вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Як боротися зі спондильозом хребта?

back orange 

Спондильоз хребта – часте захворювання у сучасному світі, при якому людина відчуває жахливі болі і обмеження в звичних рухах корпуса. Існує міф про те, що виникає спондильоз в результаті відкладення солей, але це абсолютна брехня. Захворювання носить дегенеративний характер, і при його розвитку відбувається деформація хребців унаслідок розростання кісткової тканини у вигляді виступів та зубців на їх поверхні.

Найчастіше спондильоз проявляється у людей, які ведуть малоактивний спосіб життя і більшу частину дня проводять в сидячому положенні. Вік в даній ситуації неважливий – хвороба може розвинутися як в 20, так і в 50 років.

Лікар, а які причини розвитку хвороби?

Коли вапняні солі відкладаються в організмі людини, відбувається порушення обміну речовин. Саме це і може бути першою причиною появи спондильозу хребта. Він може розвиватися через багаторічні важкі навантаження на спину, або через викривлення хребта. До основних причин можна віднести:

 1. травми і мікротравми спини;
 2. статичні перевантаження всього хребта або його шийного, грудного, поперекового відділу, в яких активно розвивається захворювання;
 3. вікові зміни;
 4. порушення обміну речовин в організмі.

Ураженим може бути як окремої ділянки спини, наприклад, тільки шийний або поперековий, так і декількох - шийний і грудний. Але другий випадок у медичній практиці зустрічається досить рідко.

Діагностика захворювання

Якщо ви відчуваєте біль, який робить звичні дії мукою, негайно зверніться до фахівця. Звичайно, може бути, що це дає про себе знати сильне викривлення або радикуліт, але цілком може бути, що спондильоз почав розвиватися. Так як симптоми багатьох захворювань хребта досить схожі, то не намагайтеся самі собі встановити діагноз і не займайтеся самолікуванням. Адже, наприклад, великими навантаженнями на спину ви можете собі нашкодити.

Фахівець проведе огляд, направить на рентгенологічне обстеження або призначить МРТ. З їх допомогою можна побачити хворобу навіть на перших стадіях розвитку. Після встановлення діагнозу лікар призначить пацієнту комплексне лікування в залежності від стадії захворювання та форми його протікання.

Лікування хребта спондильозу

Головне завдання лікаря – зупинити розвиток остеофітів і саме на це спрямовано лікування в першу чергу.

Механізм дії препаратів і процедур при спондильоз хребта:

 • Протизапальні і болезаспокійливі препарати. В процесі лікування вони допомагають полегшити стан пацієнта, але вони не здатні позбавити його болю. Тому ефективніше буде застосовувати масаж, лікувальну фізкультуру та процедури з електрофорезом.
 • Професійний лікувальний масаж. Допомагає не тільки при лікуванні вже розвиненого захворювання, але і буде корисний для профілактики.
 • Хірургічні методи лікування. Застосовуються лише у складних випадках.
 • Мануальна терапія, масаж, лікувальна фізкультура, голковколювання – комплекс лікування, який допоможе зняти біль, зупинити розвиток хвороби і повернути пацієнта до нормального життя.
 • Прикладна кінезіологія, остеопатія – допомагають прискорити обмінні процеси в організмі.

Щоб не стати жертвою тяжких захворювань хребта, досить дотримуватися всього кількох елементарних правил: стежити за своєю поставою, правильно харчуватися, більше рухатися і ніколи не забувати про зарядку.

Дотримуйтесь цього і завжди будьте здорові.

back all

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00