Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Чого не можна їсти при стенокардії?

Стенокардія - кардіологічне захворювання, яке поширене серед людей похилого віку. Але в зв'язку з поганими екологічними показниками, все частіше ця недуга діагностується у людей молодше 60 років. Стенокардію, також прийнято називати «грудною жабою» через здавлюючий біль, який локалізується в грудях і за грудиною.

Біль виникає через неповну прохідності коронарних артерій, внаслідок чого серце не отримує необхідної кількості крові і кисню. Причинами захворювання можуть бути зміни і ущільнення судин, викликані віком або ж через атеросклероз. Також до цього захворювання схильні курці зі стажем, які страждають аритмією і гіпертонічною хворобою серця.

При виникненні всіляких змін і неполадок в роботі серця, необхідно звернутися до медичної клініки за консультацією фахівця.

Ознаки стенокардії:

  • Здавлюючий біль у грудях;
  • Дискомфортні відчуття в лівій руці, плечі, біль в шиї;
  • Гнітючі напади страху і тривоги;
  • Біль, особливо виражений при лежачому положенні;
  • Напади запаморочення, прискорене серцебиття.

Крім комплексного лікування в клініці, при стенокардії необхідно серйозно поставитися до подальших змін способу життя. В першу чергу, слід ретельно переглянути свій раціон. Якщо в ньому раніше була присутня велика кількість жирної і гострої їжі, то після виявлення стенокардії, необхідно значно зменшити вживання такої.

Найбільш важливо при стенокардії зменшити кількість їжі з вмістом жирів тваринного походження. Саме ці продукти провокують накопичення холестерину на артеріях, а внаслідок і атеросклероз.

Продукти, прийом яких необхідно звести до мінімуму:

  • Жирне м'ясо;
  • Копчене або засолених сало;
  • Коров'яче молоко з високим відсотком жирності;
  • Сметана, вершки, сир, вершкове масло з високим відсотком жирності;
  • Здобна випічка та кондитерські вироби, що містять жири тваринного походження;
  • Фрукти, що містять високий рівень сахарози;
  • Фабричні соки і солодка газована вода.

Уникаючи прийому цих продуктів у великій кількості, ймовірність виникнення холестеринових утворень на судинах значно зменшитися.

Крім списку небажаних продуктів, також є ряд продовольчих товарів, прийом яких допоможе зменшити кількість нападів стенокардії. Але кожному пацієнту важливо пам'ятати, що перехід від жирної їжі до дієтичних продуктів повинен бути поступовим. Також, категорично забороняється голодувати або влаштовувати «розвантажувальні дні» вживаючи лише воду.

Не рекомендується самостійно підбирати дієту при стенокардії. Правила харчування та кількість їжі необхідно попередньо обговорити з лікарем.

Продукти, які найбільш бажані при стенокардії:

  • Каші. Особливо корисною є гречана, адже містить велику кількість вітаміну В, кальцію, калію і заліза. Ячна крупа містить комплекс необхідних вітамінів, а також йод, фтор, калій і кальцій. Вівсянка запобігає утворенню холестерину і клітковини, сприяє якісному очищенню організму;
  • Морська капуста. Продукт рослинного походження, ідеально підходить для дієти при стенокардії. Морська капуста насичена йодом, фосфором і магнієм, завдяки чому прискорює обмін речовин;
  • Фрукти та овочі. Найбільш корисними є свіжі або приготовані на пару. Також, лікарі рекомендують збільшити споживання бананів і яблук;
  • Риба. Найбільш корисними видами риби є форель, оселедець і скумбрія за рахунок високої кількості білка. Важливо пам'ятати, що риба повинна бути несолоною і приготованою на пару або запеченою без спецій;
  • Телятина, індичка і курка. Також слід запікати або готувати на пару. Рекомендовано для щоденного прийому в їжу;
  • Мед, родзинки, курага та інші сухофрукти. Варто уникати штучних і зацукрованих цукатів.

Чи можна пити алкоголь при стенокардії?

Тим, кому довелося зіткнутися з захворюванням, слід забути про спиртні напої. Практично весь алкоголь є висококалорійним і сприяє утворенню холестеринових відкладень. Допустимим є червоне сухе вино натурального походження, але в малих кількостях і тільки з дозволу спеціаліста медичного центру.

Чи можна при стенокардії займатися спортом?

Однозначну відповідь на питання щодо фізичних навантажень може дати тільки лікуючий лікар-кардіолог. Але легкі фізичні навантаження (йога, піші прогулянки) є реабілітацією після багатьох захворювань серцево-судинних системи, тому допустимі і в разі стенокардії.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.6 (1392 голоси)

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Лікарі медичного центру Омега‑Київ

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо