Хворобливі менструації: що впливає на розвиток альгоменореї?

      Болі внизу живота під час менструацій - досить поширене явище серед жінок. Як правило, після перших пологів дискомфорт під час менструації зникає. Але якщо при менструації біль не зникає протягом пари годин, а триває кількох днів - слід негайно звернутися в клініку. Інтенсивний і тривалий біль під час критичних днів, свідчить про альгоменорею.

Що таке альгоменорея?

    Альгоменорея - розлад менструального процесу, яке виражається хворобливим і важким перебігом менструації. Причиною розвитку можуть стати гормональні зміни, а також запальні процеси. Особливо поширеними патологіями є запалення шийки матки, дисплазія ендометрит і сальпінгіт.

Симптоми альгоменореї:

 • Сильні болі. Біль виникає за кілька днів для початку менструації і може тривати більше ніж 5 днів. Спостерігається гострий, ниючий, колючий біль. Досить часто, крім живота, больовий синдром відчувається в попереку;
  діарея;
 • Нудота блювота;
 • Запаморочення, головний біль, туман перед очима;
 • Слабкість, біль в м'язах і суглобах;
 • Різкі перепади артеріального тиску;
 • Пітливість, підвищена температура.

При альгоменорее може спостерігатися порушення циклу, збільшення обсягу виділень, зміна кольору і інтенсивності.
Існує два види альгоменореї:

 • первинна;
 • вторинна.

   Розвиток первинної альгоменореї не пов'язаний з перенесеними захворюваннями і пошкодженням статевих органів, а виникає внаслідок вироблення гормону. Залежно від гормону, розрізняють адренергічну і парасимпатичну.

    Вторинна альгоменорея виникає через придбані порушення: рубці та спайки в матці, після перенесених операцій та абортів, а також після інфекційних захворювань. Особливо високий ризик розвитку вторинної альгоменореї у пацієнток, які бажають скинути зайву вагу, і хворих на анорексію.

Причини хворобливої ​​менструації після пологів

    Існує думка, що хворобливість менструації може пройти відразу після зачаття і народження дитини. У деяких випадках, альгоменорея дійсно проходить. Але бувають випадки, коли після народження малюка, біль під час менструації тільки посилюється. Причиною такого стану є пошкодження зв'язок і деформація матки. Ці патології можуть впливати на застій крові, запальний процес і кольпіт.

Як уникнути хворобливої ​​менструації?

    При виникненні сильних болів і загальної слабкості організму під час менструації, рекомендовано звернутися до гінеколога. Професійний огляд та комплексна діагностика допоможуть визначити природу альгоменореї. Для цього проводиться ультразвукове дослідження органів малого тазу, здається кров на гормональний статус. Також, проводиться обов'язковий огляд у невролога і остеопата.

    Щоб кожен місяць не мучаться від сильного болю і втрати працездатності, лікарі виписують знеболюючі засоби, які ефективно усувають симптоми. Також, рекомендовано дотримуватися вправ лікувальної фізкультури і кинути шкідливі звички.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00