Що таке аритмія?

Liga-OPA

   Аритмія - захворювання, яке характеризується збоями скорочень серцевого м'яза. Патологія проявляється різкими змінами частоти скорочень, які виникають передчасно.

    Захворювання має складний характер і вимагає негайного медичного обстеження. Збої в роботі серцевих скорочень можуть стати причиною багатьох серйозних захворювань. Якщо серцеві скорочення мають уповільнений характер - органи не отримують необхідної кількості крові для нормального функціонування. У той же час при занадто частому серцебитті, орган не встигає відпочивати і швидко зношується.

Аритмія, в залежності від форми збою серцевих скорочень, ділитися на такі форми:

  • Тахікардія. Ця форма аритмії проявляється надмірно високою кількістю серцевих скорочень, характеризується більш 95 ударами в хвилину;
  • Брадикардія. Форма захворювання, для якої властиво рідкісне серцебиття, що становить менше 60 ударів в хвилину;
  • Миготлива аритмія. Найбільш небезпечна форма аритмії, для якої характерні хаотичні серцеві скорочення;
  • Екстрасистолія. Одна з найпоширеніших форм аритмії, при якій відбуваються групові та поодинокі скорочення.

Симптоми аритмії:

  • Нестабільність серцебиття. Найчастіше, пацієнт самостійно відчуває порушення серцевого ритму. При виявленні занадто швидкого, повільного або переривчастого ритму - необхідно негайно звернутися в медичний центр і пройти обов'язкове обстеження;
  • Завмирання серця;
  • Безпричинна і швидка стомлюваність, постійна слабкість в тілі і запаморочення;
  • Виникнення задишки, різкого або здавлюючого болю в грудях. Саме здавлюючий біль в грудях, є стенокардією, що виникає на тлі запущеної аритмії.

Причини виникнення аритмії.

    Аритмія цє захворювання, яке найчастіше виникає на фоні будь-якого перенесеного захворювання серцево-судинної системи. Найбільш поширеними причинами виникнення аритмії є хвороби нервової системи, такі як черепно-мозкові травми, інсульт, неврози. При онкологічних захворюваннях, також може спостерігатися порушення серцевого ритму різної форми. Нерідкі випадки, коли захворювання є супроводжуючим при вроджених вадах серця, серцевій недостатності та хронічній обструктивній хворобі легень.

    Після інфаркту, який вражає і призводить до відмирання окремі ділянки серця, відбувається порушення роботи серця і може різко виникнути аритмія.

    Збої в нормальному серцевому ритмі завжди є показаннями для звернення до кардіолога та проведення УЗД серця і електрокардіограми. При регулярних відвідинах лікаря і призначене лікування, аритмія у всіх видах може цілком не впливати на спосіб життя людини.

    У разі занедбаного стану, миготлива аритмія може сприяти застою крові і сприяти утворенню згустків. При відривання цього згустку і попаданні в аорту, він може потрапити в головний мозок і викликати кардіоемболічний інсульт. Це захворювання є вкрай небезпечним для життя людини.

    Тахікардія або занадто часте скорочення серця, може привести до неповноцінного постачання кров'ю серця і інших органів.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00