вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Що таке кардіологія клімактеричного періоду?

     Клімакс - період в житті жінки, коли  знижується функціональність яєчників, і відбуваються зміни різних функцій організму. В наслідок клімаксу порушується діяльність центральної нервової системи і знижується вегетативна функція. У клімактеричний період припиняється репродуктивна функція організму і жінка більше не має можливості завагітніти. Також, припиняється менструальний цикл і відбуваються гормональні зміни: значно знижується рівень естрогену. У переважній більшості випадків, клімакс супроводжується значними змінами в роботі всього організму і особливе місце займає дисгормональна клімактерична кардиопатія.

    Дисгормональна клімактерична кардиопатія - синдром, який виникає у жінок під час клімаксу. Захворювання виникає через гормональні зміни, які негативно позначаються на міокарді і можуть впливати на роботу серцево-судинної системи. Найбільш схильні до цього синдрому жінки в період 45-60 років.

    Наявність кардіологічних порушень, жінка може в перший період не помітити на фоні загального нездужання, депресивного стану або вже наявних хвороб серцево-судинної системи.

    Найбільш яскраві симптоми дисгормональной клімактеричний кардіопатії:

  • Больові відчуття в серці, що виникають в стані спокою. Характер болю ріжучий;
  • Озноб, відчуття холоду;
  • Нестабільний серцевий ритм;
  • Підвищене потовиділення;
  • Запаморочення, різко виникають напади головного болю;
  • Часті непритомність, нестача повітря і відчуття задухи;
  • Дратівливість, почуття агресії, тривоги;
  • Безсоння.

    Діагностика дисгормональної клімактеричної кардіопатії є важливим фактором при лікуванні. Адже особливо важливо не сплутати ці симптоми з іншими хворобами серцево-судинної системи. По завершенню консультації, фахівець направляє хворого на здачу аналізів крові для визначення цукру і холестерину. Наступний етап полягає у визначенні гормонального фону також за допомогою здачі відповідного аналізу. Для діагностики дисгормональної клімактеричної кардіопатії, необхідно провести електрокардіографію та ехокардіоскопію. Ці методи обстеження допомагають визначити ритм роботи серця, виключити ймовірність кисневого голодування окремих ділянок і виявити розширення відділів серця. В особливо важких випадках, лікар рекомендує провести магнітно-резонансну томографію для більш чіткої візуалізації серцевого м'яза.

    Якщо пацієнт виявив симптоми дисгормональної клімактеричної кардіопатії, особливо важливо вчасно звернутися за допомогою до фахівців медичного центру і пройти необхідне лікування.

    Лікування цього захворювання відбувається двома методами: терапевтичним і медикаментозним. При першому, особливо важливо підтримувати ослаблений організм правильним харчуванням і відмовитися від жирної і гострої їжі. Зайвий холестерин погіршує стан судин і негативно позначається на самопочутті пацієнта. Також, важливо відмовитися від шкідливих звичок і перевтоми.

    Медикаментозне лікування строго призначається лікарями і містить препарати заспокійливої та знеболюючої дії.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00