Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Біль у животі: види та причини

Біль у животі: види та причини, фото

    Больові відчуття в животі можуть мати різну причину, починаючи від звичайного отруєння, закінчуючи важкими запальними процесами і навіть пухлинами. Залежно від локалізації больового синдрому, фахівець призначає необхідні обстеження, призначає здачу аналізів.

    Незважаючи на широкий спектр всіляких причин, болі в животі можуть виникати внаслідок порушень роботи кишечника, кишкової інфекції і навіть внутрішньої кровотечі. При порушеннях роботи жовчних шляхів, виникає сильний біль, який супроводжується нападами нудоти, ознобом і підвищеною пітливістю.

    Біль в животі - поняття широке, адже крім органів травного тракту, біль може бути симптомом зовсім віддалених органів і захворювань, таких як:

 • Пневмонія нижніх відділів;
 • Кір;
 • Коклюш;
 • Камені в нирках;
 • Остеомієліт;
 • Грип;
 • Запалення лімфатичних вузлів.

    Не рідко болі в животі виникають через порушення функцій сечостатевої системи. Особливо часто це відбувається в жіночому організмі. Причиною больового синдрому є запальні процеси в яєчниках, сечовому міхурі або інфікуванні фаллопієвих труб. При виникненні болю в животі, необхідно відразу ж звернутися до терапевта. Особливо небезпечні гострі болі в животі, що супроводжуються загальним порушенням менструального циклу і кровотечами. Така симптоматика може свідчити про позаматкову вагітність.

    Згідно зі статистикою, болі в животі можуть бути причиною неврологічних захворювань. До невротичних слід відносити ті болі, причина яких залишається не ясна при комплексній діагностиці організму на допомогу сучасної апаратури і здачі всіляких аналізів. Також, при невралгії, біль у животі найчастіше загострюється в період страху і тривожності.

Види болю в животі:

 • Тупий, часом ниючий біль. Практично завжди загострюється або вщухає при зміні положення тіла. Причина такого болю криється в розпуханні стінок кишечника, викликаного закрепами (скупченням і затримкою калу в кишечнику). Після прийому медичних препаратів, що сприяють повноцінній дефекації, біль проходить;
 • Спастичний біль. Для такого болю характерні спалахи спазмів, коли в один момент може досить сильно «скрутити» в животі, практично знерухомлюючи людину, а через мить біль відступає. Спастичний біль може бути практично непомітним, але в деяких випадках спазми настільки сильні, що навіть знеболюючі засоби не справляються. Больові спазми виникають через загострення хронічних хвороб, холецистити, інфекційні ураження кишечника, роздратування товстої кишки;
 • Постійний, ріжучий біль в животі. Причиною є запалення органів травлення, панкреатит, виразки.

    Якщо живіт болить посередині у верхній частині тулуба, найбільш ймовірно, що причина криється в гастриті. Гастрит - запалення слизової оболонки шлунка. Супроводжується гострим і ріжучим болем, може бути присутнім метеоризм. Гастрит виникає внаслідок попадання в організм мікроорганізмів «хелікобактер пілорі». Але, не виключені випадки, коли провокують напад гастриту надто гостра їжа і спиртні напої. Гострі компоненти подразнюють  слизову оболонку шлунка.

    Гострий біль в правому підребер'ї може свідчити про запалення печінки. Часто, пацієнти характеризують біль як «коліки», які супроводжуються загальною слабкістю, нудотою, відсутністю апетиту. Причина болю криється в застої жовчі, який може бути спровокований важкою і шкідливою їжею, фізичними вправами.

    Біль у правому боці говорить про проблеми з сечостатевої системою, а точніше свідчить про сечокам'яну хворобу. Причиною появи патології може бути захоплення дієтами, різке схуднення, анорексія. Подолати біль можна за допомогою знеболюючих медикаментів, але також потрібно відновити нормальне харчування і досягти помірної ваги.

    Болі в лівому підребер'ї є основним симптомом порушення роботи підшлункової залози. Біль характеризують як сильний, що оперізує, який схильний загострюватися після прийому жирної або копченої їжі.

    Біль, який виникає нижче пупка говорить про подразнення кишечника. Практично завжди, крім болю, симптомом синдрому роздратованої кишки є нудота, блювота, підвищення температури тіла, чергування проносу і запору.
Незважаючи на різноманітність і класифікацію болю в області живота, в будь-якому тривожному випадку необхідно звернутися в клініку і провести ретельну діагностику органів черевної порожнини.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00