вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

ЕКГ серця: що це і для чого роблять?

     Електрокардіографія - кардіологічний метод дослідження і графічне відображення струмів, які виникають в серці під час ритму.

Приводом для призначення електрокардіографії є:

  • Динаміка розвитку захворювань серцево-судинної системи: аритмія, проблеми з внутрішньо серцевою провідністю, при наявності ішемічної хвороби серця;
  • Пошкодження міокарда, внаслідок перенесеного інфаркту;
  • Для визначення циклу і ритму серцевої діяльності;
  • Діагностика зміни структури відділів серця;
  • Якість кровопостачання коронарних артерій і ураження серцевого м'яза;
  • Якщо спостерігається високий ризик виникнення серцево-судинних захворювань, при палінні з багаторічним стажем, після перенесення інфекційних захворювань;
  • Регулярне проведення аналізу при досягненні похилого віку;
  • При інфекційних і вірусних захворюваннях, які можуть давати ускладнення на серце.

    Також, електрокардіографію прийнято проводити під час профілактичного огляду в медичних клініках  і для оцінки стану перед проведенням операцій.

Що показує ЕКГ?

    Електрокардіограф, на спеціальному папері та у вигляді графіків, фіксує серцеві імпульси, ритм серцебиття, а також час, необхідний для викиду крові в аорту, наповнення кров'ю з легенів. Використовується для фіксації роботи серця при гіпертонії.

Що не показує ЕКГ?

    Електрокардіографія є хорошим способом діагностики роботи серця, але все ж не в силах давати повноцінну інформацію та попереджати розвиток багатьох захворювань серцево-судинної системи. Це пояснюється швидкістю діагностики: фіксація роботи серця за допомогою електрокардіографії проводитися протягом декількох хвилин. За цей час неможливо повноцінно відстежити стан серця протягом доби. Також, недолік полягає в тому, що для фіксації даних, людина перебуває в горизонтальному положенні і в стані спокою. Цей фактор знижує якість показників серцевої діяльності. Тому в деяких випадках, перед проведенням ЕКГ, лікар рекомендує провести маленьку зарядку для виведення організму з розслабленого стану.

    Електрокардіографія не проводиться в тих випадках, якщо за іншими показниками виникає ймовірність утворень в серцевому м'язі. Такі утворення діляться на доброякісні та злоякісні. Пухлини можуть розміщуватися в міжшлуночковій перегородці, міокарді і ендокарді. Електрокардіографія не зможе виявити новоутворення, а також його характер. Є ймовірність лише помітити ознаки небезпечної хвороби, які виражаються гіпертрофією.

    При пороках серця, також, можна побачити лише віддалені ознаки патології, але абсолютно неможливо визначити причину і характер аномалії.

Кому можна робити електрокардіографію?

    Цей метод дослідження не приносить випромінювання і шкоди організму, тому не має спеціальних обмежень. ЕКГ можна робити при наявності спеціальних призначень дорослим людям, підліткам і дітям (в деяких випадках, для більш широкої інформації, дітям до 1 року проводять УЗД-серця.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00