вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Чи потрібно здавати аналізи та торч-інфекції?

Liga-OPA

    Найчастіше, напрямок на аналіз торч-інфекцій в організмі отримують жінки в перші тижні вагітності. Відразу після становлення на облік і проведення першої УЗД-діагностики, для безпечного розвитку дитини, жінці потрібно перевіритися на наявність інфекцій. Як правило, багато хто задається питанням «навіщо потрібно здавати аналізи на торч-інфекції?». Відповідь на це запитання проста - багато інфекцій можуть перебувати в організмі і не давати про себе знати, також не завдавати помітної шкоди і занепокоєння матері. Але при розвитку малюка, безліч інфекцій можуть негативно позначитися на його здоров'ї.

    Під назвою торч-інфекції криється комплекс інфекцій, назва яких відповідає англійському алфавіту.

Розшифровка абревіатури «торч» інфекції:

 • T - Токсоплазмоз.
 • O - Інші інфекції. Під ними мається на увазі гепатит В, гепатит С, вітрянка і венеричні інфекції: сифіліс, гонококова інфекція, хламідіоз, ВІЛ;
 • R - краснуха;
 • C - цитомегалія;
 • H - герпес.

Чим небезпечні торч-інфекції?

    Кожна інфекція, що передається дитині від матері, є вкрай небезпечною. Адже при розвитку плода, торч-інфекції завдають величезний негатив на органи дитини. Особливо потрапляє під вплив нервова система. Також, підвищується ризик викидня на різних етапах вагітності. Торч-інфекції сприяють розвитку вроджених дефектів і провокують інвалідність дитини.

    Токсоплазмоз - є одним з найнебезпечніших інфекційних захворювань, які передаються малюкові від матері в період вагітності. Найбільш поширені випадки інфікування відбуваються через домашніх тварин, в організмі яких розмножується паразит. Не виключені випадки, коли джерелом зараження стає сире м'ясо і потрапляння брудного грунту в організм.

    Під час вагітності, зараження токсоплазмозом має найбільш небезпечний характер. Більше 30% жінок є переносниками інфекції своєму малюкові. Важливо визначити, на якому саме етапі відбулося зараження плода. Найбільш небезпечним періодом є перший триместр вагітності - в цей період виникає ризик важких ускладнень розвитку дитини, при тому що ймовірність інфікування досить низька. При пізніх термінах, навпаки, зараження малюка відбувається досить часто, але особливих патологій розвитку плоду не спостерігається.

    Краснуха - вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом від уже хворого на цю інфекцію. Основним проявом хвороби є висип, який покриває шкіру і підвищення звичної температури тіла. Особливо страшно заразитися краснухою під час виношування дитини, адже відбувається ураження центральної нервової системи, а також серцево-судинної системи. Саме тому, на ранніх термінах, зараження краснухою є показанням до переривання вагітності. При зараженні на більш пізніх термінах, наслідки більш лояльні і не є смертельно-небезпечними для дитини.

Як передаються торч-інфекції?

Все інфекції, що входять в комплексний аналіз, передаються різними способами:

 • Токсоплазмоз - спосіб потрапляння в організм полягає в брудних руках, сирому м'ясі або утриманні домашніх кішок;
 • Краснуха - передається повітряно-крапельним шляхом;
 • Сифіліс, хламідіоз, герпес і ВІЛ - передаються статевим шляхом при незахищених актах;
 • Цитомегаловірус - спосіб передачі відбувається повітряно-крапельним і статевим шляхом.

Скільки коштує аналіз на торч-інфекції?

    Для отримання інформації, необхідно стати на облік в жіночу консультацію, і фахівці випишуть направлення на всі важливі аналізи. Ціна на послуги може відрізнятися в залежності від міста в якому знаходиться клініка.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00