Чим небезпечний холецистит при вагітності

 Холецистит - запальний процес стінки жовчного міхура. Захворювання носить досить поширений характер і зустрічається у більш, ніж 3% вагітних жінок.
Основна причина виникнення хвороби криється в інфекційному ураженні або застої жовчі.

    Серед бактерій, що викликають холецистит, найбільш поширені мікроби стрептококи і кишкова паличка. Також, досить часто причиною холециститу може стати жовчнокам'яна хвороба.

Серед інших причин, особливе місце займають:

 • Порушення відтоку жовчі;
 • Хронічні захворювання кишечника, підшлункової залози і печінки;
 • Неправильне і нерегулярне харчування;
 • Ожиріння;
 • Цукровий діабет;
 • Вагітність.

Виникнення холециститу під час вагітності.

    Під час вагітності, хронічний холецистит дає про себе знати практично в кожному клінічному випадку. Загострення хвороби відбувається через збільшення в розмірах матки. Змінюючи звичні розміри, матка чинить здавлюючу дію на органи травного тракту. Відбувається застій жовчі і утворення каменів, що перекривають відтік. Виникнення гострого холециститу під час виношування плоду відбувається через потрапляння інфекції в організм. Також, на виникнення запального процесу стінки жовчного міхура, може впливати значне зниження імунітету, стрес і депресивний стан в період вагітності.

    Найбільш часто, симптоми холециститу виникають у вагітних жінок в третьому триместрі і супроводжуються пізнім токсикозом і блювотою.

Симптоми холециститу при виношуванні плоду:

 • Больові відчуття справа в області ребер. Біль може змінювати характер і переміщатися в області печінки, віддавати в спину;
 • Підвищена пітливість, нездоровий колір обличчя, запаморочення і непритомність;
 • У деяких випадках може спостерігатися незначне підвищення температури.

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

    При виникненні характерних симптомів, майбутньої матері необхідно звернутися до лікаря і отримати призначення на комплексне обстеження. Через сильні больові відчуття, на фоні нервового виснаження, у жінки можуть початися передчасні пологи. У занедбаній стадії, майбутньої матері може знадобитися терапевтична допомога при вагітності та навіть проведення холецистектомії. Процедура передбачає хірургічне втручання і видалення жовчного міхура.

    Також, несвоєчасне лікування холециститу може призвести до поширення інфекції в черевну порожнину, що загрожує ураженням інших органів.

    Для профілактики виникнення холециститу, в період вагітності необхідно дотримуватися правильного і здорового харчування. А точніше виключити прийом в їжу смаженого, гострого і жирного. Також, слід обмежити прийом фабричних кондитерських виробів, снеків і солодкої газованої води. Ці обмеження в їжі стануть не тільки профілактикою холециститу, а й основою здорового розвитку плоду.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00