме тому біль або оніміння може виникати в руках, ногах, шиї, грудній клітці, голові, а також спині. Серед найбільш типових симптомів, можна визначити такі: головний біль (мігрень), слабкість у тілі і постійне відчуття втоми, тремор і судоми кінцівок, ниючі болі в спині, ногах, руках і грудній клітці. Крім больових відчуттів, ознаками неврологічного порушення є часті запаморочення, які супроводжуються непритомністю. Багато пацієнтів страждають порушенням пам'яті, зниженням зору і погіршенням слуху. Без видимих ​​причин, пацієнта долає почуття тривоги або хвилювання, частішає серцебиття або навпаки, відстежується апатія і байдужість до подій навколо.

Методи діагностування та способи лікування неврологічних хвороб.

Для визначення діагнозу, лікарю в клініці крім скарг пацієнта, необхідно провести цілий ряд досліджень. Серед них, найбільш результативними є:

 • Перевірка рефлексів (виключає порушення рухового-апарату, уповільнення реакції);
 • МРТ і КТ (комп'ютерна і магнітно-резонансна томографія);
 • Електроенцефалографія;
 • Збір аналізу крові, цитологія.

    Після визначення діагнозу, лікарю необхідно визначити найбільш дієвий і якісний метод лікування. Серед них можна визначити: комплексне лікування медикаментами для відновлення нервового стан людини, операції (при наявності пухлини), фізіотерапія.

Чим відрізняється неврологія від психіатрії?

    Психіатрія, як наука і розділ медицини, вивчає, досліджує і бореться з психічними розладами. До них відносяться галюцинації, марення, втрата  свідомості і розуміння навколишнього світу. Неврологія ж вивчає хвороби і порушення центральної та периферичної нервової системи і ніяк не пов'язана з повною втратою свідомості пацієнта.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00