вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Що таке вегето-судинна дистонія

Liga-OPA

    Після відвідин медичного центру, багато пацієнтів чують діагноз «ВСД». Але що таке синдром ВСД? Вегетосудинна дистонія - комплексне захворювання, яке характеризується порушенням функцій серцево-судинної системи. Ця хвороба не є самостійною і часто містить в собі захворювання ендокринної системи, центральної нервової системи, виникає на тлі порушеного кровообігу і хвороби серця. Також, під діагнозом вегето-судинна дистонія, можуть ховатися психічні порушення і постійні стреси.
Раніше, діагноз вегетосудинна дистонія ставився в основному людям, які досягли п'ятдесяти років. Сьогодні, це захворювання діагностується все частіше і страждають їм більш ніж 60% населення різного віку. Однією з причин виникнення хвороби зі сфери неврології, є порушення в гормональній системі людини.

Причини виникнення ВСД

    Причин для розвитку захворювання багато, особливе місце займає неправильний спосіб життя, відсутність повноцінного відпочинку, не повноцінне харчування і проблеми з екологією. Але, крім загальних факторів, особливими є:

  • Порушення в центральній нервовій системі;
  • Хронічні хвороби серця. ВСД може розвинутися на тлі вроджених вад серця, тахікардії або аритмії;
  • Цукровий діабет і інші порушення ендокринної системи людини;
  • Гормональні збої. У різний період життя, це можуть бути підліткові зміни, під час вагітності і порушення гормонального фону, викликаного клімаксом;
  • Постійні стреси, психологічні навантаження, відсутність повноцінного відпочинку і перевтома.

Чим відрізняється ВСД від НЦД?

    Нейроциркуляторна дистонія відображає стрибки і нестабільність артеріального тиску, порушення регуляцію серцевого ритму. Дані ознаки є одним із симптомів і компонентів комплексного захворювання організму - вегето-судинної дистонії. Тому не слід розглядати нейроциркуляторну дистонію, як самостійну хвороба.

Коли варто звернутися до невролога?

    Якщо людину часто мучать головні болі, виникають порушення сну і безсоння - це вже перші дзвінки, для звернення до фахівця. Частими симптомами є загальна слабкість, порушення в дихальній системі і підвищене почуття тривожності, втома і невралгічні болі в суглобах. З боку серцево-судинної системи, хвороба супроводжується збоями в роботі серця, нестабільністю ритму. Часто, у пацієнта може розвиватися невротичні порушення (тривожність, безпричинне хвилювання, істерики, апатія, відсутність інтересу до життя).
Взагалі, фахівцями визначено більше 100 ознак, які можуть супроводжуватися при захворюванні вегетосудинної дистонії.

Чим небезпечний діагноз ВСД?

    Вегетосудинна дистонія є захворюванням, яке досить повільно протікає і в рідкісних випадках турбує пацієнта постійно. Найбільш часто, симптоми ВСД наступають під час стресу і осінньо-весняного ослаблення організму. Але це не означає, що захворювання не потрібно лікувати. До вегетосудинної дистонії потрібно ставитися так само уважно, як і до інших хвороб. Без якісної МРТ діагностики і належного лікування, на фоні ВСД можуть розвинутися патологічні процеси в судинах та ендокринній системі.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00